thc-thc.com.pl

Sześć stanów w USA, które planują legalizację marihuany

gotowa-marihuana-zebrana-marihuana-marihuana-do-palenia-palenie

Tom Angell, założyciel niekomercyjnego stowarzyszenia na rzecz marihuany, Marijuana Majority, przewiduje, że pięć stanów zalegalizuje rekreacyjną marihuanę – i co najmniej jeden rozważy uchwalenie ustawy dotyczącej medycznej marihuany.

1. Vermont

Co do Vermont, chodziły głosy, że stanie się pierwszym stanem, który w 2016 roku zalegalizuje rekreacyjną marihuanę. Mimo, że wysiłek utknął w martwym punkcie, poparcie dla legalizacji pozostaje bardzo silne w tym stanie, a odkąd Massachusetts stało się pierwszym stanem w Nowej Anglii, które zalegalizowało marihuanę w listopadzie, Angell powiedział, że tak naprawdę to tylko kwestia czasu, kiedy to samo stanie się w Vermont.

2. Rhode Island

Gubernator Rhode Island, Gina Raimondo, powiedziała w listopadzie, że stan musi poważnie rozważyć perspektywę legalizacji rekreacyjnej marihuany, skoro Massachusetts było w stanie to zrobić. Zwolennicy reformy mają nadzieję, że stan rozwinie własny system prawny dotyczący marihuany.

3. Delaware

Legalizacja rekreacyjnej marihuany w Delaware jest tak naprawdę tuż za rogiem. W październiku, senator stanu Margaret Henry (D) – która napisała ustawę dotyczącą legalizacji marihuany w ubiegłym roku – powiedziała, że wprowadzi ustawę w styczniu 2017 roku.

4. Maryland

Prawodawcy z Maryland przedstawili ustawę na początku tego roku, która miała finalnie zalegalizować rekreacyjną marihuanę, ale projekt umarł po okresie bezczynności. Jednak zwolennicy twierdzą, że jest spora szansa na legalizację marihuany w 2018 roku. Choć stanowy gubernator Larry Hogan (R) sprzeciwia się legalizacji rekreacyjnej marihuany, Angell mówi, że to wcale nie jest problem.

5. Nowy Meksyk

Nowy Meksyk jest stanem, w którym gubernator Susana Martinez (R) sprzeciwia się reformie dotyczącej rekreacyjnej marihuany. Jednak zwolennicy są bardzo uparci, jak mówi Angell.

6. Oklahoma

Oklahoma prawie zalegalizowała medyczną marihuanę w listopadzie… prawie, ponieważ wniosek nie dotarł do głosowania, ponieważ Komisja Wyborcza nie dała wystarczająco dużo czasu osobom tworzącym petycję na dostarczenie kart do głosowania dla wyborców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.