thc-thc.com.pl

Uprawa konopi w Kentucky, jednym ze stanów USA

getty-reday-so-soon-[1]

Stan Kentucky był kiedyś wiodącym producentem konopi w kraju, wyrabiając około 40 000 ton rocznie, tuż przed wojną secesyjną. Jednak dobiegło to końca w czasach II wojny światowej, kiedy konopie zostały skutecznie zakazane dzięki ich rodzimej siostrze, marihuanie.

Teraz, Kentucky może starać się o inny tytuł „króla konopi”, ponieważ zaczynają się stanowe zbiory „pierwszej legalnej uprawy od czasów II wojny światowej.”

Uprawa konopi w Kentucky jest częścią eksperymentalnego projektu pilotażowego federalnej ustawy rolnej. Wykorzystano nasiona konopi z tak odległych miejsc jak Kalifornia i Włochy. Celem było również dowiedzenie się, czy uprawa konopi w Kentucky jest opłacalna dla rolników.

Rzeczywiście, próbna uprawa „pomogła odkryć dużo wiedzy na temat przemysłowej produkcji konopi, która została utracona od ostatniej uprawy konopi w Kentucky” jak powiedział lokalny komisarz rolnictwa.

Wydawało się, że idee spotka porażka, kiedy na początku miesiąca nadszedł raport o kilkutygodniowym opóźnieniu żniw z powodu niesprzyjającej pogody. (Uprawa została również opóźniona przez problemy prawne związane z importem nasion konopnych z Włoch.)

Zebrane rośliny, które wysokością osiągały od 7 do 10 stóp (od około 2 do 3m), w przyszłości znajdą zastosowanie jako olej, by pomóc w leczeniu napadów padaczkowych, paliwo, zboże, beton – a nawet w produkcji amerykańskich flag.

Konopie nie są zbyt skomplikowane w uprawie, rolnicy prawdopodobnie byliby w stanie uprawiać i zbierać je wykorzystując sprzęt, który obecnie mają i używają do zbioru siana.

Jak donosi ABC News, uprawa konopi w Kentucky odniosła tak wielki sukces, że nawet została okradziona. Kilka roślin konopi zostało skradzionych w nocy.

„Nie można wykorzystać roślin, aby się odurzyć,” mówi koordynator projektu. „Myślimy więc, że to po prostu jakiś rodzaj przypadku błędu przy ustalaniu.”

Co myślisz o uprawie w Kentucky? Uważasz, że to śmiały krok dla produkcji konopi, czy może raczej jesteś sfrustrowany opóźnieniami oraz niepowodzeniami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Uprawa konopi w Kentucky, jednym ze stanów USA”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.