thc-thc.com.pl

Dabs, dabbing, butanowy olej haszyszowy

koncentrat-konopia-medyczna-marihuana-leczenie-medyczna-marihuana-thc-cbd-leczy-konopia-marihuana-i-leczenie-terapia-skuteczna-terapia

Dabs to nowy typ koncentratu konopi, który stał się znany jako najbardziej skuteczny sposób jeżeli chodzi o uzyskanie haju.

Wraz z faktem, iż marihuana staje się coraz bardziej dostępna, nie jest zaskoczeniem, że ludzie wymyślają nowe sposoby na konsumpcję marihuany. Poza paleniem, kannabis można użytkować za pomocą produktów spożywczych, słodyczy, napojów i na wiele innych sposobów.

Czym jest dabbing?

Dabbing to metoda stosowania marihuany. Polega ona zażywaniu wysoce stężonych preparatów konopi, znanych również jako dabs lub butanowy olej haszyszowy (BHO).

Dabs powstaje przez ekstrakcję substancji czynnej, THC, z konopi za pomocą butanu jako rozpuszczalnika. Butan jest usuwany na końcu procesu, nie pozostawiając żadnych śladów w produkcie końcowym. Dabs ma wygląda jak twarda, podobna do wosku substancja, co doprowadziło do nazw takich jak dabs, honey oil, wax, oil, shatter czy budder.

Mówi się, że najsilniejszy dabs może zawierać 70-90% czystego THC. Jednak analiza próbek skonfiskowanych w USA sugeruje, że średnio dabs zawiera 20-25% THC. Dla porównania, najmocniejsze konopi zazwyczaj zawierają około 30% THC.

Dabbing zwykle wiąże się z zastosowaniem szklanej fifki lub nieco zmodyfikowanego bongo.

Dabs odparowywany jest przez kontakt z gorącą powierzchnią – taką jak gwóźdź lub szklany pręt – a następnie wdychany. Powierzchnię należy ogrzać, najczęściej za pomocą przenośnego palnika.

W związku z tym, iż dabs jest skoncentrowanym produktem konopi, dabbing zapewnia szybsze i bardziej efektywne dostarczenie THC do organizmu.

Zalety?

Moc i skuteczność są najczęściej cytowanymi zaletami dabbingu. Ponieważ dabs zawiera więcej THC niż marihuana, zużywamy mniej materiału oraz czasu do osiągnięcia pożądanego haju.

Chociaż koncentraty z konopi mogą być przydatne dla niektórych pacjentów, badania sugerują, że dabs stosują zazwyczaj użytkownicy u których bardziej prawdopodobne jest zastosowanie rekreacyjne.

Ryzyko? Efekty uboczne?

Dabbing otrzymał znaczną ilość negatywnych opinii z powodu niebezpieczeństw w wykonywaniu butanowego oleju haszyszowego. Butan jest gazem bardzo lotnym i łatwopalnym, a wykonując BHO w domu można doprowadzić do poważnych wypadków, takich jak wybuch czy pożar domu.

Brakuje także badań dotyczących wykorzystania dabs, niewiele wiadomo na temat zagrożeń dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.