thc-thc.com.pl

Doktor Sanjay Gupta mówi o stosowaniu marihuany, waporyzatorów i produktów spożywczych zawierających marihuanę

doktor-gupta-na-temat-medycznej-marihuany-cbd-thc-leczy

W ciągu niespełna roku, doktor Sanjay Gupta zmienił swoje stanowisko na temat marihuany, zaczynając od wątpliwości do szukania możliwości jak najlepiej wykorzystać jej właściwości, aby uzyskać korzyści terapeutyczne.

Doktor Sanjay Gupta, wyszkolony neurochirurg i główny korespondent medyczny CNN, badał temat marihuany dwukrotnie od ostatniego lata. Jego drugi film dokumentalny „Weed 2: Cannabis Madness” miał premierę we wtorek wieczorem. Opowiada on o dwuletniej Vivian Wilson cierpiącej na epilepsję i trudnej podróży jej rodziny, w której walczą, aby uzyskać medyczną marihuanę.

Pytanie: „Czy paliłeś marihuanę?”

Doktor Sanjay Gupta: „Tak, próbowałem jej.”

Pytanie: „Jak opisałbyś swoje doświadczenie?”

Doktor Sanjay Gupta: „Pamiętam, że byłem trochę niespokojny!”

Pytanie: „Jeśli mógłbyś napisać ustawę o legalizacji marihuany, jakie szczegóły byś w niej zawarł?”

Doktor Sanjay Gupta: „Ustawa, którą bym napisał byłaby ustawą federalną, nie stanową. Obejmowałaby wiele różnych szczepów konopi z całego ekstraktu rośliny. Chciałbym, aby te leki były badane i testowane w celi zapewnienia, że są one bezpieczne i skuteczne.”

Pytanie: „Jaki Pana zdaniem jest najelpszy sposób przyjmowania marihuany?”

Doktor Sanjay Gupta: „Prawdopodobnie jest to waporyzowanie. Myślę, że palenie powoduje wiele skutków ubocznych, o których nie wiemy wystarczająco wiele. Myślę, że jedzenie prowadzi do bardzo nierównej absorpcji. Waporyzowanie wydaje się uaktywniać lek bez wypalania go. Myślę też, że olej wchłaniany w jamie ustnej jest skuteczny, zwłaszcza w przypadku dzieci.”

Pytanie: „Co było jednym z najbardziej wymiernych danych, badań (a może korelacji), które:
1. Przekonało Cię, że medyczna marihuana to uzasadnione lekarstwo.
2. Chcesz, aby wszyscy się o niej dowiedzieli.”

Doktor Sanjay Gupta: „Badania na temat marihuany i epilepsji są bardzo przekonujące. Ponadto, konopia w leczeniu bólu neuropatycznego i stwardnienia rozsianego. Myślę, że ludzie powinni wiedzieć, że marihuana jest używana w szpitalach na całym świecie. W rzeczywistości, leki na SM, które oparte są na marihuanie, zostały zatwierdzone w 25 krajach na całym świecie, ale nie w Stanach Zjednoczonych.”

Pytanie: „Czy jako neurochirurg polecasz medyczną marihuanę pacjentom z urazowymi uszkodzeniami mózgu?”

Doktor Sanjay Gupta: „Cieszę się, że o to pytasz. Myślę, że dojdziemy do punktu, gdzie jest to opłacalna metoda leczenia. Należy spojrzeć na dane wokół patentu 6630507. Jest to patent, który posiada nasz Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.

Pytanie: „Czy myślisz, że przyszłość marihuany będzie jako lek farmaceutyczny, czy raczej jako dodatek do jedzenia lub samo jedzenie?

Doktor Sanjay Gupta: „Myślę, że będzie to prawdopodobnie kombinacja oby, ale musimy upewnić się konsekwentnie, że cokolwiek to będzie – będzie to bezpieczne, skuteczne, niezawodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.