thc-thc.com.pl

Marihuana dobrze rokuje w przypadku zapobiegania chorobom serca

marihuana-choroby-serca-choroby-serca-leczone-medyczna-marihuana-medycyna-lekarstwo

Nowe badania sugerują, że marihuana może przynosić takie same skutki, jak powszechnie stosowane leki zapobiegające chorobom serca.

Marihuana zawiera grupę związków, które jak uważają naukowcy, mogą dostarczyć nowe metody w leczeniu chorób układu krążenia. Badania na zwierzętach sugerują, że związki te, zwane kannabinoidami mogą chronić przed szerokim zakresem chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, miażdżyca tętnic oraz zawały serca.

Obecnie, naukowcy z University of Nottingham School of Medicine, wykazali, że kannabinoidy mogą mieć ten sam efekt u ludzi.

Zespół kierowany przez doktor Saoirse O’Sullivan wykazał, że kannabinoidy wpływają na naczynia krwionośne, pomagając im odpocząć i rozszerzając je. Badanie było pierwszym tego typu, które przeprowadzone było na próbkach tkanek ludzkich.

Relaksacja naczyń krwionośnych znana jest z obniżania ciśnienia krwi i poprawy krążenia.

Grupa leków zwanych środkami rozszerzającymi naczynia jest już stosowana w leceniu chorób takich jak nadciśnienie, niewydolność serca czy dusznica bolesna. Leki rozszerzające naczynia są również popularne w utrzymywaniu niskiego ciśnienia krwi u pacjentów z grupy ryzyka zachorowania na choroby serca.

Jednak autorzy zauważają, że rola kannabinoidów w chorobach układu sercowo-naczyniowego nie została dobrze zbadana. Eksperymenty prowadzono także z zastosowaniem kannabinoidu naturalnie wytwarzanego przez organizm, znanego jako 2-AG(2-arachidonoiloglicerol) zamiast kannabinoidów pochodzących od marihuany.

Z drugiej strony, niektóre z dotychczasowych prac doktor O’Sullivan sugerują, że związki znajdujące się marihuanie mogą zaoferować podobne korzyści.

Badacze stwierdzili, że konieczne jest przeprowadzenie większej ilości badań.

Niedawno, inny zespół z University of Nottingham prezentował uzyskane wyniki na dorocznej konferencji UK Stroke Forum pokazując, że kannabinoidu mogą chronić mózg po udarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.