sklep z nasionami marihuany, konopi, automatic, feminizowane

Uprawa konopi w Kentucky, jednym ze stanów USA

getty-reday-so-soon-[1]
Stan Kentucky był kiedyś wiodącym producentem konopi w kraju, wyrabiając około 40 000 ton rocznie, tuż przed wojną secesyjną. Jednak dobiegło to końca w czasach II wojny światowej, kiedy konopie zostały skutecznie zakazane dzięki ich rodzimej siostrze, marihuanie.

Teraz, Kentucky może starać się o inny tytuł „króla konopi”, ponieważ zaczynają się stanowe zbiory „pierwszej legalnej uprawy od czasów II wojny światowej.”

Uprawa konopi w Kentucky jest częścią eksperymentalnego projektu pilotażowego federalnej ustawy rolnej. Wykorzystano nasiona konopi z tak odległych miejsc jak Kalifornia i Włochy. Celem było również dowiedzenie się, czy uprawa konopi w Kentucky jest opłacalna dla rolników.

Rzeczywiście, próbna uprawa „pomogła odkryć dużo wiedzy na temat przemysłowej produkcji konopi, która została utracona od ostatniej uprawy konopi w Kentucky” jak powiedział lokalny komisarz rolnictwa.

Wydawało się, że idee spotka porażka, kiedy na początku miesiąca nadszedł raport o kilkutygodniowym opóźnieniu żniw z powodu niesprzyjającej pogody. (Uprawa została również opóźniona przez problemy prawne związane z importem nasion konopnych z Włoch.)

Zebrane rośliny, które wysokością osiągały od 7 do 10 stóp (od około 2 do 3m), w przyszłości znajdą zastosowanie jako olej, by pomóc w leczeniu napadów padaczkowych, paliwo, zboże, beton – a nawet w produkcji amerykańskich flag.

Konopie nie są zbyt skomplikowane w uprawie, rolnicy prawdopodobnie byliby w stanie uprawiać i zbierać je wykorzystując sprzęt, który obecnie mają i używają do zbioru siana.

Jak donosi ABC News, uprawa konopi w Kentucky odniosła tak wielki sukces, że nawet została okradziona. Kilka roślin konopi zostało skradzionych w nocy.

„Nie można wykorzystać roślin, aby się odurzyć,” mówi koordynator projektu. „Myślimy więc, że to po prostu jakiś rodzaj przypadku błędu przy ustalaniu.”

Co myślisz o uprawie w Kentucky? Uważasz, że to śmiały krok dla produkcji konopi, czy może raczej jesteś sfrustrowany opóźnieniami oraz niepowodzeniami?

Inne na THC Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Uprawa konopi w Kentucky, jednym ze stanów USA”

nasiona marihuany

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies, tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz THC Info.