thc-thc.com.pl

Francja planuje znieść karę więzienia za stosowanie cannabis

Francja planuje znieść karę więzienia za stosowanie cannabis, thc thc.info

Pod nowo wybranym prezydentem Emmanuelem Macronem, rząd francuski ogłosił plan wprowadzenia ustawodawstwa kończącego przepisy mówiące o karze więzienia za stosowanie cannabis (przed końcem tego roku, jednak konsumpcja pozostanie przestępstwem). Jest to zgodne z obietnicą kampanii nowego prezydenta, ale czy reforma jest wystarczająca?

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem we Francji, obywatel złapany z cannabis może mieć do czynienia z co najmniej roczną karą więzienia oraz grzywną w wysokości 3.750 euro. Tylko w 2016 roku, aż 180.000 obywateli Francji naruszyło przepisy prawa narkotykowego.

Nowo wybrany rzecznik rządu Macron wyraził, jak wiele kosztuje egzekwowanie prawa marihuany,

W zeszłym roku stwierdzono, że 180.000 osób naruszyło prawo narkotykowe. Przeciętnie każdy z tych przypadków zajmuje około sześciu godzin czasu policyjnego i tę samą kwotę dla każdego z pracowników.

Czy system jest skuteczny? Nie. Tym, co jest dzisiaj ważne jest to, aby system był skuteczny, a przede wszystkim aby pozwolił skupić się policji na bardziej istotnych sprawach. Christophe Castaner

Według French Observatory for Drug Use and Addiction, w 2014 roku 17 milionów obywateli francuskich przyznało się do konsumpcji marihuany w pewnym momencie swojego życia, a 700.000 osób przyznało się do korzystania z rośliny codziennie.

Jest to bardzo znaczny odsetek ludności francuskiej, i z takimi liczbami, Macron powinien wykroczyć poza próg próby dekryminalizacji.

Macron został poproszony o decyzję o zakończeniu wojny z narkotykami podczas swojej kampanii. Jego odpowiedź była jednak bardzo konserwatywna i pełna ignorancji.

Konsumpcja narkotyków pozostaje poważną i niebezpieczną dla zdrowia sprawą. – Emmanuel Macron.

Jednak zniesienie kary więzienia jest krokiem we właściwym kierunku w kraju, w którym prawo dotyczące marihuany jest najgorsze w całej Unii Europejskiej. Do września rząd ma zamiar zamienić karę więzienia, na karę grzywny w wysokości 100 euro za posiadanie cannabis, bez dalszego dochodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.