sklep z nasionami marihuany, konopi indyjskich, nasiona thc

Marihuana w Oregonie?

Marihuana w Oregonie?, thc thc.info

Marihuana w Oregonie?

Czy Oregon zalegalizuje rekreacyjną marihuanę? Już niedługo, bo w mniej niż dwa tygodnie wyborcy udadzą się do urn, aby zdecydować, czy zalegalizować posiadanie marihuany do celów rekreacyjnych wśród osób starszych (tych, którzy ukończyli 21 lat).

Jeśli wyborcy przegłosują ustawę, Oregon znajdzie się wśród małej, ale bardzo szybko rozwijającej się w ostatnich latach listy stanów, które już zalegalizowały marihuanę – takich jak Kolorado, który obecnie cieszy się wyższymi niż oczekiwano w prognozach przychodami.

Ustawa pozwoli mieszkańcom Oregonu posiadać do ośmiu uncji marihuany. Dozwolone będzie uprawianie czterech roślin. Za regulacje oraz opodatkowanie będzie odpowiedzialna Komisja Kontroli Alkoholu w Oregonie.

Jest to dużo bardziej liberalne niż u północnego sąsiada Oregonu, Waszyngtonu, który umożliwia posiadanie tylko jednej uncji. Jeśli Oregon zalegalizuje marihuanę to stawki dotyczące opodatkowania będą niższe niż w Waszyngtonie.

W nadziei na stworzenie bardziej wydajnego przemysłu, inicjatywa Oregonu pozwoli pojedynczym przedsiębiorstwom hodować, przetwarzać i sprzedawać marihuanę. W Waszyngtonie, oddzielne przedsiębiorstwa są wymagane dla każdej z tych funkcji.

Czy Oregon zalegalizuje rekreacyjną marihuanę?

W ankietach przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich miesięcy, głosy poparcia wyborców wspierających projekt ustawy wahały się od 51% do 44%, aby z powrotem wrócić do 52%

Mimo, że wszystko wydaje się wskazywać na zwycięstwo w wyborach, używanie marihuany w celach niemedycznych nie powiodło się już dwa razy, w wyborach w roku 1986 oraz 2012.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby to się nie powiodło,” mówi Tim Hibbitts, główny analityk polityczny DHM Research w Portland.

W każdym razie, władze przygotowują się do przyjęcia Ustawy 91. Niektóre stanowe apteki oferujące medyczną marihuanę już otrzymały oficjalne inspekcje, aby rozbudować się o dział sprzedaży rekreacyjnej.

Przejdzie czy nie? Wydaje się, że wszystko ku temu sprzyja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.