thc-thc.com.pl

Cannabis i akupunktura

Medycyna chińska uwzględnia stosowanie zarówno cannabis jak i akupunktury od tysięcy lat. To, co staje się coraz bardziej widoczne dla zachodnich naukowców jest to, że stosowane razem mogą stanowić jeden z najbardziej obiecujących sposobów na utrzymanie lepszego zdrowia ludzkiego.

Zarówno akupunktura, jak i konopia indyjska były stosowane w leczniczych reżimach terapeutycznych przez dosłownie tysiące lat przez chińskich praktyków medycznych.

Jeszcze bardziej intrygujące wydaje się, że nie tylko cannabis stymuluje system ECS (endokannabinoidowy), ale akupunktura również.

System endokannabinoidowy został odkryty niedawno, w latach dziewięćdziesiątych przez izraelskiego naukowca doktora Raphael Mechoulam, znanego również jako „ojca” kannabinoidów (przynajmniej na Zachodzie) oraz jako osoba, która odkryła THC.

ECS to seria receptorów zwanych CB1 (występujących głównie w mózgu większości ssaków) i CB2 (obecne w całym ośrodkowym układzie nerwowym, narządach i tkankach), które dzisiaj znane są jako czwarty, główny system regulacyjny organizmu. Pracują w celu regulowania wszystkiego, od bólu, zapalenia, odpowiedzi układu immunologicznego na pamięć, apetyt, nastrój orz metabolizm.

Cannabis od dawna jest częścią medycyny chińskiej.

Cannabis znany jest jako „ma” po chińsku, co oznacza „pomoc” oraz „odrętwienie”.

Już w 2737 roku p.n.e. cesarz Shen Nung, znany również jako Czerwony Cesarz, napisał książkę o „tradycyjnej medycynie chińskiej”, która zawierała to, co wydaje się być pierwszą wzmianką o medycznej marihuanie w poradniku medycznych.

Praktyką akupunktury jest umieszczanie igieł wzdłuż kluczowych punktów „przepływu energii” w organizmie (zwanych Meridianami). Punkt wstawienia tuż pod powierzchnię skóry polega na odblokowaniu „chi”, które uważa się za źródło bólu, choroby, i braku równowagi.

Ostatnie badania wskazują również, że to, co w praktyce przekłada się na kategorie medyczne dopiero zaczyna być rozumiane w ramach nauki zachodniej. Podobnie jak cannabis, akupunktura wydaje się stymulować organizm w określony sposób, pracując nad uregulowaniem, uzdrawianiem i optymalizacją głównych systemów ciała, w tym układu endokannabinoidowego.

Ponadto, istnieje bezpośredni związek między naturalnymi opioidami znajdującymi się w organizmie człowieka a produkowanymi naturalnie endokannabinoidami. Poprzez chemiczną sygnalizację pomiędzy tymi dwoma dowodami sugeruje się, że wiązanie endokannabinoidów może zwiększyć naturalny poziom opiatu w celu uzyskania ogólnego zmniejszenia zarówno bólu, jak i zmniejszenia odpowiedzi zapalnej, co uważane jest również za jeden z głównych czynników powodujących przewlekłe choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.