thc-thc.com.pl

Wybacz Mamo! Według Harvardu marihuana poprawia funkcje mózgu

Wydaje się, że im bardziej nauka interesuje się marihuaną, tym więcej mitów otaczających cannabis odchodzi w niepamięć.

Według nowego badania pilotażowego z Harvard University, które opublikowano w czasopiśmie Frontiers in Pharmacology, stosowanie marihuany w medycynie może polepszać funkcje mózgu danego pacjenta.

Badanie pilotażowe oceniające wpływ medycznej marihuany na funkcje wykonawcze jest pierwszym tego rodzaju badaniem, a jego wyniki okazują się bardzo obiecujące.

Naukowcy zauważają, że pomimo ogromnej dostępności marihuany w ostatnich latach, ich testy są pierwszymi, które nazywa się “pre- vs. post-design model”, w których testowane są funkcje mózgu wykonawczego podmiotów zarówno przed, jak i po długoterminowym podawaniu medycznej marihuany.

W badaniu stwierdzono, że historia prohibicji była całkowicie sprzeczna w oparciu o wyniki wielu badań wykazujących przydatność substancji jako leku. Naukowcy zwracają również uwagę na to, że mimo iż cannabis wykazuje niekorzystne skutki dla rozwoju mózgu dzieci i młodzieży, większość użytkowników medycznej marihuany jest dorosła, a ich mózg dobrze przeszedł fazę rozwoju poznawczego, na którą marihuana może mieć negatywny wpływ.

W rezultacie, zdecydowano się zbadać, czy medyczna marihuana może mieć odwrotny efekt zwiększając funkcje mózgu, zamiast hamowania ich.
Naukowcy z Harvard University stwierdzili, że niektóre związki chemiczne, takie jak kannabigenol i tetrahydrokanabwaryna są neurogenne i neuroprotekcyjne, co oznacza, że angażują się one w odzyskiwanie utraconych komórek mózgu oraz zapobiegają ich degeneracji.

Wyniki przeprowadzonego badania są co najmniej zachęcające, a naukowcy mają zamiar dalej badać wpływ marihuany na funkcje poznawcze oraz nastrój, aby potwierdzić wstępne ustalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.