thc-thc.com.pl

Uprawa Marihuany Outdoor

Uprawa marihuany outdoor: Jak dużo słońca potrzebują rośliny?

Uprawa cannabis outdoor sprzyja fantastycznemu, naturalnemu wzrostowi, umożliwiając roślinom znacznie większe pole do popisu niż indoor. Istnieje jednak duża różnica między odmianami fotoperiodycznymi a odmianami kwitnącymi automatycznie.

Światło słoneczne jest tym, co zachęca do naturalnej produkcji liści oraz łodyg cannabis, pozwalając na rozkwit oraz osiąganie wzrostu, który znacznie przewyższa rośliny rosnące indoor. Przy uprawie outdoor, najlepsze plony pochodzić będą z roślin, które mają największy dostęp do światła słonecznego.

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO MIEJSCA

Cannabis to naprawdę odporna roślina – ale zanim zaczniesz uprawiać je outdoor, najlepiej abyś znalazł miejsce o dużym nasłonecznieniu. Może to być polana lub stara, otwarta szopa, z dala od drzew oraz innych przeszkód, które mogą uniemożliwiać liściom roślin maksymalne wykorzystywanie energii słonecznej. Zawsze dobrze jest rozpoczynać uprawę odmian fotoperiodowych wczesną wiosną, aby wykorzystać cenną energię słoneczną na początku sezonu wegetacyjnego. Ciemność jest tym, co powoduje, że rośliny wchodzą w fazę kwitnienia, więc rozpoczęcie wzrostu wiosną zapewni, że pod koniec lata roślina otrzyma naprawdę duże ilości światła słonecznego.

Celem każdego hodowcy outdoor jest upewnianie się, że rośliny otrzymują co najmniej pięć godzin bezpośredniego światła słonecznego oraz pięć godzin pośredniego światła słonecznego każdego dnia. Jako roślina krótkodystansowa, marihuana najbardziej lubi harmonogram typu 12-12, i przy większości odmian to właśnie taki harmonogram zapewnia najlepsze rezultaty. Uprawa marihuany nie jest nauką ścisłą i potrzeba czasu, aby zbudować umiejętności niezbędne do zrozumienia jej, ale jeśli poświęcisz się temu zadaniu, z pewnością osiągniesz wspaniałe rezultaty.

JAK UPRAWIAĆ ODMIANY FOTOPERIODOWE

Odmiany fotoperiodowe wykorzystują fotoreceptory fitochromów lub cytochromów wytwarzanych przez światło. Dlatego też fotoperiod można rozpatrywać w kategoriach godzin światła, które roślina otrzymuje w ciągu 24 godzin.

Jedną z zalet wyboru odmian fotoperiodowych jest to, że można z nich pobierać sadzonki najlepszych roślin i następnie wykorzystywać je do uprawy nowych roślin. Zawsze jednak musisz zwracać baczną uwagę na ilość światła słonecznego, które uzyskują twoje rośliny i spędzać dużo więcej czasu na pozbywaniu się samców, które mogłyby zapylać twoje zbiory.

JAK DUŻO ŚWIATŁA POTRZEBUJĄ ODMIANY FOTOPERIODOWE

Większość odmian fotoperiodowych zaczyna kwitnąć kiedy ilość światła dziennego spada poniżej 15. Jednak odmiany fotoperiodowe mogą pozostać w fazie wegetatywnej przez czas nieokreślony o ile codziennie otrzymują co najmniej 15 godzin światła słonecznego.

Dzięki znalezieniu miejsca, w którym twoje rośliny otrzymywać będą 18 godzin światła słonecznego każdego dnia, będziesz w stanie określić najlepszy okres na fazę wegetatywną. Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, że gdy światło słoneczne spada poniżej 12 godzin dziennie, wywołuje ono kwitnienie roślin oraz ostatecznie – zbiory.

Gdy nasiona sadzone są wiosną, rośliny powinny stopniowo przechodzić z etapu wegetacyjnego to etapu kwitnienia. W miarę, jak noce stają się coraz dłuższe, zewnętrzne odmiany fotoperiodowe zaczynają kwitnąć bardziej równomiernie; niektóre późno kwitnące sativy mogą rosnąć aż do późnej jesieni. Rodzaj światła słonecznego, które otrzymują rośliny wpływa bezpośrednio na ich rozwój.

Ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność podczas uprawy nasion fotoperiodowych.

JAK UPRAWIAĆ ODMIANY KWITNĄCE AUTOMATYCZNIE

Najszybciej rosnące i najmniejsze nasiona należą zazwyczaj do odmian kwitnących automatycznie, co czyni je idealnymi do upraw, w których zależy nam na dyskrecję. Odmiany te zapewniają ekonomiczny wzrost oraz szybkie wyniki.

W przypadku hodowców guerrilla, dobrym pomysłem może okazać się wybranie kilku lokalizacji do zasadzenia takich nasion. Technika ta, znana jako metoda „zapomnij o swoich roślinach”, pozwala po prostu umieścić nasiona w ziemi i zapomnieć o nich na kilka miesięcy.

Co prawda może to nie gwarantować dużych plonów, ale jeśli boisz się złapania, jest to jedyny sposób.

JAK DUŻO ŚWIATŁA POTRZEBUJĄ ODMIANY KWITNĄCE AUTOMATYCZNIE

Odmiany kwitnące automatycznie opracowane są tak, aby mogły kwitnąć w prawie każdych warunkach oświetleniowych. Sprawia to, że świetnie sprawdzają się w przypadku osób początkujących. Ale oczywiście, w przypadku uprawy outdoor, kwestia światła jest nadal ważna. Ostateczna wydajność roślin będzie bezpośrednim odzwierciedleniem tego, ile światła one otrzymały.

Postaraj się wybrać odmianę, która najlepiej wykorzysta twoje warunki do uprawy marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.