thc-thc.com.pl

Cykl Życia Roślin Marihuany

Konopie indyjskie przechodzą przez szereg etapów w swoim życiu. Najważniejsze z nich to etapy kiełkowania, siewek, wzrostu i kwitnienia. Każdy etap niesie ze sobą własne wyzwania. Początkujący hodowcy muszą być tego świadomi, aby mieć pewność, że zapewnią swoim roślinom uwagę i opiekę, na jaką zasługują.

Rośliny to żywe istoty. Znajdują się u podstawy drzewa ewolucyjnego, leczą nasze ciała i dusze, rozkoszują nasze zmysły. Cannabis sativa L. – fantastyczna roślina uprawna i lecznicza, a także jeden z najstarszych rodzajów roślin na świecie.

Niezależnie od tego, dlaczego uprawia się konopie indyjskie, zobaczenie na własne oczy, jak małe nasionko wyrasta na potężną roślinę, która następnie zaczyna kwitnąć, jest za każdym razem poruszającym przeżyciem. Konopie indyjskie są rośliną jednoroczną, więc cały ich cykl życia przypada na jeden rok, a większość odmian kończy swój żywot po upływie od czterech do dziesięciu miesięcy. Ogólnie rzecz biorąc, można wyróżnić cztery etapy ich życia:

• Etap kiełkowania,
• Etap sadzonek,
• Etap wzrostu lub wegetacji,
• Etap kwitnienia.

Szybki rzut oka na rośliny zwykle wystarczy, aby określić aktualny etap. Z biegiem czasu zmienia się nie tylko wygląd rośliny, zmieniają się także jej potrzeby. Różne etapy wymagają różnej ilości światła, wody i składników odżywczych. Ponadto, jeśli chcesz określić płeć rośliny lub ją przyciąć, warto wiedzieć, w jakim stadium roślina aktualnie się znajduje.

1. Etap kiełkowania (1 do 2 tygodni).

Wszystkie formy życia zaczynają się od pewnego rodzaju nasion. Wysokiej jakości nasiona są najważniejszym czynnikiem udanej uprawy. Nasiona marihuany powinny być twarde, suche i brązowawe. Istnieje wiele różnych sposobów na kiełkowanie nasion. Najłatwiejsza jest metoda z ręcznikiem papierowym.

W procesie kiełkowania zarodek znajdujący się w nasionach przebija się przez skorupkę i tworzy korzeń, zwany korzeńem palowym. Kiełkowanie trwa od 24 godzin do 7 dni. Generalnie odmiany marihuany z genetyką indica kiełkują szybciej niż czyste odmiany sativa.

Wykiełkowane nasiona można ostrożnie umieścić w podłożu uprawowym. Roślina zacznie rosnąć i będzie piąć się ku górze. Podczas formowania się pierwszych dwóch liścieni (liście nasienne) roślina zrzuca ochronną łuskę nasienną. Oznacza to koniec etapu kiełkowania.

2. Etap sadzonki (2 do 4 tygodni).

Na tym etapie cyklu życia konieczna jest szczególna ostrożność. Sadzonki są podatne na choroby i pleśń. Wielu nowicjuszy daje się ponieść podlewaniu i podaje sadzonkom za dużo nawozu. Nawet jeśli planujesz uprawę na zewnątrz, przydatne może być zapewnienie roślinom zdrowego startu w pomieszczeniu, zakładając, że dostępne jest miejsce z odpowiednim światłem (np. parapet). Na tym etapie rośliny potrzebują jak najwięcej światła.

Czas trwania fazy sadzonek zależy od odmiany i warunków środowiskowych. Głównym zadaniem rośliny jest rozwój systemu korzeniowego. Stanowi to podstawę do jej późniejszego wzrostu. W międzyczasie na roślinie wyrosną pierwsze „prawdziwe” liście o charakterystycznym kształcie marihuany.

Początkowo liść ma tylko jedną listkę, chociaż dojrzała roślina konopi indyjskich będzie miała od pięciu do siedmiu listków na liść. Kiedy roślina wytworzy pełną liczbę listków dla każdego nowego liścia, etap sadzonki dobiega końca.

3. Etap wzrostu lub etap wegetacji (2 do 8 tygodni).

Teraz roślina rozpoczyna swoją główną fazę wzrostu. Pod warunkiem, że otrzyma wystarczającą ilość światła, może urosnąć do dwóch cali (5 cm) w ciągu jednego dnia. Oczywistym jest, że roślinę należy przesadzić, jeśli nadal rośnie w małej doniczce. Rośliny liściaste lubią zdrową glebę bogatą w składniki odżywcze. Produkcja chlorofilu i białek zależy od dostaw azotu. Warto zainwestować w odpowiednie rodzaje nawozów lub nawet samodzielnie je wyprodukować.

W miarę wzrostu roślina potrzebuje również więcej wody. Młode rośliny najlepiej podlewać blisko łodygi, później jednak wodę należy rozprowadzić szerzej, aby końcówki korzeni lepiej wchłaniały wodę.

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa faza wzrostu, nie jest prosta. Odmiany marihuany kwitnące automatycznie przechodzą automatycznie do fazy kwitnienia w ciągu 2 lub 3 tygodni. Odmiany regularne lub feminizowane zaczynają kwitnąć dopiero, gdy dni staną się krótsze (uprawa outdoor) lub hodowca skróci okres oświetlenia do 12 godzin (uprawa indoor).

4. Faza kwitnienia (4 do 12 tygodni).

Dla większości ludzi faza kwitnienia jest najbardziej ekscytującym etapem w cyklu życia rośliny marihuany. Kiedy dni stają się krótsze i roślina otrzymuje mniej światła, zaczyna dbać o reprodukcję.

Dopiero teraz można z całą pewnością określić jej płeć. Podczas gdy rośliny męskie wytwarzają pyłek, rośliny żeńskie przeznaczają swoją energię na produkcję kwiatów lub pąków. Większość hodowców chce zapobiec zapyleniu roślin żeńskich, ponieważ wtedy zaczną one wytwarzać nasiona. Dlatego też rośliny męskie należy usunąć z obszaru uprawy.

Niektórzy hodowcy stosują na tym etapie specjalne nawozy, aby stymulować tworzenie pąków. W okresie kwitnienia rośliny marihuany potrzebują dużej ilości wody. Może zaistnieć potrzeba ich tyczenia, aby utrzymać ciężar pąków. Aby nie zakłócić rozwoju hormonów, roślin nie należy przycinać po drugim tygodniu fazy kwitnienia.

Długość etapu kwitnienia zależy również od uprawianej odmiany. Autokwitnące konopie mogą być gotowe do zbioru w ciągu zaledwie jednego miesiąca, podczas gdy odmiany Indica potrzebują około 6 do 8 tygodni. W przypadku niektórych odmian Sativa nadejście odpowiedniego momentu na zbiory może zająć ponad 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.