thc-thc.com.pl

Whoopi Goldberg: Zapomnij o Advil, medyczna marihuana jest lepsza

whoopi-goldberg-marijuana-medycyna-medyczna-marihuana-cbd-thc-medyczna-marihuana-leczenie

W kolumnie debiut konopi w Denver Post, wielokrotnie nagradzana aktorka i komik Whoopi Goldberg wyjaśnia, dlaczego woli medyczną marihuanę w walce z jaskrą.

„Bóle indukowane przez jaskrę przychodzą jak pociąg towarowy – jak BUM, moja głowa zaczyna boleć, moje oczy zaczynają dokuczać, całe moje ciało się napina,” napisała Goldberg w zeszłotygodniowym eseju dla The Cannabist.

To właśnie wtedy Whoopi Goldberg podłącza się pod swój waporyzator, co nazywa „jedną z najważniejszych czynności w codziennej rutynie.”

„Ale potem ją znajduję, a wszystko się odpręża, i wszystko się uspokaja. To pomaga mojej głowie, i moim oczom, ból odchodzi.”

Goldberg mówi, że jest ostrożna, jeżeli chodzi o prawo medycznej marihuany w różnych stanach, ponieważ jest nadal nielegalna w świetle prawa federalnego. Ale odkąd aktorce został przedstawiony waporyzator dwa lata temu, nie opiera się ona już na lekarstwie o nazwie Advil w zarządzaniu bólem, którego doświadcza.

„Kiedyś brałam Advil garściami z powodu choroby, a na dzień dzisiejszy ani jednej tabletki. Nie powinno się przyjmować tego lekarstwa codziennie, a ja to robiłam. A teraz mogę leczyć się bez wyrządzania sobie szkody,” pisze.

Około 200 tysięcy Amerykanów cierpi na jaskrę, zaburzenie, które powoduje gromadzenie się płynu w gałce ocznej. Choroba uszkadza nerw wzrokowy, a to powoduje silny ból oka i głowy, a z biegiem czasu utratę wzroku i ślepotę. Jednak liczne badania wykazały, że palenie marihuany łagodzi ciśnienie wewnątrz-gałkowe u pacjentów z tą chorobą.

Jedyną wadą marihuany jest jej krótki czas działania – trwa ono tylko około 3-4 godzin. Ale, jak wyjaśnia Goldberg, noszenie parownika ze sobą w torebce pozwala jej na łatwe dostarczanie marihuany gdziekolwiek jest.

„Wraz z parownikiem, masz większą kontrolę nad tym, ile THC przyjmujesz. Jeśli moje bóle głowy dopiero się zaczynają, wiem, że mała ilość wystarczy. Jeżeli jednak ból jest bardzo ostry, większa ilość będzie na niego odpowiedzią.”

„Ważne jest, aby ludzie byli świadomi istniejących alternatyw zarządzania bólem,” dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.