thc-thc.com.pl

Marihuana pomaga w walce z demencją

Nowe badania wykazały związek między stosowaniem marihuany a lepszym funkcjonowaniem mózgu u osób w podeszłym wieku i mogą dać lepszy wgląd w sposób leczenia demencji.

Nowe badanie prowadził Andreas Zimmer z niemieckiego Uniwersytetu w Bonn. Badanie, które niedawno opublikowano w czasopiśmie „Nature Medicine”, ujawnia wpływ marihuany na myszy w podeszłym wieku.

Według badania przeprowadzonego w Bonn, THC może pomóc w odwróceniu starzenia się mózgu u starszych osób i zwalczać choroby związane z pamięcią, takie jak demencja.
Naukowcy podawali THC myszom w wieku dwóch miesięcy, dwunastu miesięcy oraz 18 miesięcy przez okres jednego miesiąca. Należy pamiętać, że średni okres żywotności myszy wynosi około 2 lat, więc 18 – miesięczne myszy są już w podeszłym wieku.
Ilość podawanego THC była stosunkowo niewielka (i nie wystarczająca, aby powodować haj u myszy).

Podczas, gdy młodsze myszy nie doświadczały pozytywnego wpływu THC, wykazując oznaki osłabionej pamięci i zdolności uczenia się, wzrostu tych funkcji doświadczyły starcze myszy.
Połączenia między komórkami mózgowymi stały się bardziej aktywne. Polepszyła się pamięć oraz możliwość uczenia się. Oznaki starzenia się mózgu cofnęły się.

„Powtarzaliśmy ten eksperyment wiele razy”, mówi Zimmer w New Scientist. „To bardzo solidny i głęboki efekt”.

Wyniki te zostały odkryte poprzez poddanie myszy testom takim jak złożone labirynty i sprawdzanie zdolności do rozpoznawania twarzy (innych myszy, które wcześniej spotkały).

Możesz posłużyć się tymi wynikami, aby zachęcić swoich dziadków do palenia z tobą marihuany!

Ale, jak mówi Susan Weiss, dyrektor Division of Extramural Research w National Institute on Drug Abuse, ważne jest, by nie brać wniosków zbyt dosłownie.
Choć myszy są często wykorzystywane do badań laboratoryjnych ze względu na swoje biologiczne i behawioralne podobieństwa do ludzi, to one po prostu nie są ludźmi. Konieczne są dalsze badania, aby dowiedzieć się, czy wyniki te dotyczą również ludzkiego mózgu.

Warto również zauważyć, że w przeciwieństwie do CBD – które stało się popularne w medycynie ze względu na brak właściwości psychoaktywnych – kannabinoid stosowany w tym badaniu to THC. Oznacza to, że jeśli wyniki badań mogą być ekstrapolowane i stosowane wobec ludzi, osiągnięcie „haju” prawdopodobnie będzie konieczne, jeśli chcemy wykorzystać potencjalne korzyści substancji. W zależności od tego, czy lubisz to uczucie czy nie, jest to ogromna korzyść lub też przeszkoda w leczeniu.

Mimo tego, wyniki badań są niezwykłe. Jak pisze Scientific American, rezultatem podawania THC starszym osobnikom był fakt, że „neurony w hipokampie – obszarze mózgu istotnym w procesie uczenia się i zapamiętywaniu – wykazywały więcej kolonii synaptycznych, punktów kontaktowych w komunikacji między neuronami.”

„To dość uderzające odkrycie!” mówi Zimmer w New Scientist.

Naukowcy dostrzegają w tym badaniu nowe możliwości do dalszych badań nad chorobami, które mają wpływ na starzenie się mózgu. Mamy nadzieję, że dalsze eksperymenty potwierdzą te teorie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.