thc-thc.com.pl

Jak Chronić Automaty Przed Stresem Cieplnym?

Czasami rzeczy takie jak gwałtownie rosnąca temperatura zewnętrzna mogą wymknąć się spod naszej kontroli, zmuszając nasze rośliny do stawienia czoła żywiołom. Stres cieplny może powodować wiele problemów dla roślin automatycznie kwitnących, dlatego w tym artykule wyjaśniamy najlepsze sposoby ochrony roślin, przedstawiamy najlepsze wskazówki i najlepsze odmiany do uprawy dla tych, którzy żyją w gorącym klimacie.

Jakie są oznaki stresu cieplnego?

W idealnym scenariuszu zaleca się uprawę automatów w pomieszczeniu w temperaturze 24 stopni Celsjusza i przy wilgotności na poziomie 75%, zmniejszającej się do 30% w okresie kwitnienia. Podczas uprawy roślin automatycznie kwitnących na zewnątrz temperatury w południowej Hiszpanii, Kalifornii i innych klimatach tropikalnych mogą w miesiącach letnich przekraczać dzienne temperatury średnio 30-40 stopni. Jest to również dogodny szczyt sezonu na uprawę odmian automatycznie kwitnących w dowolnej części świata. Bez wątpienia idealną opcją automatycznie kwitnącej odmiany dla wszystkich klimatów jest Orange Sherbet Auto, która radzi sobie wyjątkowo dobrze, szczególnie w regionie Morza Śródziemnego, Kalifornii i Ameryki Południowej, nie pozostawiając Ci opcji na porażkę.

Ponieważ rośliny konopi transportują wodę przez swoje korzenie lub liście, nieoczekiwany skok temperatury skutkuje zmniejszeniem ilości wody zużywanej przez roślinę. W ramach mechanizmu obronnego rośliny konopi zmniejszą ilość bezpośredniego światła słonecznego, jakie otrzymują, co spowoduje spadek fotosyntezy, konwersji cukrów i wchłaniania składników odżywczych.

• Odpowiednia ilość cienia

To, że rośliny marihuany nie będą otrzymywać bezpośredniego światła słonecznego, nie oznacza, że nie otrzymają wystarczającej ilości światła, zgodnie z zawartością CO2 i składników odżywczych. O wiele lepiej jest zapewnić roślinom cień i pozwolić im się zaadaptować, niż stresować je intensywnym światłem słonecznym. Ważne jest, aby wybierać odmiany, które są odporne i dobrze przystosowują się do ekstremalnych warunków, jak np. Original Auto Jack Herer lub Purple Lemonade. Sprawdzają się wyjątkowo dobrze wewnątrz i na zewnątrz i bez problemu wytrzymują stres cieplny. Niektóre inne odmiany mogą być bardziej wrażliwe i potrzebować pomocy w utrzymaniu chłodu.

Nie oznacza to jednak, że rośliny powinny stać w cieniu cały czas, jedynie w godzinach 12–16, kiedy temperatury w ciągu dnia są najbardziej ekstremalne. Istnieje kilka różnych sposobów zacieniania roślin i może to być coś tak prostego, jak duża moskitiera lub bardzo cienki materiał.

• Tunele foliowe

Zbudowanie krótkiego tunelu foliowego, w którym będą znajdować się rośliny automatycznie kwitnące, to wspaniały sposób na uprawę odmian automatycznych przez cały rok.

• Wykorzystywanie białych donic

Jedną z wad uprawy w czarnych plastikowych doniczkach jest to, że mogą one pochłaniać światło słoneczne i powodować poważny wzrost temperatury wokół korzeni. Korzystanie z donic w kolorze białym znacznie lepiej zapewnia chłód nawet w najgorętszych porach dnia. Płytki podłogowe mogą również nagrzewać się zbyt gorąco, aby można było po nich chodzić w określonych porach roku, dlatego dobrym sposobem na zabezpieczenie korzeni przed ugotowaniem się na gorącej podłodze patio jest po prostu ułożenie ich na białej płycie kamiennej lub warstwie białych kamieni. Biały kamień pozostanie chłodny i sprawi, że powietrze wokół podstawy doniczki będzie znacznie wygodniejsze dla roślin.

Inne formy stresu, na które należy uważać

Chociaż stres cieplny jest bardzo ważnym problemem, na który należy zwrócić uwagę w przypadku każdej uprawy konopi indyjskich, z pewnością nie jest to jedyny stres środowiskowy, o którym musimy pamiętać jako hodowcy. Istnieje cała gama innych problemów, które mogą być równie szkodliwe, jeśli nie bardziej, niż ciepło. Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, jest zimno, szczególnie jeśli uprawiasz na zewnątrz. Temperatury, które spadną zbyt mocno poniżej zera, mogą zahamować lub nawet zabić roślinę. Jeśli uprawiasz na zewnątrz w chłodniejszym klimacie, pamiętaj o zapewnieniu swoim roślinom schronienia lub ochrony przed zimnem.

Stres świetlny to kolejny duży problem, na który należy zwrócić uwagę. Odmiany automatycznie kwitnące wymagają dużo światła, a jeśli nie mają wystarczającej ilości światła, mogą cierpieć z powodu karłowatości i spowolnienia wzrostu. Upewnij się, że zapewniasz swoim roślinom odpowiednie oświetlenie przez cały dzień lub uzupełniasz światło naturalne sztucznym oświetleniem, aby mieć pewność, że rośliny otrzymają światło, którego potrzebują. Wilgotność i poziom wilgoci odgrywają ogromną rolę w rozwoju odmian automatycznie kwitnących i ważne jest, aby upewnić się, że środowisko, które dla nich tworzysz, nie jest zbyt suche ani zbyt mokre. Zbyt duża wilgotność może powodować gnicie i pleśń pąków, natomiast zbyt mała spowoduje słaby wzrost i niezdrowe pąki.

Jeśli uprawiasz w mieszance gleby, ważne jest również, aby upewnić się, że poziom składników odżywczych w glebie nie jest zbyt wysoki – ponieważ może to spowodować spalenie składnikami odżywczymi, co może zahamować wzrost odmian automatycznie kwitnących. Mieszanki doniczkowe stosowane na co dzień są zwykle zbyt bogate w składniki odżywcze dla roślin konopi, zwłaszcza sadzonek. Upewnij się, że zawsze, jeśli to możliwe, wybierasz mieszankę specyficzną dla konopi indyjskich. Jeśli możesz zdobyć mieszankę specyficzną dla konopi indyjskich, dodaj do gleby obojętne dodatki, takie jak kokos i perlit, aby zmniejszyć nasycenie składnikami odżywczymi.

Podsumowanie

Kiedy latem w niektórych częściach świata temperatury mogą przekraczać 40 stopni, zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby utrzymać jak najlepsze plony, może być trudnym zadaniem. Mimo że automaty są odmianami lekkimi i żądnymi składników odżywczych, wiedza, kiedy zastosować odpowiednią ochronę, może w dużym stopniu zadecydować o różnicy między uprawami wysokiej i niskiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.