thc-thc.com.pl

Marihuana pomaga pacjentom z HIV zachować równowagę psychiczną

Według nowych badań, medyczna marihuana może być użyteczna w pomaganiu pacjentom z HIV w zachowaniu równowagi psychicznej.

Naukowcy z Michigan State University niedawno opublikowali artykuł w czasopiśmie AIDS, który wskazuje na tetrahydrokannabinol, czyli THC, jako na będący magicznym lekarstwem, jeśli chodzi o spowolnienie obniżenia zdrowia psychicznego pacjentów z HIV.

Badanie, które zostało wydane na początku tego tygodnia dostarcza dowody wskazujące, w jaki sposób można wykorzystać cannabis, aby zmniejszyć pogarszanie się stanu zdrowia przy chorowaniu na nieuleczalnego wirusa o około 50 procent. Jest to czynnik, który może dać osobom cierpiącym na tę chorobę bardziej spójne życie.

„Uważa się, że funkcje poznawcze pogarszają się u wielu osób z HIV, częściowo z powodu przewlekłego stanu zapalnego, który występuje w mózgu’ – powiedział współautor badania Norbert Kaminski. „Dzieje się tak, ponieważ układ odpornościowy jest nieustannie stymulowany do walki z chorobą”.

Badanie pokazuje, że cannabis działa jako środek przeciwzapalny w mózgach pacjentów z HIV, co zapobiega krwawieniu białych krwinek i ich białek wewnątrz organizmu. Kiedy THC zostanie wprowadzone do równania, ma wpływ na te komórki, które mogą „spowolnić a może nawet zatrzymać proces zapalny” – twierdzą naukowcy.

Jest to proces, który pozwoliłby pacjentom cierpiącym na HIV dłużej zachować pełne funkcje poznawcze.

Aby dojść do takich wniosków, naukowcy przebadali krew 40 pacjentów z HIV, z których niektórzy stosowali marihuanę, a niektórzy nie. Odkryto, że podczas izolowania białych krwinek od każdego z pacjentów, pacjenci którzy nie stosowali marihuany wykazywali znacznie wyższy wskaźnik stanu zapalnego.

„Pacjenci, którzy nie palili marihuany mieli bardzo wysoki poziom komórek zapalnych w porównaniu do tych, którzy jej nie stosowali,” powiedział Kaminski. „Ci, którzy stosowali cannabis, mieli ich poziom zbliżony do zdrowego człowieka, który nie był nigdy zarażony wirusem HIV”.

Chociaż terapia antyretrowirusowa jest stosunkowo skuteczna w dzisiejszych czasach, nie zawsze zapobiega ona problemom z białymi krwinkami.

Naukowcy planują kontynuować badanie wpływu rośliny na te komórki, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób substancje znajdujące się w marihuanie mogą pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.