thc-thc.com.pl

Polska to najnowszy kraj europejski, który zalegalizował medyczną marihuanę

Parlament Polski (440 głosów na tak, 2 głosy na nie) głosował za legalizacją medycznej marihuany. Prezydent, Andrzej Duda podpisał ustawę o medycznej marihuanie, a dzięki wsparciu Narodowego Komitetu Ochrony Zdrowia, krok ten sprawia, że Polska jest najnowszym krajem Unii Europejskiej, w którym medyczna marihuana jest legalna.

Przewiduje się wiele stanów chorobowych, które będą kwalifikowane do leczenia za pomocą cannabis, a między innymi wiele dolegliwości powodowanych przez chemioterapię, choroby nowotworowe, epilepsję, a także ból chroniczny.

Farmaceuci nastawiają się na dystrybucję roślin, nalewek, koncentratów, ekstraktów a także wielu innych produktów.

Poseł, jeden z autorów ustawy i polski pionier w dziedzinie rapu i hip hopu, Piotr Liroy – Marzec powiedział:

„Wysłaliśmy [listę rzeczy do zrobienia] rządowi, aby poinformować go, co trzeba zrobić, aby się do tego przygotować. Niedługo wystartuje Polski Instytut Cannabis. Edukacja na temat marihuany jest tym, czego potrzebuje Polska, dla lekarzy, sędziów i farmaceutów.”

Projekt ustawy wejdzie w życie w październiku, co zbiegnie się z otwarciem instytutu, którego celem będzie robienie dokładnie tego, co mówi Liroy – Marzec; edukowanie pracowników sektora publicznego i medycznego na temat marihuany.

Obecnie, zwykłe posiadanie marihuany jest karane maksymalnie trzyletnim wyrokiem więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.