thc-thc.com.pl

Szczegółowe Informacje o Delta-8-THC

Delta-8 tetrahydrokannabinol (Delta-8 THC) to drugorzędny kannabinoid występujący w małych ilościach w konopiach indyjskich. Delta-8 THC to kannabinoid podobny do THC Delta-9, ale ogólnie uważa się, że jest on słabszy. Wielu użytkowników Delta-8 THC zgłasza, że ​​kannabinoid zapewnia im uczucie unoszenia się na wodzie i nieważkości, podobnie jak inne produkty z konopi indyjskich, ale z mniejszym wpływem na mózg.

Uważa się, że powoduje łagodniejsze działanie niż Delta-9 THC (Delta-9 tetrahydrokannabinol). Popularność Delta-8 THC gwałtownie wzrosła, szczególnie w krajach, w których nie ma legalnych możliwości dostępu do medycznej lub rekreacyjnej marihuany. Jednak kannabinoid nadal ma działanie odurzające, a sposób w jaki jest wytwarzany, czyni go potencjalnie bardziej niebezpiecznym ze względu na przemysłowe i chemiczne produkty uboczne.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała ostrzeżenia dotyczące skutków działania THC Delta-8 i wysłała do firm listy ostrzegawcze w związku z wprowadzającymi w błąd twierdzeniami medycznymi. Delta-8 THC niekoniecznie jest całkowicie nielegalny, ale niekoniecznie bezpieczny, przynajmniej jeśli chodzi o syntetyczny produkt pochodzący z CBD.

1. Delta-8 THC vs. Delta-9 THC: Jaka jest różnica?

Tetrahydrokannabinol Delta-9 i THC Delta-8 mają prawie identyczną strukturę i mają podobne działanie psychoaktywne oraz ten sam wzór chemiczny (C21H30O2). Delta-9 i Delta-8 są podobne, ponieważ oba kannabinoidy wiążą się z tymi samymi receptorami kannabinoidowymi w ludzkim układzie nerwowym, receptorami CB1 i CB2.

Stosunkowo mało znane cząsteczki THC Delta-8 i szeroko rozpowszechnione cząsteczki THC Delta-9 mają niewiele więcej niż dwa atomy wariancji. Delta-8-tetrahydrokannabinol wydaje się mieć podobną skuteczność terapeutyczną do Delta-9 THC, ponieważ jest agonistą receptora CB1 i wywołuje porównywalne (ale generalnie słabsze) efekty.

Jednakże jedną kluczową różnicą jest to, że Delta-8 THC jest jednym z kilkunastu mniejszych kannabinoidów, podczas gdy Delta-9 THC jest kannabinoidem głównym. Delta-8 THC występuje w konopiach indyjskich w bardzo niewielkich stężeniach, ale stosunkowo rzadki kannabinoid staje się jednym z najpopularniejszych elementów rośliny.

2. Jak Delta-8 THC wpływa na organizm?

Jednym z powodów wzrostu popularności Delta-8 THC jest to, że nie jest on tak psychoaktywny jak Delta-9 THC, kannabinoid słynący ze swoich psychoaktywnych efektów.

National Cancer Institute zgadza się, że Delta-8 THC pozostawi u pacjentów leczonych konopiami indyjskimi łagodniejszy ślad psychoaktywny, podsumowując: „Środek ten wykazuje niższą siłę psychotropową niż Delta-9-tetrahydrokannabinol (Delta-9 THC), główna forma THC, jaką znaleziono w konopiach indyjskich.”

Te właściwości sprawiają, że Delta-8 THC jest potencjalnie bardzo przydatny dla dzieci podatnych na Delta-9 THC i osób poszukujących czegoś bardziej tolerowanego w celu łagodzenia przewlekłego bólu w ciągu dnia. Jednakże te potencjalne efekty terapeutyczne odnoszą się bardziej do naturalnie występującego THC Delta-8, a nie do jego syntetyzowanej wersji powstałej w wyniku transformacji CBD.

3. Korzyści zdrowotne i zastosowania.

Delta-8 THC oferuje wiele takich samych potencjalnych korzyści terapeutycznych jak Delta-9 THC, jeśli spojrzymy na wersję niezsyntetyzowaną.

• Działanie przeciwbólowe

THC spełnia podwójne zadania, zmniejszając ból i związany z nim stan zapalny. Różne formy kannabinoidów mogą nawet pomóc w leczeniu trudnego do leczenia i silnego bólu związanego z chorobami przewlekłymi, takimi jak stwardnienie rozsiane (SM) i leczeniem raka, takimi jak chemioterapia.

• Korzyści trawienne

Delta-8 THC może u niektórych osób pobudzać apetyt, jednocześnie zmniejszając nudności i wymioty. Istnieje jednak więcej dowodów na zdolność Delta-9 THC do pomocy w zaburzeniach trawiennych.

• Relaks

Ukojenie drobnego niepokoju jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie sięgają po Delta-8 THC. Kannabinoid stanowi naturalną alternatywę dla leków przeciwlękowych dostępnych na receptę, jednak należy najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem.

4. Skutki uboczne i ryzyko.

W porównaniu do Delta-9 THC, Delta-8 THC może mieć mniej psychoaktywnych skutków ubocznych, ale nadal nie jest to ostatecznie potwierdzone. Skutki uboczne Delta-9 THC mogą obejmować paranoję i stany lękowe, a Delta-9 THC jest nawet obwiniany za wywoływanie zawrotów i bólów głowy, co może zniweczyć korzyści, których szukają pacjenci stosujący marihuanę medyczną.

Nie uważa się, aby Delta-8 THC w konopiach indyjskich wywoływał te skutki uboczne na tym samym poziomie co Delta-9 THC.

Mogą jednak wystąpić następujące skutki uboczne podczas stosowania Delta-8 THC:

• Suchość w ustach,
• Zmęczenie,
• Czerwone oczy.

Osoby spożywające produkty spożywcze Delta-8 THC są bardziej narażone na poważne skutki uboczne niż osoby stosujące inne metody spożycia. W niektórych przypadkach spożywanie produktów z marihuaną doprowadziło do wizyt na izbie przyjęć. THC Delta-8 w tych produktach niekoniecznie jest bezpieczny.

Zagrożenia związane z THC Delta-8 obejmują interakcje leków. Podobnie jak w przypadku wszystkich form konopi indyjskich, unikaj stosowania Delta-8 THC, jeśli bierzesz leki rozrzedzające krew, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwlękowe lub inne leki, które lekarz uzna za niezgodne. Ze względu na ograniczone badania nad Delta-8 THC, inne potencjalne skutki uboczne i ryzyko są nadal niejasne.

Podsumowanie

Delta-8 THC można uznać za stosunkowo bezpieczny w konopiach indyjskich i nie wytwarzany metodami przemysłowymi. Produkty Delta-8 THC na półkach to jednak inna sprawa. Niekoniecznie są one wytwarzane zgodnie z wysokimi standardami, a procesy chemiczne stosowane do ich wytwarzania mogą pozostawić niepożądane produkty uboczne, które mogą wyrządzić szkody.

Zalecamy unikanie stosowania większości, jeśli nie wszystkich, produktów Delta-8 THC powstałych w wyniku zmiany struktury CBD za pomocą środków chemicznych i przemysłowych. Jeśli to możliwe, korzystaj z dobrze uprawianych, przetestowanych laboratoryjnie produktów CBD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.