thc-thc.com.pl

Rozmowa z lekarzem o stosowaniu cannabis

Posiadasz złe doświadczenia a propos ujawniania stosowania cannabis swojemu lekarzowi? Czy stosunek lekarza do cannabis wpłynął na jakość otrzymanej usługi? Nie jesteś sam.

Niestety, piętno, brak kontaktu z aktualnymi badaniami nad marihuaną oraz zamieszanie co do legalności omawiania cannabis z pacjentami nadal stanowią bariery w środowisku medycznym, uniemożliwiając lekarzom leczenie pacjentów stosujących cannabis.

Jedną z rzeczy, które użytkownicy cannabis, zarówno medycznych jak i rekreacyjnych, mają wspólnego z resztą świata jest fakt, że wszyscy potrzebują dostępu do opieki medycznej. Więc co powinien zrobić użytkownik cannabis?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, porozmawialiśmy z dwoma ekspertami w tym temacie. Dr Bonni Goldstein jest dyrektorem medycznym Canna-Centers, Ted Chan jest dyrektorem generalnym CareDash, szybko rozwijającej się witryny poświęconej opiniom na temat opieki zdrowotnej.

Zarówno Goldstein, jak i Chan przeprowadzili konsultacje z tysiącami pacjentów, z których wielu zgłasza lekarzom różne złe doświadczenia związane z używaniem cannabis. W oparciu o ich lata badań oraz doświadczenia w tej dziedzinie, dzisiaj mamy dla was kilka kluczowych wskazówek, o których należy pamiętać podczas rozmawiania z lekarzem na temat marihuany.

• Bądź szczery (i przygotuj się na negatywną odpowiedź)

Pierwszą rzeczą, którą powinni uświadomić sobie zarówno dorośli użytkownicy cannabis jak i medyczni pacjenci marihuany jest prawdopodobieństwo, że podczas bycia szczerym z lekarzem wielce prawdopodobnym jest, że spotka ich uprzedzenie oraz ignorancja, a często jedno i drugie.

Goldstein konsultował tysiące pacjentów cannabis, z których właściwie większość zgłosiła niepowodzenie podczas rozmowy z lekarzem na temat stosowania marihuany jako leku.

„Niestety, większość lekarzy nie wie nic o marihuanie w kontekście medycyny ani o układzie endokannabinoidowym (ECS). Nie ma formalnej edukacji na te tematy, ani w programach medycznych ani w rezydencjalnych”.

„Tylko około 9 procent szkół medycznych w swoich programach nauczania wspomina, że marihuana to lek. w rzeczywistości, my lekarze, uczymy się, że marihuana jest uzależniającym narkotykiem.”

Goldstein dodaje także, że osoby ujawniające lekarzom niemedyczne wykorzystanie cannabis prawdopodobnie zostaną także pouczone, a nawet zostanie u nich zdiagnozowane zaburzenie związane ze stosowaniem cannabis – kliniczne zaburzenie kontroli nad stosowaniem cannabis.

Chcielibyśmy tu mocno zaznaczyć, że pomimo tego wszystkiego, nadal warto jest powiedzieć swojemu lekarzowi o stosowania cannabis.

Dla wszystkich potencjalnie terapeutycznych właściwości marihuany istnieje ryzyko związane ze zmieszaniem jej z innymi substancjami. Jeden z portali wymienia 612 substancji, które wchodzą w interakcje z cannabis, z których 129 należy klasyfikować jako poważne. Ostatnie odkrycia sugerują, że osoby stosujące cannabis potrzebują ponad dwukrotnie większych ilości niż zwykle podczas podawania znieczulenia przy operacji endoskopowej. Możliwe jest również uczulenie na cannabis i występowanie objawów typowych dla alergii pokarmowych, skórnych lub tych powodowanych substancjami unoszącymi się w powietrzu. Im większą wiedzę na temat ciebie ma twój doktor, tym większa szansa, że zapewni ci on odpowiednią opiekę.

Dlatego też Chan zaleca zachowanie całkowitej szczerości w zakresie wzorców stosowania cannabis.

Według Chana ta szczerość to nie tylko sposób na zwiększenie szansy na uzyskanie odpowiedniej opieki medycznej, ale także szybsza droga do ustalenia stosunku lekarza do cannabis.

• Bądź proaktywny w ocenie reakcji lekarza

Ze względu na to, że większość lekarzy z którymi możesz się zetknąć, albo nic nie wie, albo ma profesjonalne nastawienia do marihuany, ważnym jest, aby pozostać proaktywnym i odpowiednio oceniać jego reakcje podczas ujawniania informacji na temat stosowania cannabis.

Jako dyrektor generalny CareDash Chan przeczytał tysiące opinii na temat lekarzy sporządzonych przez ich pacjentów i osobiście rozmawiał z wieloma pacjentami. Uważa, że pro aktywność pacjentów stanowi ważny punkt. Na stronie nie brakuje opinii opisujących incydenty, w których pacjenci zostali źle zdiagnozowani, albo w których całkowicie odmówiono im opieki, której potrzebowali, na podstawie uprzedzeń lekarzy wobec marihuany jako narkotyku.

„Mamy 160.000 recenzji na naszej stronie, i powiedziałbym że około 100 dotyczy negatywnych doświadczeń związanych z cannabis.”

W miejscach, w których marihuana jest legalna, pacjenci opisują incydenty, w których lekarzom wydaje się, że dany pacjent próbuje ich oszukać w celu uzyskania recepty na zakup rekreacyjnej marihuany. Pacjenci często wyrażają zdziwienie, kiedy okazuje się, że ich lekarz wydaje się nie mieć praktycznej wiedzy na temat obecnych badań na temat medycznej marihuany.

Pacjentka z Nowego Jorku była u neurologa, który natychmiast odesłał ją do domu, ze względu na to, iż stwierdził, że zależy jej na rekreacyjnej marihuanie, kiedy kobieta wyraziła chęć stosowania oleju z kannabidiolu (CBD) w doświadczanej przez niej neuropatii stóp (zamiast stosowania leków farmaceutycznych). Pacjent w stanie Nebraska, który udał się na pogotowie z grypą zgłosił, że został źle zdiagnozowany – postawiono mu diagnozę rzadkiej choroby, którą, jak stwierdził lekarz, spowodowało palenie zbyt dużej ilości marihuany. Według pacjenta wizyta miała miejsce podczas sezonu na zwiększone zachorowania na grypę, ale lekarz odmówił przebadanie go, i postawił diagnozę na podstawie faktu, że pacjent stosuje cannabis.

Jeśli twój lekarz jawnie wykazuje negatywną reakcję kiedy mówisz, że stosujesz cannabis, Chan rekomenduje poszukanie innego lekarza.

Jednak możesz również udać się do lekarza, który wydaje się być niechętnym. Według Goldsteina, większość lekarzy nie wie, że może rozmawiać o marihuanie ze swoimi pacjentami. Wielu z nich uważa, że ze względu na to, że nie jest ona powszechnie legalna, rozmawianie o niej może powodować problemy.

• Zapytaj swojego lekarza jakie ma zdanie na temat cannabis

Jeśli trafisz w odpowiedni moment, Goldstein zaleca, aby zapytać swojego lekarza co sądzi o stosowaniu marihuany leku.

„Mówię pacjentom, którzy nie czują się pewni na temat rozmawiania o stosowaniu przez siebie medycznej marihuany ze swoim lekarzem, aby najpierw zapytali:

„Co sądzisz o stosowaniu marihuany do leczenia… (tu wstaw odpowiednią jednostkę chorobową, która cię interesuje)?”. W ten sposób nie udostępniasz zbyt wielu informacji i w tym samym czasie jesteś w stanie poznać stosunek lekarza do marihuany.

• Nie bój się zmieniać lekarzy

Według Chana rośnie liczba lekarzy wspierających terapie cannabis, którzy rozumieją naukę i szanują medyczne oraz odpowiedzialne wykorzystanie cannabis przez osoby dorosłe. Chan twierdzi, że chociaż ich liczba jest wciąż niewielka, idziemy w dobrą stronę.

„Pacjenci mają wybór. Ich prawem jest mieć lekarza pierwszego kontaktu, który rozumie oraz wspiera ich wybory dotyczące stylu życia.”

Jeśli to możliwe, Goldstein zaleca wizytę u specjalisty ds. cannabis. „Jeśli poprosisz swojego ogólnego lekarza o poradę medyczną dotyczącą cannabis, prawdopodobnie będziesz rozczarowany, ponieważ większość z nich nie ma takiej wiedzy. Wizyta u specjalisty ds. cannabis jest o wiele bardziej korzystna, zwłaszcza jeśli szukasz szczegółowych porad na temat kannabinoidów, konkretnych produktów czy dawkowania cannabis.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.