sklep z nasionami marihuany, konopi indyjskich, nasiona thc, indoor i outdoor, feminizowane, automaty

Marihuana to taka sama substancja jak heroina?

The United States Drug Enforcement Administration (DEA) odrzuciło administracyjne petycje dotyczące restrukturyzacji federalnej klasyfikacji konopi jako substancji Grupy 1 (substancje bez akceptowalnego zastosowania medycznego). Decyzja oznacza, że marihuana nadal klasyfikowana jest jako substancja tej samej kategorii, co heroina.

Marihuana to taka sama substancja jak heroina?, thc thc.info

Jednak, w osobnym komunikacie agencja twierdzi, że jest za przyjęciem zmian politycznych mających na celu poszerzenie badań klinicznych nad marihuaną.

Obecnie wszelkie próby kliniczne z udziałem konopi muszą mieć dostęp do materiału źródłowego uprawianego na Uniwersytecie Mississippi.

Agencja ogłosiła po raz pierwszy, że będzie rozpatrywała wnioski z wielu stron, w tym od podmiotów prywatnych, do produkcji marihuany dla protokołów badawczych, a także dla „rozwoju produktu handlowego.” Paradoksalnie, zmiana ta była początkowo zalecana przez sędzie prawa administracyjnego DEA w 2007 roku, ale decyzja ta została ostatecznie odrzucona przez FDA w 2011 roku.

Wypowiadając się na temat działań DEA, wicedyrektor NORML, Paul Armentano powiedział „Chociaż ogłoszenie tego stanowiska jest znaczącym krokiem w kierunku ułatwienia i rozszerzenia badań klinicznych dotyczących terapii konopnej, istnieją już liczne dowody naukowe, które skreślają marihuanę jako substancję Grupy 1 i uwzględniają jej bezpieczeństwo w porównaniu do innych substancji, takich jak opioidy i inne substancje, takie jak alkohol. Ostatecznie, rząd federalny powinien usunąć marihuanę z Controlled Substances Act w taki sam sposób jak alkohol i tytoń.”

I dodał: „Ponieważ DEA nie udało się podjąć takiego działania, obowiązkiem członków Kongresu jest szybkie działanie na rzecz zmiany stanu prawnego cannabis w sposób, który ułatwi jej wykorzystanie społeczne oraz naukowe. Obecne stanowisko to świadome ignorowanie ugruntowanych właściwości terapeutycznych cannabis.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.