thc-thc.com.pl

Wskazówki Które Pozwolą Ci Oszczędzić Czas

Wskazówki, które pozwolą ci oszczędzić czas podczas uprawy własnej marihuany.

Jeśli jesteś zapracowaną osobą i nie chcesz, aby brak czasu odbił się na Twoich zbiorach, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami oszczędzającymi czas dla zapracowanych hodowców! Jeśli jesteś bardzo zajęty, najprawdopodobniej nie masz wystarczająco dużo czasu, aby zająć się roślinami konopi indyjskich, a czynności takie jak usuwanie liści, pielęgnacja roślin, a nawet samo karmienie roślin wymagają czasu, a zaniedbanie ich może zakończyć się negatywnym wpływem na zbiory.

1. Uprawiaj marihuanę outdoor.

Podczas uprawy w pomieszczeniu praktycznie musisz odgrywać rolę matki natury, aby utrzymać i dostosować środowisko uprawy. Może to zająć dużo czasu, w zależności od Twojego doświadczenia, więc uprawa na zewnątrz jest najlepszym sposobem na zaoszczędzenie czasu. Uprawa na zewnątrz w odpowiednim czasie zapewnia roślinom najlepsze możliwe warunki bez konieczności wykonywania większej konserwacji. Podczas uprawy na podwórku lub balkonie nie musisz robić wiele poza karmieniem roślin i sprawdzaniem ich co kilka dni, niektórzy hodowcy sprawdzają na rośliny raz w tygodniu, bez wpływu na plony i jakość zbiorów.

2. Unikaj majsterkowania.

Samodzielne budowanie rzeczy lub improwizowanie przy użyciu artykułów gospodarstwa domowego może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, ale istnieje też większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu. DIY to świetny wybór dla hodowców konopi, ale jeśli brakuje ci czasu na pielęgnację roślin, nie będziesz miał czasu na naprawienie tego, co zepsuje się w danym momencie, więc upewnij się, że kupujesz sprzęt dobrej jakości, który wytrzyma długo bez wymagania konserwacji.

3. Gotowa gleba.

Gotowa gleba to kolejny ze sposobów, w który możesz zaoszczędzić czas. Ten typ gleby jest bardzo przydatny dla zapracowanych hodowców, ponieważ nie ma potrzeby martwić się o pH ani składniki odżywcze.

Uprawiając w takiej glebie, zamiast mieszać pożywkę, udostępniasz roślinom gotowe składniki odżywcze, a obecne w niej mikroorganizmy zaczną powoli rozkładać minerały, zapewniając je twoim roślinom marihuany. Zatem uprawiając w ten sposób, wystarczy wrzucić nasiona do gleby i w razie potrzeby podlać je, a obecne w niej organizmy zrobią resztę.

4. Większe pojemniki i odpowiednia gleba.

Jak zapewne wiesz, istnieją różne przepisy na glebę, które zapewniają lepsze natlenienie lub zwiększają retencję wody i można to wykorzystać na swoją korzyść. W zależności od liczby uprawianych roślin podlewanie może być dość czasochłonne, dlatego powszechną praktyką wśród zapracowanych hodowców jest stosowanie odpowiedniej kombinacji gleby, włókna kokosowego, perlitu i większych pojemników, aby móc podlewać je rzadziej.

Używając większych doniczek, rośliny będą potrzebowały więcej czasu na wchłonięcie wody, ponieważ podłoże może pomieścić więcej wody na raz. Dzięki temu hodowcy mogą podlewać około 2-3 razy w tygodniu zamiast robić to codziennie lub co kilka dni.

5. Odpowiednie oświetlenie.

Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie czasu, wybór odpowiednich świateł ułatwi Ci życie. Diody LED lub kombinacja MH/HPS (o odpowiedniej mocy) pozwalają na uprawę roślin od nasion do zbiorów bez konieczności instalowania większej liczby świateł lub nawet regulacji ich wysokości. Twoim jedynym zadaniem będzie powieszenie ich i zapomnienie o tym, ewentualnie dostosowanie przy przechodzeniu z jednego etapu do drugiego.

6. Wybierz mocne odmiany.

Obecnie można znaleźć odmiany, które zostały starannie wyhodowane, aby były dość odporne na ostrzejszy klimat i szkodniki. Nie oznacza to, że możesz źle traktować swoje rośliny, ale pozwala zapewnić warunki odbiegające od idealnych i nadal uzyskiwać świetne rezultaty. Zapracowanym lub początkującym hodowcom gorąco polecamy odmianę OG Kush Auto. Może ona wytrzymać cieplejsze (lub zimniejsze warunki), jest super odporna na pleśń i w ogóle nie wymaga dużej konserwacji.

7. Uprawiaj odmiany kwitnące automatycznie.

Odmiany automatycznie kwitnące naprawdę dają przewagę, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na pielęgnację roślin. Ze względu na to, że są krótsze i rosną kompaktowo, możesz uprawiać je na mniejszej przestrzeni bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek techniki treningowej, nie musisz się też martwić harmonogramem oświetlenia, ponieważ automatycznie kwitnące rośliny rosną według tego samego harmonogramu światła od nasion do zbiorów, a co najważniejsze, będą gotowe do zbioru za około 8-9 tygodni.

8. Uprawiaj marihuanę i ucz się ze swojego doświadczenia.

W miarę zdobywania coraz większego doświadczenia zaczniesz się uczyć, co działa lepiej, a co bardziej Ci odpowiada. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich hodowców. Wiedząc dokładnie, czego chcesz, jak chcesz i jak to zrobić, zaoszczędzisz oczywiście dużo czasu. Gdy dopiero zaczynasz, będziesz musiał eksperymentować i najprawdopodobniej napotkasz po drodze problemy, ale kiedy już to zrobisz ustalisz swój styl uprawy i konfigurację – i to pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Podsumowanie

Jeśli jesteś zapracowaną osobą, nie musisz się martwić, nadal możesz uprawiać doskonałe rośliny konopi indyjskich, nie poświęcając zbyt wiele czasu na ich pielęgnację. Pamiętaj, że środowisko uprawy, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, będzie dyktować sposób wzrostu roślin, więc upewnij się, że wszystko jest odpowiednio dostosowane i zacznij uprawiać. Jeśli jesteś zajętym hodowcą i znalazłeś inne sposoby na zaoszczędzenie czasu, nie wahaj się podzielić swoimi wskazówkami i trikami z innymi hodowcami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.