sklep z nasionami marihuany, różne odmiany auto z dużym plonem xxl

Naukowcy uważają, że pigułka zawierająca marihuanę może skutecznie leczyć PTSD

Naukowcy uważają, że pigułka zawierająca marihuanę może skutecznie leczyć PTSD, thc thc.info

Naukowcy mają nadzieję rozwiązać brak skutecznych terapii PTSD z lekiem, który naśladuje działanie marihuany.

NYU profesor psychiatrii Aleksander Neumeister, ogłosił rozpoczęcie projektu w zeszłotygodniowej konferencji Canadian Depression Research and Intervention Network (CDRIN) w Ottawie.

„Nie został opracowany żaden lek specjalnie na PTSD,” powiedział doktor Neumeister, dodając, że obecne leki przeciwdepresyjne są nieskuteczne dla większości pacjentów z zaburzeniem.

W badaniu opublikowanym w ubiegłym roku, doktor Neumeister i jego zespół, wykazali, że pacjenci cierpiący na PTSD mają wyjątkowo małe ilości substancji chemicznych zwanych kannabinoidami w swoich mózgach.

Substancje są również obecne w marihuanie, dzięki czemu może ona tak dobrze korelować z chorobą. Ci, którzy próbują marihuany, twierdzą, iż pomaga ona w zapomnieniu traumatycznych wspomnień oraz w przezwyciężeniu problemów ze snem.

„Istnieje bardzo wysoki wskaźnik stosowania marihuany wśród osób z PTSD,” powiedział doktor Neumeister. Eksperymenty przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że „procesy pamięciowe zmieniały się podczas ekspozycji na marihuanę,” zauważył.

Trzyletni, milionowy projekt jest finansowany przez Amerykański Departament Obrony Narodowej i Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego. Celem jest opracowanie leku, który daje podobne korzyści do marihuany, ale bez możliwości uzależnienia.

Dwa badania będą przeprowadzone początkowo pod względem oceny bezpieczeństwa i tolerancji leku, który daje podobne korzyści do marihuany.

Doktor Neumeister ma nadzieję, że lek będzie dostępny dla osób zmagających się z PTSD w ciągu kolejnej dekady.

„Jesteśmy jeszcze na początku procesu,” powiedział. „Chciałbym myśleć, że w idealnym świecie lek będzie dostępny dla wszystkich w ciągu kolejnych sześciu – ośmiu lat.”

W zeszłym miesiącu zespół z Uniwersytetu w Arizonie otrzymał zgodę na uruchomienie pierwszych badań nad paleniem marihuany w przypadku PTSD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.