thc-thc.com.pl

Pacjenci medycznej marihuany napotykają na wiele przeszkód

ciasteczka-thc-marihuana-medyczna-thc-maslo

Nowy raport Kanadyjskiego Towarzystwa AIDS mówi, że użytkownicy marihuany spotykają się z wieloma barierami w dostępie do swojego leku.

Badanie, w którym wzięło udział 628 osób stosujących marihuanę do celów medycznych w 2011 i 2012 roku, ujawniło systematycznie powtarzające się przeszkody w dostępie do legalnej, bezpiecznej i niedrogiej medycznej marihuany.

„Pod MMAR, Kanadyjczycy spotkali się z istotnymi barierami zarówno legalnego upoważnienia do posiadania marihuany w celach medycznych oraz dostępu do legalnego źródła marihuany dla celów medycznych,” napisał Lynne Belle-Isle, doktorantka Uniwersytetu Wiktorii, i Zach Walsch, asystent profesora na Wydziale Psychologii UBC, który jest współautorem badań.

Ale autorzy sugerują, że obecność specjalnych przychodni pomógł poprawić dostęp pacjentów poprzez „Zwiększenie możliwych źródeł uzyskania marihuany dla celów medycznych, dostępnych odmian i produktów.”

Ambulatoria konopne, które oferują marihuanę w różnych formach pacjentom z dokumentacją lekarską, nie są uwzględniane w nowy ramach Health Canada.

Podobnie, nowy system może wcale nie być dużą poprawą w stosunku do starego, ostrzegają autorzy, a może nawet „zaostrzyć pewne przeszkody w dostępie, zwłaszcza w odniesieniu do przystępności.”

Do głównych barier, które napotykają pacjenci należą:

Brak wsparcia lekarza – Pacjenci biorący udział w badaniu zwrócili uwagę na trudności w znalezieniu lekarza, który wspierał ich będzie w stosowaniu marihuany jako leku. Większość respondentów nie omówiła zastosowania leczniczej marihuany ze swoimi lekarzami, niemal jedna trzecia zgłosiła konieczność zmiany lekarza, w niektórych przypadkach więcej niż jeden raz.

Ponad 150 ankietowanych pacjentów stwierdziła, że chociaż lekarze zatwierdzili ich wniosek o stosowanie marihuany, nie chcieli podpisać ich wniosku o legalne udostępnienie i posiadanie w ramach prawa federalnego.

Koszt – Uczestnicy badania wykazali konieczność płacenia od 10 dolarów do 800 dolarów dla lekarza, aby dokonać niezbędnych formalności w celu stania się legalnym i licencjonowanym użytkownikiem. Pacjenci biorący udział w badaniu średnio płacili 200 dolarów miesięcznie za potrzebną ilość marihuany.

Około 200 respondentów stwierdziło, że często musiało wybierać pomiędzy lekarstwem a dobrami życiowymi, często nie stać ich na tak dużą ilość dobrej jakości marihuany, która niezbędna jest do leczenia objawów chorób, z którymi walczą.

Dostępność – jedynie 7% badanych w raporcie opiera się wyłącznie o legalne źródła. Ci, którzy posiadają licencję często napotykają trudności w znalezieniu wyznaczonego hodowcy, a uprawa na własną rękę jest zbyt droga.

Większość użytkowników, zarówno licencjonowanych jak i nie, wolała kupić marihuanę od znajomych. Respondenci stwierdzili, że musieli wyjść poza system prawny, aby uzyskać dostęp do różnych szczepów oraz alternatywnych produktów konopi indyjskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.