thc-thc.com.pl

Kilka informacji na temat THC

maslo-z-konopi-thc-maslo-medyczna-marihuana-marihuana

THC MOŻE CHRONIĆ KOMÓRKI MÓZGU I STYMULUJE ICH WZROST

Wbrew powszechnemu przekonaniu, THC okazuje się mieć wiele pozytywnych skutków jeżeli chodzi o komórki mózgowe. Podczas gdy większość narkotyków przejawia właściwości neurotoksyczne, THC uważane jest za „neuroprotekcyjne”, czyli może chronić komórki mózgu przed uszkodzeniami powodowanymi przez takie rzeczy jak stan zapalny i stres oksydacyjny.

Co więcej, naukowcy wykazali, że THC może promować wzrost nowych komórek mózgowych w procesie znanym jako neurogeneza. Efekt ten został odkryty w 2005 roku przez naukowców z University of Saskatchewan.

Główny autor badania, doktor Zhang Xia, zauważył, że większość substancji uzależniających tłumi neurogenezę. Tylko marihuana ją promuje.

CHEMIKALIA TAKIE JAK THC ZNAJDUJĄ SIĘ W ORGANIZMIE

Po odkryciu THC, naukowcy spędzili dziesięciolecia na szukaniu podobnych substancji chemicznych w ludzkim ciele, które pomogłyby wyjaśnić jego skutki. W 1992 roku doktor Mechoulam i jego zespół, wykonali kolejny przełom, kiedy odkryli cząsteczkę o nazwie anandamid.

Jak się okazuje, anandamid jest jednym z kilku kannabinoidów produkowanych w różnych częściach ciała, w tym mózgu. W podobny sposób jak opioidy – pracują poprzez naśladowanie ich naturalnych odpowiedników (endorfiny), chemikalia znajdujące się w marihuanie naśladują naturalnie występujące kannabinoidy nazwane endokannabinoidami.

Zarówno anandamid i THC działają w organizmie na punktach zwanych receptorami kannabinoidowymi. W mózgu anandamid działa regulując nastrój, sen, pamięć i apetyt.

THC NIE ZAWSZE POWODUJE HAJ

Większość ludzi zna THC, dlatego, że powoduje ono uczucie euforii lub haj. Co ciekawe, THC sam w sobie nie zawsze wywołuje ten stan.

To dlatego, że THC jest obecne w większości roślin konopi jako THCA (kwas tetrahydrokannabinolinowy), jego prekursor kwasowy. THCA nie jest psychoaktywne, dlatego spożywanie surowej konopi jest niepopularne wśród użytkowników rekreacyjnych. Z drugiej strony, użytkownicy medyczni powszechnie biorą surowe produkty, ponieważ THCA posiada niektóre z korzyści terapeutycznych THC.

THCA zazwyczaj przekształcane jest w THC pod wpływem ciepła, w reakcji znanej jako dekarboksylacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.