thc-thc.com.pl

Syntetyczna Marihuana

W połowie lat pięćdziesiątych profesor chemii organicznej na Clemson University, John William Huffman, postanowił zbadać mechanizmy leżące u podstaw kannabinoidów. W tym celu zsyntetyzował setki nowych kannabinoidów.

A w 2008 roku jego badania zostały opublikowane na całym świecie. Wkrótce potem kannabinoid JWH-018 pojawił się w laboratorium kryminalistycznym w Niemczech i został nazwany Spice. Został sprzedany konsumentom, którzy szukali alternatywy dla konopi indyjskich.

Ale to posunięcie zapoczątkowało strumień syntetycznej marihuany – bardziej przypominającej fałszywą marihuanę, która może potencjalnie wpływać na ludzi z poważnymi skutkami ubocznymi.

Co to jest syntetyczna marihuana?

Syntetyczna marihuana ma wiele innych nazw, takich jak syntetyczne kannabinoidy, synncanny, Spice, K2 i SC. Ale w przeciwieństwie do postrzegania przez użytkowników, nie jest to legalna syntetyczna alternatywa dla marihuany, taka jak Marinol (syntetyczna alternatywa dla THC).

Syntetyczna marihuana próbuje robić to, co robi marihuana, ale nie jest zatwierdzona przez FDA — jest substancją kontrolowaną z Grupy pierwszej.

Nazwa jest błędna – syntetyczna marihuana to nie marihuana – to po prostu chemiczny analog, który wiąże się z tymi samymi receptorami CB1 w mózgu, co marihuana. Ale w przeciwieństwie do THC, które powoduje euforyczny haj, syntetyczne kannabinoidy wiążą się z receptorami, tworząc inny rodzaj haju, który często jest zbyt silny.

Dzieje się tak, ponieważ THC ma częściową skuteczność, ale syntetyczna marihuana popycha receptory do maksymalnej skuteczności — co może mieć poważne skutki uboczne dla zdrowia.

Na przykład wysoka skuteczność syntetycznej marihuany w korze skroniowej i obszarze hipokampa może powodować odpowiednio drgawki i problemy z pamięcią.

Jak powstaje syntetyczna marihuana?

Początkowo zaczęło się jako rządowe badanie mechanizmu działania marihuany, ale przekształciło się w pozostałość po wojnie narkotykowej. A proces produkcyjny jest niczym innym jak Breaking Bad.

Zazwyczaj kannabinoidy są wytwarzane w chińskich laboratoriach i wysyłane na rynki zachodnie jako chemikalia lub syntetyczne kannabinoidy. Tak zwani „producenci marihuany” łączą te chemikalia z różnymi materiałami, takimi jak liście ziół lub tytoń, wytwarzając syntetyczne produkty z konopi indyjskich.

Producenci ci stosują odwrotną ekstrakcję rozpuszczalnikami alkoholowymi lub acetonowymi, w których chemikalia są rozpuszczane w alkoholu i natryskiwane na materiał macierzysty.

Później produkty te są sprzedawane niedoinformowanym użytkownikom z różnymi modnymi hasłami dotyczącymi konopi, takimi jak organiczne zioła, całkowicie naturalna marihuana lub substytut konopi.

Najgorsze w tym procesie jest to, że wiele rzeczy może pójść nie tak. Po pierwsze, nie wiemy, jakich chemikaliów używają producenci — niektóre mogą być nieszkodliwe, a inne mogą być toksyczne dla ludzi.

Po drugie, jeśli syntetyczne kannabinoidy nie zostaną prawidłowo nałożone na materiał gospodarza, może to prowadzić do powstawania gorących punktów, w których chemikalia mogą być bardzo silne.

Po trzecie, nie ma jeszcze regulacji dotyczących tego narkotyku, ponieważ jest to nowy narkotyk sprzedawany w przebraniu marihuany. Podobnie, nie ma dostępnej dokładnej analizy mocy syntetycznej marihuany.

Ze względu na nieuregulowany proces produkcyjny, stosowane toksyczne chemikalia i poważne skutki uboczne (jak omówiono poniżej), syntetyczna marihuana jest narkotykiem z Grupy 1 – nielegalnym do stosowania u ludzi w większości krajów. Mimo to sprzedawcy omijają prawo, oznaczając swoje produkty naklejką „nie do spożycia przez ludzi”.

Dlaczego syntetyczna marihuana jest popularna?

Syntetyczna marihuana ma pewne skutki uboczne i jest nielegalna, ale wiele osób decyduje się na jej spożywanie z następujących powodów.

Po pierwsze, jest sprzedawana jako alternatywa dla konopi indyjskich i twierdzi, że jest bardziej ekologiczna, zdrowa lub ziołowa.

Innym powodem jego popularności jest to, że nie pojawia się w analizie moczu. Pomimo legalizacji, wielu pracodawców nadal wymaga od swoich pracowników poddania się testom narkotykowym na obecność konopi indyjskich, zmuszając niektórych pracowników do uciekania się do syntetycznej marihuany.

Istnieje otwarty rynek syntetycznej marihuany i każdy może ją kupić. Tak więc syntetyczna marihuana jest powszechna w regionach, w których marihuana nie jest (jeszcze) zalegalizowana.

Jak wygląda syntetyczna marihuana?

Syntetyczna marihuana może dać ci haj — nie ma co do tego wątpliwości — ale nie ma standardowego haju, jakiego można się spodziewać, ponieważ posiada ona inny skład od prawdziwej marihuany.

Mimo to użytkownicy twierdzą, że haj syntetycznej marihuany jest znacznie silniejszy niż konopi indyjskich, a badania potwierdzają to twierdzenie. Na przykład syntetyczne kannabinoidy mogą być prawie 600 razy silniejsze niż THC!

Inni użytkownicy twierdzą, że syntetyczna marihuana zapewnia bardziej relaksujący haj w porównaniu do haju mózgowego i nie trwa tak długo, jak ten drugi.

Jednak większość użytkowników twierdzi, że syntetyczna marihuana jest trudniejsza do palenia pomimo relaksującego haju. Ponadto może powodować ból w płucach i pieczenie w gardle.

Syntetyczna marihuana zapewnia intensywny haj, a jednocześnie jest łatwa do kupienia i nie pojawia się w testach narkotykowych, ale nadal nie jest warta używania.Ma potencjał do poważnych skutków ubocznych i uzależnienia.

Skutki uboczne syntetycznej marihuany

Najgorszą rzeczą w paleniu prawdziwej marihuany jest złe doświadczenie, które szybko mija. Ale to samo nie może być takie samo w przypadku syntetycznej marihuany — użytkownicy syntetycznej marihuany często wyglądają, jakby byli na amfetaminie, a nie na marihuanie.

Syntetyczna marihuana najczęściej powoduje poważne skutki uboczne u użytkowników, ponieważ organizm nie może przetwarzać i metabolizować chemikaliów, tak jak w przypadku naturalnych kannabinoidów.

Częste działania niepożądane obejmują ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, nudności, wymioty, utratę wzroku i bóle głowy. Ale w ciężkich przypadkach działania niepożądane obejmują wysokie ciśnienie krwi, psychozę, uszkodzenie nerek i krwawienie wewnętrzne.

Drug Enforcement Administration w USA poinformowało również, że syntetyczna marihuana spowodowała kilka śmiertelnych zawałów serca u użytkowników, wraz z drgawkami, ostrym uszkodzeniem nerek, lękiem i drżeniem.

Inne badanie wykazało nawet, że syntetyczna marihuana poważnie upośledza. Naukowcy porównali poziomy upośledzenia kierowców aresztowanych za jazdę pod wpływem alkoholu, gdzie jedna grupa używała marihuany, a druga sztucznej marihuany.

Wynik pokazał, że użytkownicy syntetycznej marihuany byli bardziej upośledzeni. Ponadto wykazywali znaczny wzrost dezorientacji, dezorientacji i niespójności.

Potencjał uzależnienia

Ponieważ syntetyczna marihuana jest stosunkowo nowym narkotykiem, naukowcy wciąż zastanawiają się, czy uzależnia, czy nie. Ale jak dotąd syntetyczna marihuana wydaje się być uzależniająca. Regularne stosowanie syntetycznej marihuany może skutkować zwiększoną tolerancją. Ale ze względu na intensywny haj, użytkownicy uciekają się do używania coraz większej ilości produktu, aby zrównoważyć wyższą tolerancję.

Tak więc, jeśli ktoś regularnie używa syntetycznej marihuany, może się od niej uzależnić. Mogą nawet odczuwać objawy odstawienia, od łagodnych do ciężkich – ból głowy, depresję, drażliwość i napady wściekłości.

Trudno powiedzieć, jak uzależniający jest ten narkotyk, ponieważ skład syntetycznej marihuany różni się w zależności od producenta i użytego związku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.