sklep z nasionami marihuany, konopi, automatic, feminizowane

Francja planuje znieść karę więzienia za stosowanie cannabis

Pod nowo wybranym prezydentem Emmanuelem Macronem, rząd francuski ogłosił plan wprowadzenia ustawodawstwa kończącego przepisy mówiące o karze więzienia za stosowanie cannabis (przed końcem tego roku, jednak konsumpcja pozostanie przestępstwem). Jest to zgodne z obietnicą kampanii nowego prezydenta, ale czy reforma jest wystarczająca?

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem we Francji, obywatel złapany z cannabis może mieć do czynienia z co najmniej roczną karą więzienia oraz grzywną w wysokości 3.750 euro. Tylko w 2016 roku, aż 180.000 obywateli Francji naruszyło przepisy prawa narkotykowego.

Nowo wybrany rzecznik rządu Macron wyraził, jak wiele kosztuje egzekwowanie prawa marihuany,

W zeszłym roku stwierdzono, że 180.000 osób naruszyło prawo narkotykowe. Przeciętnie każdy z tych przypadków zajmuje około sześciu godzin czasu policyjnego i tę samą kwotę dla każdego z pracowników.

Czy system jest skuteczny? Nie. Tym, co jest dzisiaj ważne jest to, aby system był skuteczny, a przede wszystkim aby pozwolił skupić się policji na bardziej istotnych sprawach. Christophe Castaner

Według French Observatory for Drug Use and Addiction, w 2014 roku 17 milionów obywateli francuskich przyznało się do konsumpcji marihuany w pewnym momencie swojego życia, a 700.000 osób przyznało się do korzystania z rośliny codziennie.

Jest to bardzo znaczny odsetek ludności francuskiej, i z takimi liczbami, Macron powinien wykroczyć poza próg próby dekryminalizacji.

Macron został poproszony o decyzję o zakończeniu wojny z narkotykami podczas swojej kampanii. Jego odpowiedź była jednak bardzo konserwatywna i pełna ignorancji.

Konsumpcja narkotyków pozostaje poważną i niebezpieczną dla zdrowia sprawą. – Emmanuel Macron.

Jednak zniesienie kary więzienia jest krokiem we właściwym kierunku w kraju, w którym prawo dotyczące marihuany jest najgorsze w całej Unii Europejskiej. Do września rząd ma zamiar zamienić karę więzienia, na karę grzywny w wysokości 100 euro za posiadanie cannabis, bez dalszego dochodzenia.

Inne na THC Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies, tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz THC Info.