thc-thc.com.pl

Zarobki z Legalnej Marihuany

Zanim Kolorado i Waszyngton zalegalizowały marihuanę, zwolennicy legalizacji złożyli wiele obietnic. Obietnice te obejmowały fakt, że dochody podatkowe generowane ze sprzedaży marihuany zostaną wykorzystane na takie cele, jak szkoły i szpitale – dwa obszary budzące największe obawy we wszystkich stanach USA. Poza tym Mason Tvert, wówczas jeden z dyrektorów kampanii „Tak w 64”, oszacował, że Kolorado zarobi „dziesiątki milionów dolarów” z podatków, które można będzie przekazać na rzecz tych szpitali i szkół.

Po złożeniu tych obietnic, 1 stycznia 2014 roku w Kolorado i Waszyngtonie zalegalizowano rekreacyjne i medyczne używanie marihuany. Zatem pytanie jest teraz aktualne. Ile zarobiła legalna marihuana w obu stanach? Czy te pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z obietnicą?

Kolorado

Według „Denver Post” w 2015 r. stan Kolorado zarobił na sprzedaży legalnej marihuany 992,2 mln dolarów. Z samej tej sprzedaży wynoszącej prawie miliard dolarów stany zebrały około 135 mln dolarów z podatków – co stanowiło duży skok w porównaniu z zebranymi podatkami wynoszącymi 76 mln dolarów z legalnej marihuany w 2014 roku.

Biorąc pod uwagę takie liczby, wydaje się, że pierwsza przepowiednia Kolorado okazała się prawdziwa. Legalizacja marihuany medycznej i rekreacyjnej faktycznie przyniosła dziesiątki milionów dolarów; w rzeczywistości to nawet przekroczyła. Gdzie więc podziały się te wszystkie pieniądze?

Tutaj Kolorado również dotrzymało swojej obietnicy, przekazując każdy cent dochodów z podatku od konopi indyjskich na szkoły. Co roku pierwsze 40 milionów dolarów kierowane jest na państwowy program BEST. BEST przyznaje dotacje lokalnym okręgom szkolnym na budowę nowych szkół i ulepszanie obiektów w istniejących szkołach. Około 3 miliony dolarów z pierwszych 40 milionów dolarów trafia na fundusz szkół publicznych, a pozostałe podatki od sprzedaży pozostawia władzom stanowym do wydania według własnego uznania, pod warunkiem, że zostaną przeznaczone na programy lub obiekty edukacyjne.

Waszyngton

Kolorado jest zdecydowanie miejscem, w którym są pieniądze, jeśli chodzi o pieniądze zarobione na legalnej marihuanie. To, co ten stan zarobił w ciągu zaledwie jednego roku, jest niewiele mniejsze od tego, co zarobił Waszyngton od czasu zalegalizowania marihuany w 2014 roku. Od tego czasu Waszyngton zaobserwował sprzedaż marihuany o nieco ponad 1 miliard dolarów. Z tej kwoty około 250 milionów dolarów uzyskano z podatków dla stanu Waszyngton.

Podział tych podatków jest w Waszyngtonie nieco bardziej skomplikowany niż w Kolorado. Dochód z podatku rozdzielany jest na:
• 125 000 dolarów dla Departamentu Usług Społecznych i Zdrowotnych na zaprojektowanie i administrowanie ankiet dotyczących zdrowia młodzieży w stanie Waszyngton oraz sporządzenie raportów na podstawie tej ankiety.
• 50 000 dolarów dla Departamentu Usług Społecznych i Zdrowotnych na przeprowadzenie oceny kosztów i korzyści całej branży.
• 5000 dolarów dla Uniwersytetu Waszyngtońskiego do wykorzystania w instytucie ds. leczenia alkoholizmu i narkotyków.
• 1 250 000 dolarów dla Komisji Kontroli Alkoholu na utrzymanie i administrowanie przepisami dotyczącymi marihuany.

Kwoty te przekazywane są tym wydziałom i zarządom co trzy miesiące.Pieniądze pozostałe w dochodach z podatku od marihuany w Waszyngtonie są dzielone procentowo i przekazywane na różne konta i programy. To są:

• 50% trafia na konto powiernicze stanowego podstawowego planu opieki zdrowotnej.
• 15% trafia do Departamentu Usług Społecznych i Zdrowotnych na programy zapobiegania marihuanie.
• 10% trafia do Departamentu Zdrowia na programy edukacyjne dotyczące marihuany.
• 5% trafia do władz odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną stanu Waszyngton w celu zapewnienia podstawowej opieki zdrowotnej i opieki stomatologicznej.
• 1% trafia na Uniwersytet Waszyngtoński i Uniwersytet Stanowy Waszyngtonu, aby zbadać długoterminowe skutki używania marihuany.

Jest oczywiste, że legalizacja marihuany zarówno w Waszyngtonie, jak i Kolorado przyniosła stanom i ich użytkownikom wiele dobrego. Wiele osób twierdziło, że modele stosowane przez te stany będą stanowić ważny zarys dla innych państw i narodów, które również rozważają legalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.