thc-thc.com.pl

Leki, które jak twierdzą lekarze – mogą leczyć uzależnienie od marihuany

medycyna-marihuana-nasiona-marihuany-a-z-nich-medyczna-marihuana-cbd-cbd-olej-cbd

Wraz ze wzrostem akceptacji marihuany przez społeczeństwo, wzrasta liczba naukowców, którzy szukają sposobów na leczenie uzależnienia od marihuany.

W tym tygodniu został opublikowany artykuł na ten temat w prestiżowym czasopiśmie Nature Medicine.

Według raportu, „eksperci nadal obawiają się, że ilość badań na temat skutecznych metod leczenia uzależnienia od narkotyków nie nadąża za zwiększającym się problemem uzależnień.”

Z drugiej strony, naukowcy wydają się zdawać z tego sprawę, więc w rzeczywistości, badania prowadzone są obecnie na całym świecie.

1. Marinol

Dronabinol, znany również jako Marinol, to syntetyczna wersja THC, substancji chemicznej odpowiedzialnej za haj powodowany przy spożyciu marihuany.

Podobnie jak marihuana, Marinol zmniejsza nudności u pacjentów poddawanych chemioterapii i zapobiega utracie masy ciała u osób chorych na HIV/AIDS. Ale naukowcy uważają, że substancja może również użytkownikom marihuany pomóc porzucić ich nałóg.

W niedawnym badaniu, Marinol okazał się bardziej skuteczny niż placebo w łagodzeniu objawów odstawienia narkotyku. Lek jest obecnie badany pod kątem połączenia z lofeksydyną, opium podobnym do metadonu.

2. Pregnenolon

Pregnenolon to hormon produkowany naturalnie przez mózg.

W ubiegłym miesiącu grupa francuskich naukowców wykazała, że naturalnie występujący hormon o nazwie 'pregnenolon’ może działać, zmniejszając haj powodowany przez marihuanę. Badania, opublikowane w Science wykazały, ze duże dawki THC prowadzą do dramatycznego skoku poziomu pregnenolonu w mózgach szczurów.

3. Kannabidiol

Naukowcy z Brazylii niedawno odnieśli sukces przy użyciu niepsychoaktywnego związku znajdującego się w marihuanie, kannabidiolu (CBD), w leczeniu objawów odstawienia marihuany u 19-letniej kobiety.

Jose Crippa, główny badacz zauważył, że: „To zabawne, że jeden ze związków znajdujących się w marihuanie może pomóc wyjść z uzależnienia od drugiego związku, który również się tam znajduje.”

Teraz Crippa współpracuje z naukowcami w Kalifornii, w celu przeprowadzenia większych badań nad kannabidiolem w leczeniu uzależnienia od marihuany.

4. Sativex

Naukowcy z Australii badają farmaceutyczny ekstrakt z konopi indyjskich, o nazwie Sativex, pod kątem metody leczenia uzależnienia od konopi.

W ostatnich badaniach, zespół odkrył, iż Sativex skutecznie zmniejsza objawy w krótkim okresie, a jego efekt długoterminowy okazał się lepszy niż placebo.

Mimo całkiem dobrych rezultatów, zespół kierowany przez doktora Davida Allsop z National Cannabis Prevention and Information Centre planuje przeprowadzić dalsze badania z wykorzystaniem Sativex, w nadziei na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

5. Rimonabant (nie powiodło się)

Początkowo sprzedawany jako pigułki odchudzające w 56 różnych krajach, rimonabant był jednym z pierwszych kandydatów do leczenia uzależnienia od marihuany. Lek działa poprzez blokowanie dróg, na które oddziałuje kannabis i rzeczywiście pomaga w zmniejszaniu apetytu i masy ciała.

Niestety, lek został uznany za powodujący ciężką depresję i myśli samobójcze, więc szybko wycofano go z rynku.

Problem: zablokowane drogi na które działa marihuana, oznacza zablokowanie również działania naturalnie występujących substancji chemicznych w mózgu.

Chemikalia te, zwane kannabinoidami, pomagają regulować pozytywny nastrój, co wyjaśnia również, dlaczego marihuana powoduje euforię i dlaczego rimonabant powoduje depresję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.