thc-thc.com.pl

Cannabis i domowy kompost

Kompost jest jednym z najbardziej bogatych w składniki odżywcze i łatwiejszych produktów do stosowania w uprawie cannabis. Kompost jest także bardzo prosty w wykonaniu i nie wymaga wiele wysiłku. Wszystko, czego potrzebujesz to trochę czasu oraz trochę organicznych odpadów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak wyprodukować oraz przechowywać kompost, jak dostosować go do swoich potrzeb, a także jak stosować go do roślin cannabis.

Kompost, jest bogatym w składniki odżywcze nawozem organicznym, który powstaje w wyniku rozkładu materiału organicznego w stanie półstałym lub stałym. W kategoriach laika, materiał organiczny czy produkty odpadowa poddawane są recyklingowi i przekształcane w żywność dla gleby i roślin. Istnieje kilka mikroorganizmów, które mogą pomóc w stworzeniu produktu, który jest doskonale strawny dla twoich roślin.

Kompost zwykle kupowany jest w różnych proces, ale proces, przez który przechodzi, nie zawsze jest całkowicie naturalny. Kiedy kompost jest domowej roboty, masz pewność, że pączkujące, zielone piękności otrzymują wszystko co naturalne. Uzyskujesz również luksus wykorzystywaniu własnych, domowych odpadów.

ZALETY KOMPOSTU

Korzystanie z kompostu ma wiele zalet, a poznanie jego mocnych stron może pomóc w jego maksymalnym wykorzystaniu go. Oto kilka korzyści:
• Kompost wspomaga rozwój właściwości organoleptycznych roślin z pomocą 100 procentowo ekologicznego procesu.
• Dostarcza mikro oraz makro – elementów, zmniejszając zapotrzebowanie na dodatkowe nawozy.
• Kompost chroni glebę, pomagając zmniejszyć wzrost chwastów oraz chroni korzystne bakterie.
• Zapewnia większy poziom retencji wody na obszarach cierpiących na stres wodny.
• Oferuje bogaty profil odżywczy.
• Promuje występowanie dżdżownic, dodatkowo wzmacniając glebę w wermikompost.
• Poprawia zdrowie gleby i urozmaica jej życie bakteryjne.

RODZAJE KOMPOSTOWNIKÓW

1. Kompostownik komercyjny:

Stosowanie tego typu kompostownika pomaga uniknąć problemu gryzoni oraz szkodników przyciąganych do odpadów. Zbudowane są z tworzywa sztucznego z pokrywą u góry, umożliwiając wkładanie tam odpadów i pozwalając na szybki i wygodny proces – co sprawia, że idealnie nadaje się do użytku domowego. Jest to po prostu kosz z drzwiczkami na dole, z których odbiera się dojrzały kompost.

2. Kompostownik baryłkowy/ bębnowy:

Jeśli posiadasz zbędny bęben lub beczkę, możesz z nich stworzyć kompostownik. Aby rozpocząć kompostowanie, wystarczy w pojemniku zrobić kilka otworów oraz wyciąć drzwiczki na uzyskanie dostępu do gotowego kompostu.

W taki sam sposób jak komercyjny kompostownik, można wykorzystać stary stalowy bęben lub beczkę – sprawdzi się świetnie.

3. Drewniany lub ceglany kosz:

Jeśli lubisz majsterkować oraz masz trochę wolnego czasu, polecamy wykorzystanie tej metody. Ten rodzaj kompostownika powinien posiadać otwór zarówno na górze jak i na dole, który polecamy stworzyć z drewnianych desek – ułatwi to usuwanie produktu oraz skuteczną konserwację kompostownika.

4. Kompostownik siatkowy:

Prosty arkusz siatki drucianej można przekształcić w kompostownik w zaledwie kilka minut – wystarczy połączyć końce i zabezpieczyć go do ziemi. Ten typ kompostownika pozwala na dobrą wentylację, więc musisz mieć oko zarówno na wilgoć jak i temperaturę, aby przez przypadek proces rozkładu nie zakończył się zbyt szybko. Tego rodzaju kompostownik idealnie nadaje się do rozkładania odpadów ogrodowych.

DOMOWE KOMPOSTOWANIE

Dojrzewanie kompostu zajmuje około cztery miesiące, więc najlepiej zacząć jak najszybciej jest to możliwe. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i pamiętaj o zachowaniu otwartego pomysłu, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

Zanim wybierzesz rodzaj kompostownika, w który zainwestujesz, możesz zacząć zbierać odpady organiczne. Umieść odpowiedni pojemnik w kuchni i zbieraj do niego odpady, które później wykorzystasz.

Kilka pomysłów odpadów, które świetnie sprawdzą się do kompostowania:
• suszone liście
• stare owoce i warzywa
• skorupy jaj
• nieugotowane resztki z kuchni
• fusy z kawy oraz zużyte torebki po herbacie
• rozdrobiony papier, stare kartony
• trociny
• trawa oraz materia roślinna
• pióra.

Oprócz tego, postaraj się również zgromadzić trochę odpadów poza kuchnią. Dobrze sprawdzi się większość rzeczy, które możesz znaleźć w lesie – zarówno suche jak i mokre liście.

Zbierz jak najwięcej odpadów jak to możliwe zanim rozpoczniesz swój kompost, a po rozpoczęciu pamiętaj, aby obracać odpady przynajmniej raz w tygodniu. Kompost potrzebuje dużo świeżego powietrza – życie mikrobiologiczne musi oddychać. Jeśli używasz plandeki, w obracaniu kompostu świetnie sprawdzi się łopata.

Jeśli twój kompost wygląda jakby wysychał, napełnij butelkę lub dzbanek wodą i odstaw ją na 24 godziny. Pozwoli to na odparowanie chloru z wody, co niezbędne jest do utrzymania życia drobnoustrojów. Nie musisz dodawać do kompostu całej butelki wody – tylko tyle, aby kompost był nieco bardziej wilgotny.

JAK KORZYSTAĆ Z KOMPOSTU

1. Stosowanie kompostu w uprawie outdoor:

Dla najlepszej równowagi polecamy stosowanie jedną części kompostu na każde trzy części gleby. W przypadku uprawy outdoor, na dłuższą metę dobrym pomysłem może być również dodatkowe zastosowanie kompostu ponownie, podczas ostatnich faz uprawy – jeśli kompost jest wystarczająco dojrzały.

2. Stosowanie kompostu w uprawie indoor:

Zastosuj takie same proporcje jak w przypadku uprawy outdoor; jedna część kompostu na trzy części gleby. Ważne jest, aby upewnić się, że stosowany kompost jest odpowiednio dojrzały i wolny od jakichkolwiek grzybów, muszek owocowych czy pasożytów, aby warunki w pomieszczeniu uprawy były optymalne i nie przyciągały niepożądanych szkodników.

3. Stosowanie kompostu jako ściółki:

Możesz nanieść świeżą oraz dojrzałą warstwę kompostu na powierzchnię gleby; pomoże to zmniejszyć wzrost chwastów, które mogą hamować wzrost roślin cannabis. Pomoże to również w nawożeniu gleby i ograniczeniu promieniowania słonecznego, które może zabijać życie bakteryjne w glebie.

UTRZYMYWANIE KOMPOSTU

To nie wymaga dużo pracy. Korzystne mikroorganizmy radzą sobie same, i wymagają naprawdę niewielkiej pomocy.

Jakiej?

1. Obracaj kompost co jakiś czas, aby przyspieszyć cały proces i odpowiednio napowietrzać mieszankę.
2. Zrównoważ zawartość kompostu, dobrze planując ilość użytych materiałów w kompoście. Kompost powinien w 25 – 50% składać się z materiału zielonego, pozostała część powinna stanowić materiał brązowy.

Wykonany przez ciebie kompost gotowy będzie po okresie około 4 miesięcy i dobry będzie przez około 2 lata. Jest to naprawdę długi okres, a twoje rośliny z pewnością ci za to podziękują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.