thc-thc.com.pl

Cannabis przy HCC

Naukowcy z chińskiego Uniwersytetu Medycznego w Guangzhou badają kannabinoidy i ich wpływ na HCC (rak wątrobokomórkowy). HCC jest największą przyczyną zgonów na tle raka na całym świecie.

Według Cancer.gov, incydenty dotyczące raka zaczynają się od 2,1 na 100.000 osób w Ameryce Północnej do 80 na 100.000 osób w Chinach, jest to co czwarty co do częstości występowania rak na świecie. Ocenia się, że w 2015 roku rozpoznano 35.660 nowych przypadków i tylko w samych Stanach Zjednocznych zanotowano 24.550 zgonów spowodowanych HCC. Obecnie maksymalna 5-letnia przeżywalność wśród pacjentów z rakiem wątroby na jakimkolwiek etapie choroby wynosi około 15 procent.

Badacze koncentrują się na dotkniętych komórkach oraz syntetycznych kannabinoidach, które jak zauważono, hamują regulację cyklu komórkowego. Oznacza to, że w normalnych komórkach istnieje system regulujący cykl komórek, który kontrolowany jest przez białka. Kiedy proces ten wymyka się spod kontroli, komórki powielają się w czasie nieokreślonym i jest to proces, który nazywamy rakiem, a komórki ostatecznie wzrastają do rozmiarów, które nazywamy potem nowotworami.

Kannabinoidy wkraczają do gry ponownie regulując ten proces, hamując tym samym wydzielanie niekontrolowanych komórek bez wpływu na te normalne. W efekcie, kannabinoidy zwalniają, zatrzymują się, a nawet kurczą się wraz z rakiem.
Nawet National Institute on Drug Abuse twierdzi, że „marihuana może zabijać niektóre komórki nowotworowe i zmniejszać wielkość innych”. Badanie opublikowane niedawno w raporcie Cell Reports wskazuje, że receptory CB1 znajdujące się w ludzkim ciele, zwłaszcza te w wątrobie, są bardziej powszechne w komórkach nowotworowych niż normalnych. Sugeruje to, iż kannabinoidy mają ogromny wpływ na raka poprzez blokowanie tych receptorów.

Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Guangzhou są naprawdę obiecujące. HCC jest trudne w leczeniu, ponieważ zwykle nie jest wykrywane zanim jest już za późno, a opcje leczenia są naprawdę ograniczone, ponieważ towarzyszy im marskość wątroby, i obie choroby mogą być spowodowane przez te same czynniki ryzyka. Czynnikami ryzyka są: przewlekłe stosowanie alkoholu, zapalenie wątroby typu B lub C, otyłość, zespół metaboliczny i cukrzyca.

Cannabis okazuje się skuteczne w leczeniu wielu schorzeń jak i raka, w tym białaczki, raka piersi, glejaka, raka pęcherza moczowego. National Cancer Institute uznał, że marihuana zabija raka, a American Cancer Society chce, aby substancja została przeklasyfikowana na poziomie federalnym w celu zwiększenia możliwości przeprowadzenia dalszych badań nad jej skutkami.

Istnieje jednak kilka pytań, które pozostały bez odpowiedzi. Czy roślinne kannabinoidy okazałyby się tak samo dobre jak syntetyczne? Kiedy dojdzie do testów na ludziach? Ile innych zastosowań tej rośliny musi zostać dodanych do listy, aby przestać etykietować ją jako „narkotyk”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.