nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Związek pomiędzy marihuaną i snem

marihuana-medyczna-i-rekreacyjna-a-jej-wplyw-na-sen-i-jego-brak-sen-sennosc-cbd

Badania pokazują, że ludzie, którzy stosują marihuanę są bardziej narażeni na problemy ze snem. Ale czy stosowanie marihuany przed snem pomaga czy raczej przeszkadza w nim?

Wiele osób korzysta z konopi, aby ułatwić sobie proces zasypiania. Jednak nowe badania z Uniwersytetu w Pensylwanii sugerują, że skutek może być odwrotny.

Naukowcy ankietowali ponad 1000 dorosłych, na temat ich snu i otrzymali wnioski, że ci, którzy zażywali konopie indyjskie – w przeszłości lub obecnie – byli bardziej skłonni do zgłaszania problemów, takich jak problemy z zasypianiem, trudność w utrzymaniu snu oraz uczucie zmęczenia w ciągu dnia.

Odkrycia, zaprezentowane na dorocznym spotkaniu SLEEP 2016, dodały kolejne dowody sugerujące związek między stosowaniem marihuany i problemami ze snem.

Jednak badania nie próbowały ustalić, co było pierwsze. Raczej potwierdziły to, co eksperci wiedzieli od dawna – marihuana i sen są silnie powiązane. I choć jest to możliwe, że marihuana służy za wyzwalacz, to bardziej prawdopodobne jest to, że osoby mające problemy ze snem po prostu sięgają po nią z nadzieją na ulgę.

Stosowanie marihuany jako pomoc w uzyskaniu snu jest zaskakująco powszechne, choć rzadko jest ona przepisywana na receptę.

Duża część użytkowników medycznej marihuany – aż 70% – zgłasza otrzymywanie lepszej jakości snu, wraz z rozpoczęciem przyjmowania leku. I choć nie ma wystarczającej ilości badań klinicznych, istnieją pewne dowody na poparcie tych twierdze.

Składniki marihuany, w tym THC, włączają system w mózgu, który reguluje cykl sen-czuwanie. Ten układ znany jest jako system endokannabinoidowy. Wraz z utrzymaniem regularnego snu, system endokannabinoidowy działa na rzecz promowania senności.

Podobnie, wykazano, że stosowanie konopi przed snem wpływa w różne sposoby na cykle snu, wpływając zarówno na sen REM i nie-REM.

We wczesnych latach 70-tych, naukowcy odkryli, że THC może spowodować skrócenie czasu zaśnięcia u pacjentów cierpiących na bezsenność, u których sam proces trwał więcej niż godzinę. Branie THC przed snem również pomogło w zmniejszeniu zakłóceń snu, choć tylko podczas pierwszej części nocy.

Nowe badania łączą konopie z poprawą jakości sny u pacjentów cierpiących na stany związane z bólem, takie jak fibromialgia, stwardnienie rozsiane i rak. Naukowcy obecnie studiują potencjał marihuany w leczeniu bezdechu sennego.

Choć marihuana jest na ogół bezpieczna, stosowanie jej jako środek wspomagający sen ma również pewne wady.

Na przykład, regularni użytkownicy mogą w końcu rozwinąć u sienie tolerancję na efekt nasenny marihuany. I mimo potencjału do poprawy snu, rzucenie marihuany po długotrwałym okresie użytkowania może nasilać problemy z nim związane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Związek pomiędzy marihuaną i snem”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.