thc-thc.com.pl

Marihuana w Oregonie?

Czy Oregon zalegalizuje rekreacyjną marihuanę? Już niedługo, bo w mniej niż dwa tygodnie wyborcy udadzą się do urn, aby zdecydować, czy zalegalizować posiadanie marihuany do celów rekreacyjnych wśród osób starszych (tych, którzy ukończyli 21 lat).

marijuana-gavel-here-soon

Jeśli wyborcy przegłosują ustawę, Oregon znajdzie się wśród małej, ale bardzo szybko rozwijającej się w ostatnich latach listy stanów, które już zalegalizowały marihuanę – takich jak Kolorado, który obecnie cieszy się wyższymi niż oczekiwano w prognozach przychodami.

Ustawa pozwoli mieszkańcom Oregonu posiadać do ośmiu uncji marihuany. Dozwolone będzie uprawianie czterech roślin. Za regulacje oraz opodatkowanie będzie odpowiedzialna Komisja Kontroli Alkoholu w Oregonie.

Jest to dużo bardziej liberalne niż u północnego sąsiada Oregonu, Waszyngtonu, który umożliwia posiadanie tylko jednej uncji. Jeśli Oregon zalegalizuje marihuanę to stawki dotyczące opodatkowania będą niższe niż w Waszyngtonie.

W nadziei na stworzenie bardziej wydajnego przemysłu, inicjatywa Oregonu pozwoli pojedynczym przedsiębiorstwom hodować, przetwarzać i sprzedawać marihuanę. W Waszyngtonie, oddzielne przedsiębiorstwa są wymagane dla każdej z tych funkcji.

Czy Oregon zalegalizuje rekreacyjną marihuanę?

W ankietach przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich miesięcy, głosy poparcia wyborców wspierających projekt ustawy wahały się od 51% do 44%, aby z powrotem wrócić do 52%

Mimo, że wszystko wydaje się wskazywać na zwycięstwo w wyborach, używanie marihuany w celach niemedycznych nie powiodło się już dwa razy, w wyborach w roku 1986 oraz 2012.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby to się nie powiodło,” mówi Tim Hibbitts, główny analityk polityczny DHM Research w Portland.

W każdym razie, władze przygotowują się do przyjęcia Ustawy 91. Niektóre stanowe apteki oferujące medyczną marihuanę już otrzymały oficjalne inspekcje, aby rozbudować się o dział sprzedaży rekreacyjnej.

Przejdzie czy nie? Wydaje się, że wszystko ku temu sprzyja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.