thc-thc.com.pl

Marihuana i jej wpływ na kości

marihuana-konopia-roslina-zbiory-nasiona

Jak sugeruje nowe szkockie badanie – marihuana może mieć zły wpływ na kości.

Ludzie, którzy bardzo intensywnie korzystają z marihuany mają ponad dwukrotnie większe ryzyko zwiększonej łamliwości kości w porównaniu do ludzi, którzy palą tylko papierosy, tytoń – jak stwierdzono w badaniu.

Naukowcy twierdzą, że regularni użytkownicy marihuany mieli również mniejszą gęstość kości w porównaniu do palaczy papierosów.

„Główny punkt i konkluzja badania jest bardzo jasna: regularne stosowanie marihuany nie sprzyja zdrowiu kości,” powiedział doktor Matthew Hepinstall. Jest on ortopedą w Lenox Hill Hospital Center for Joint Preservation and Reconstruction w mieście Nowy Jork.

Odnosząc się do zaprojektowania analitycznego badania, naukowcy twierdzą, że nie mogli udowodnić związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy paleniem marihuany i gęstością kości. Jednakże, biorą oni pod uwagę szereg czynników, które mogą mieć wpływ na zdrowie kości, takich jak wiek, płeć, masa ciała, poziom aktywności fizycznej, spożycie wapnia i spożycie alkoholu.

Do badania wzięto 170 regularnych użytkowników marihuany i kontrolną grupę 114 palaczy papierosów. Średni wiek regularnych użytkowników marihuany wynosił 40 lat. Średni wiek palaczy papierosów wynosił 49 lat.

Od samego początku, naukowcy definiowali regularnych użytkowników marihuany, jako tych, którzy palili marihuanę co najmniej 5.000 razy w życiu. W każdym razie, przeciętny regularny użytkownik marihuany w badaniu stosował ją ponad 47.000 razy.

Dla kogoś, kto stosował marihuanę codziennie przez 25 lat, oznacza to, ze palił marihuanę średnio 5 razy dziennie.

Zespół badawczy wykorzystał specjalistyczną technikę rentgenowską do pomiaru gęstości kości. Autorzy badania przeglądali także historię medyczną uczestników badania pod kątem poprzednich złamań, a także innych czynników, które wymagały rozważenia.

„Nasze badania wykazały, że użytkownicy marihuany korzystający z niej regularnie mają dość duży spadek gęstości kości w porównaniu do osób nie korzystających z marihuany, a istnieje realna obawa, że może to narazić ich na zwiększone ryzyko wystąpienia osteoporozy i złamań w późniejszym okresie życia,” powiedział główny badacz, Stuart Ralston. Jest on profesorem w University of Edinburgh’s Center for Genomic and Experimental Medicine.

Umiarkowane stosowanie marihuany – definiowane jako średnio 1.000 razy w ciągu całego życia – nie wydaje się mieć żadnego wpływu na zdrowie kości.

„Tylko regularni i ciężcy użytkownicy wykazują te efekty, a są one stosunkowo małe,” powiedział Mitch Earleywine, profesor psychologi na State University of New York w Albany i doradczy członek zarządu NORML, niedochodowej grupy, która popiera legalizację marihuany.

Badanie, finansowane przez Arthritis Research UK, pojawiło się niedawno w American Journal of Medicine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.