nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Kilka informacji na temat THC

maslo-z-konopi-thc-maslo-medyczna-marihuana-marihuana

THC MOŻE CHRONIĆ KOMÓRKI MÓZGU I STYMULUJE ICH WZROST

Wbrew powszechnemu przekonaniu, THC okazuje się mieć wiele pozytywnych skutków jeżeli chodzi o komórki mózgowe. Podczas gdy większość narkotyków przejawia właściwości neurotoksyczne, THC uważane jest za „neuroprotekcyjne”, czyli może chronić komórki mózgu przed uszkodzeniami powodowanymi przez takie rzeczy jak stan zapalny i stres oksydacyjny.

Co więcej, naukowcy wykazali, że THC może promować wzrost nowych komórek mózgowych w procesie znanym jako neurogeneza. Efekt ten został odkryty w 2005 roku przez naukowców z University of Saskatchewan.

Główny autor badania, doktor Zhang Xia, zauważył, że większość substancji uzależniających tłumi neurogenezę. Tylko marihuana ją promuje.

CHEMIKALIA TAKIE JAK THC ZNAJDUJĄ SIĘ W ORGANIZMIE

Po odkryciu THC, naukowcy spędzili dziesięciolecia na szukaniu podobnych substancji chemicznych w ludzkim ciele, które pomogłyby wyjaśnić jego skutki. W 1992 roku doktor Mechoulam i jego zespół, wykonali kolejny przełom, kiedy odkryli cząsteczkę o nazwie anandamid.

Jak się okazuje, anandamid jest jednym z kilku kannabinoidów produkowanych w różnych częściach ciała, w tym mózgu. W podobny sposób jak opioidy – pracują poprzez naśladowanie ich naturalnych odpowiedników (endorfiny), chemikalia znajdujące się w marihuanie naśladują naturalnie występujące kannabinoidy nazwane endokannabinoidami.

Zarówno anandamid i THC działają w organizmie na punktach zwanych receptorami kannabinoidowymi. W mózgu anandamid działa regulując nastrój, sen, pamięć i apetyt.

THC NIE ZAWSZE POWODUJE HAJ

Większość ludzi zna THC, dlatego, że powoduje ono uczucie euforii lub haj. Co ciekawe, THC sam w sobie nie zawsze wywołuje ten stan.

To dlatego, że THC jest obecne w większości roślin konopi jako THCA (kwas tetrahydrokannabinolinowy), jego prekursor kwasowy. THCA nie jest psychoaktywne, dlatego spożywanie surowej konopi jest niepopularne wśród użytkowników rekreacyjnych. Z drugiej strony, użytkownicy medyczni powszechnie biorą surowe produkty, ponieważ THCA posiada niektóre z korzyści terapeutycznych THC.

THCA zazwyczaj przekształcane jest w THC pod wpływem ciepła, w reakcji znanej jako dekarboksylacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kilka informacji na temat THC”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.