thc-thc.com.pl

Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Wapowaniu

W ostatnich latach popularność wapowania marihuany stale rośnie. Zastanawiasz się, czy waporyzacja jest dla Ciebie? Koniecznie czytaj dalej, pomożemy Ci odkryć, jak używać waporyzatora, jak faktycznie działają urządzenia i jakie są potencjalne zalety waporyzacji.

Co to jest waporyzator?

Mówiąc najprościej, waporyzator to urządzenie oparte na technologii, które podgrzewa marihuanę (koncentrat lub susz) na tyle, aby zamienić aktywne kannabinoidy i terpeny w parę. Większość waporyzatorów jest zaprojektowana do podgrzewania produktów z konopi tuż poniżej punktu spalania, który wynosi od 180 do 190 stopni Celsjusza. Ta metoda waporyzacji oferuje korzyści płynące z wdychania marihuany, jednocześnie minimalizując obecność potencjalnie szkodliwych substancji drażniących, które mogą być obecne w dymie z konopi indyjskich.

Chociaż waporyzatory są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, głównymi typami są waporyzatory przenośne, waporyzatory stołowe oraz waporyzatory z olejem haszyszowym. Wysokiej jakości urządzenia z precyzyjną kontrolą temperatury pozwalają użytkownikowi wybrać odpowiednią temperaturę dla dowolnego wybranego terpenu lub kannabinoidu.

Jak działa waporyzator?

Waporyzatory do marihuany działają poprzez podgrzewanie kannabinoidów lub terpenów w parę. Następnie para unosi się i jest wdychana przez ustnik. Kannabinoidy zaczynają odparowywać marihuanę w temperaturze około 284°F (lub niższej), a spalanie rozpoczyna się w temperaturze około 446°F. Fajne jest to, że niektóre waporyzatory pozwalają kontrolować temperaturę, więc łatwiej jest kontrolować ilość uwalnianych w procesie kannabinoidów i terpenów. Różne waporyzatory działają inaczej, jeśli chodzi o przekształcenie marihuany w parę do spożycia.

Metoda przewodzenia: Waporyzatory wykorzystujące tę metodę podgrzewają marihuanę bardziej bezpośrednio na elektronicznie podgrzewanej powierzchni, takiej jak solidna metalowa płytka lub ekran, aby przekształcić kannabinoidy i terpeny w parę. Ponieważ nie zawierają wielu fantazyjnych funkcji, używanie ich jest niezwykle łatwe.

Metoda konwencjonalna: W przypadku ogrzewania konwekcyjnego produkt z konopi indyjskich nie styka się z elementem grzejnym. W tym przypadku waporyzator pośrednio podgrzewa susz, a gorące powietrze krąży wokół niego, uwalniając THC i inne kannabinoidy do postaci pary bez zwęglania substancji.

Jak czyścić waporyzator?

Po pierwszym użyciu błyszczącego i nowego waporyzatora marihuany, na pewno nieuchronnie zatka się on pozostałościami z poprzednich sesji. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, czego regularnie używasz, waporyzator powinien być odpowiednio konserwowany i czyszczony. Woda niegazowana w nieczyszczonym waporyzatorze może stać się pożywką dla bakterii, pleśni i mikroorganizmów. Jeśli nie zostanie wyczyszczony, na głowicy parownika mogą tworzyć się osady, hamując przepływ pary, a nawet powodując problemy z oddychaniem.

Jak więc prawidłowo czyścić waporyzator?

Oto proste wskazówki, jak szybko i skutecznie wyczyścić waporyzator:

1. Zacznij od lekkiego czyszczenia

Większość waporyzatorów jest dostarczana z małą szczoteczką do czyszczenia. Jeśli w zestawie nie było pędzla, należy poszukać czegoś na tyle małego, aby zmieściło się w krawędziach komory na zioła. W ramach codziennej rutyny opróżniaj waporyzator po każdym użyciu, a następnie wyszczotkuj pozostałości po sesji. Upewnij się, że usunięto wszelkie nagromadzone pozostałości, które mogą wpływać na płynny przepływ pary. Lekko postukaj w blat stołu, aby usunąć uporczywe kawałki, których nie udało się usunąć szczoteczką. Zrób to samo z ustnikiem. Unikaj mycia waporyzatora pod bieżącą wodą.

2. Użyj 99% alkoholu izopropylowego

Prawdopodobnie najłatwiejszym i najlepszym sposobem na wyczyszczenie waporyzatora jest zanurzenie każdego elementu w alkoholu izopropylowym. Ogólna zasada: im dłużej części są zamoczone, tym łatwiej będzie je wyczyścić. Wszystkie szklane i stalowe elementy, ustnikiem i ewentualnymi sitkami możesz namoczyć na noc, a następnie rano wypłukać i pozwolić im porządnie wyschnąć.

Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na elementy plastikowe lub drewniane, takie jak komory chłodnicze. Niektóre z nich mogą odbarwić się lub rozpuścić po namoczeniu w alkoholu. Zamiast zanurzać te części w alkoholu, możesz je zetrzeć wacikiem nasączonym alkoholem. W ten sposób alkohol nie uszkodzi plastikowych części waporyzatora.

3. Czas na głębokie czyszczenie

Czy jakość dymu w twoim waporyzatorze zmieniła się do tego stopnia, że nie jest to już przyjemne doświadczenie? Nie martw się! Jeśli twój waporyzator jest ogólnie w dobrym stanie, prawdopodobnie wymaga gruntownego czyszczenia. Jeśli używasz go codziennie przez miesiąc lub dwa od ostatniego czyszczenia, zdecydowanie zalecamy wykonanie głębokiego czyszczenia, aby usunąć wszelkie pozostałości, które mogły nagromadzić się w waporyzatorze.

Jak porządnie wyczyścić waporyzator?

• Zdemontuj waporyzator i rozbierz wszystkie wyjmowane części. Umieść je w misce.
• Przetrzyj każdą część wacikiem nasączonym mocnym czystym spirytusem, takim jak wódka.
• Po nasiąknięciu alkoholu opróżnij spirytus i napełnij miskę ciepłą wodą. Pamiętaj, aby spłukać pozostały alkohol. Zrób to kilka razy, aby upewnić się, że części są dokładnie wypłukane.
• Osusz ręcznie części ręcznikiem papierowym lub czystą ściereczką.
• Pozwól im wyschnąć na powietrzu przez 5 do 20 minut, aby pozostały roztwór mógł się wypalić, dzięki czemu nie będziesz wdychać szkodliwych substancji chemicznych, które mogą podrażniać gardło.
• Złóż ponownie części, a następnie wróć do przyjemności wapowania.

Czy wapowanie marihuany jest legalne?

Popularność wapowania marihuany stale rośnie. To powiedziawszy, zmiany przepisów dotyczących marihuany są częste i zależą od tego, gdzie mieszkasz. Po pierwsze, będziesz chciał dowiedzieć się, czy używanie konopi indyjskich zostało zalegalizowany i czy zostało zalegalizowane o użytku medycznego, rekreacyjnego lub obu. Ponadto należy pamiętać, że lokalne przepisy mogą dodatkowo ograniczać miejsca, w których można legalnie waporyzować marihuanę. Standardy testowania marihuany różnią się również na zalegalizowanym rynku. Na przykład w Waszyngtonie produkty do wapowania sprzedawane w sklepach należy sprawdzać pod kątem takich rzeczy, jak toksyny, moc i pozostałości rozpuszczalników używanych w procesie ekstrakcji. Inne stany, takie jak Kalifornia, idą o krok dalej, testując inne substancje, takie jak pestycydy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.