thc-thc.com.pl

Naukowcy uważają, że pigułka zawierająca marihuanę może skutecznie leczyć PTSD

marihuana-stosowanie-marihuany-powoduje-uzaleznienie-czy-nie-marihuana-stosowanie-efekty-uboczne

Naukowcy mają nadzieję rozwiązać brak skutecznych terapii PTSD z lekiem, który naśladuje działanie marihuany.

NYU profesor psychiatrii Aleksander Neumeister, ogłosił rozpoczęcie projektu w zeszłotygodniowej konferencji Canadian Depression Research and Intervention Network (CDRIN) w Ottawie.

„Nie został opracowany żaden lek specjalnie na PTSD,” powiedział doktor Neumeister, dodając, że obecne leki przeciwdepresyjne są nieskuteczne dla większości pacjentów z zaburzeniem.

W badaniu opublikowanym w ubiegłym roku, doktor Neumeister i jego zespół, wykazali, że pacjenci cierpiący na PTSD mają wyjątkowo małe ilości substancji chemicznych zwanych kannabinoidami w swoich mózgach.

Substancje są również obecne w marihuanie, dzięki czemu może ona tak dobrze korelować z chorobą. Ci, którzy próbują marihuany, twierdzą, iż pomaga ona w zapomnieniu traumatycznych wspomnień oraz w przezwyciężeniu problemów ze snem.

„Istnieje bardzo wysoki wskaźnik stosowania marihuany wśród osób z PTSD,” powiedział doktor Neumeister. Eksperymenty przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że „procesy pamięciowe zmieniały się podczas ekspozycji na marihuanę,” zauważył.

Trzyletni, milionowy projekt jest finansowany przez Amerykański Departament Obrony Narodowej i Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego. Celem jest opracowanie leku, który daje podobne korzyści do marihuany, ale bez możliwości uzależnienia.

Dwa badania będą przeprowadzone początkowo pod względem oceny bezpieczeństwa i tolerancji leku, który daje podobne korzyści do marihuany.

Doktor Neumeister ma nadzieję, że lek będzie dostępny dla osób zmagających się z PTSD w ciągu kolejnej dekady.

„Jesteśmy jeszcze na początku procesu,” powiedział. „Chciałbym myśleć, że w idealnym świecie lek będzie dostępny dla wszystkich w ciągu kolejnych sześciu – ośmiu lat.”

W zeszłym miesiącu zespół z Uniwersytetu w Arizonie otrzymał zgodę na uruchomienie pierwszych badań nad paleniem marihuany w przypadku PTSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.