thc-thc.com.pl

Marihuana to taka sama substancja jak heroina?

The United States Drug Enforcement Administration (DEA) odrzuciło administracyjne petycje dotyczące restrukturyzacji federalnej klasyfikacji konopi jako substancji Grupy 1 (substancje bez akceptowalnego zastosowania medycznego). Decyzja oznacza, że marihuana nadal klasyfikowana jest jako substancja tej samej kategorii, co heroina.

dea-marihuana-stosowanie-marihuany-marihuana-cannabis-wykorzystanie-prawo

Jednak, w osobnym komunikacie agencja twierdzi, że jest za przyjęciem zmian politycznych mających na celu poszerzenie badań klinicznych nad marihuaną.

Obecnie wszelkie próby kliniczne z udziałem konopi muszą mieć dostęp do materiału źródłowego uprawianego na Uniwersytecie Mississippi.

Agencja ogłosiła po raz pierwszy, że będzie rozpatrywała wnioski z wielu stron, w tym od podmiotów prywatnych, do produkcji marihuany dla protokołów badawczych, a także dla „rozwoju produktu handlowego.” Paradoksalnie, zmiana ta była początkowo zalecana przez sędzie prawa administracyjnego DEA w 2007 roku, ale decyzja ta została ostatecznie odrzucona przez FDA w 2011 roku.

Wypowiadając się na temat działań DEA, wicedyrektor NORML, Paul Armentano powiedział „Chociaż ogłoszenie tego stanowiska jest znaczącym krokiem w kierunku ułatwienia i rozszerzenia badań klinicznych dotyczących terapii konopnej, istnieją już liczne dowody naukowe, które skreślają marihuanę jako substancję Grupy 1 i uwzględniają jej bezpieczeństwo w porównaniu do innych substancji, takich jak opioidy i inne substancje, takie jak alkohol. Ostatecznie, rząd federalny powinien usunąć marihuanę z Controlled Substances Act w taki sam sposób jak alkohol i tytoń.”

I dodał: „Ponieważ DEA nie udało się podjąć takiego działania, obowiązkiem członków Kongresu jest szybkie działanie na rzecz zmiany stanu prawnego cannabis w sposób, który ułatwi jej wykorzystanie społeczne oraz naukowe. Obecne stanowisko to świadome ignorowanie ugruntowanych właściwości terapeutycznych cannabis.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.