thc-thc.com.pl

Wybacz Mamo! Według Harvardu marihuana poprawia funkcje mózgu

Wybacz Mamo! Według Harvardu marihuana poprawia funkcje mózgu, thc thc.info

Wydaje się, że im bardziej nauka interesuje się marihuaną, tym więcej mitów otaczających cannabis odchodzi w niepamięć.

Według nowego badania pilotażowego z Harvard University, które opublikowano w czasopiśmie Frontiers in Pharmacology, stosowanie marihuany w medycynie może polepszać funkcje mózgu danego pacjenta.

Badanie pilotażowe oceniające wpływ medycznej marihuany na funkcje wykonawcze jest pierwszym tego rodzaju badaniem, a jego wyniki okazują się bardzo obiecujące.

Naukowcy zauważają, że pomimo ogromnej dostępności marihuany w ostatnich latach, ich testy są pierwszymi, które nazywa się “pre- vs. post-design model”, w których testowane są funkcje mózgu wykonawczego podmiotów zarówno przed, jak i po długoterminowym podawaniu medycznej marihuany.

W badaniu stwierdzono, że historia prohibicji była całkowicie sprzeczna w oparciu o wyniki wielu badań wykazujących przydatność substancji jako leku. Naukowcy zwracają również uwagę na to, że mimo iż cannabis wykazuje niekorzystne skutki dla rozwoju mózgu dzieci i młodzieży, większość użytkowników medycznej marihuany jest dorosła, a ich mózg dobrze przeszedł fazę rozwoju poznawczego, na którą marihuana może mieć negatywny wpływ.

W rezultacie, zdecydowano się zbadać, czy medyczna marihuana może mieć odwrotny efekt zwiększając funkcje mózgu, zamiast hamowania ich.
Naukowcy z Harvard University stwierdzili, że niektóre związki chemiczne, takie jak kannabigenol i tetrahydrokanabwaryna są neurogenne i neuroprotekcyjne, co oznacza, że angażują się one w odzyskiwanie utraconych komórek mózgu oraz zapobiegają ich degeneracji.

Wyniki przeprowadzonego badania są co najmniej zachęcające, a naukowcy mają zamiar dalej badać wpływ marihuany na funkcje poznawcze oraz nastrój, aby potwierdzić wstępne ustalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.