thc-thc.com.pl

Rodzaje Światła Do Uprawy Odmian Automatycznych

Rodzaje światła do uprawy automatycznych odmian marihuany.

Uprawa marihuany indoor jest dość wymagająca. W takich sytuacjach oświetlenie odgrywa główną rolę. Dlatego przedstawiamy rodzaje świateł do uprawy automatycznych odmian marihuany. Jeśli uprawiasz rośliny automatyczne, musisz skupić się na oświetleniu. W porównaniu do odmian fotoperiodycznych, rośliny automatyczne wymagają Twojej uwagi, jeśli chodzi o światło.
Dlaczego? Ponieważ rośliny automatycznie kwitnące mają krótkie życie. Rosną i wytwarzają pąki, które można zebrać w niecałe 2-3 miesiące. Przy tak krótkim czasie życia nie można sobie pozwolić na osłabienie roślin tanim oświetleniem.

Czy automaty potrzebują mocnego światła?

Automaty będą ładnie rosły nawet przy oświetleniu 12/12, więc dlaczego w ogóle potrzebują mocnego światła? Pomyśl o tym tak, jeśli mają mieć codziennie tylko 12/12 godzin światła, czy nie sądzisz, że konieczne jest, aby otrzymywały światło tak dobre jak światło słoneczne? Ponadto automaty, które od początku do końca uzyskują około 18 godzin światła i 6 godzin ciemności, radzą sobie lepiej niż te z minimalnym oświetleniem. Chodzi o to, że odmiany automatyczne będą rosły nawet w cyklu 12/12, ale jeśli chcesz uzyskać oszałamiające plony, będziesz musiał zapewnić więcej światła. Poza tym mocne oświetlenie jest koniecznością. Dopóki nie starasz się ograniczać kosztów, używanie słabego oświetlenia nie ma sensu.

Najlepsze rodzaje oświetlenia dla odmian kwitnących automatycznie.

1. Światła CFL.

Jeśli nie uprawiasz marihuany w szafie, kompaktowe świetlówki nie powinny być Twoim wyborem. Jednakże umieściliśmy ją tutaj na liście, ponieważ jest to jedna z opcji, jeśli zdecydujesz się na dyskretną uprawę marihuany. Ponadto nie ma innego oświetlenia, które mogłoby pokonać kompaktowe świetlówki, jeśli nie operujesz dużą ilością miejsca.

Ponadto świetlówki kompaktowe są dostępne wszędzie. I są tanie. Będziesz jednak musiał użyć dwóch różnych typów świetlówek kompaktowych w fazie wzrostu i kwitnienia. Na przykład, jeśli rośliny są w fazie wegetatywnej, będziesz potrzebować świetlówek kompaktowych ze światłem dziennym, natomiast świetlówki emitujące ciepłe światło będą idealne w fazie kwitnienia. Wadą stosowania świetlówek CFL w większych pomieszczeniach do uprawy jest to, że będziesz musiał użyć wielu świetlówek CFL, aby zapewnić roślinom wystarczającą ilość światła. Nie są też zbyt mocne, szczególnie jeśli porównasz je z diodami LED i HID.

2. Światła fluorescencyjne.

Świetlówki – przez niektórych nazywane także lampami T5 – doskonale nadają się do roślin automatycznie kwitnących. Nie są zbyt mocne, ale rośliny rosną przyzwoicie, jeśli zapewnisz wiele zestawów światła. Podobnie jak w przypadku świetlówek kompaktowych, będziesz musiał kupić więcej świateł. Lampy T5 sprawdzają się dobrze w przypadku roślin w fazie wegetatywnej, ale nie spełniają swojej roli w fazie kwitnienia. Z tego właśnie powodu większość hodowców preferuje inne źródła światła.

3. Światła HID.

Światła HID są prawdopodobnie najmocniejszymi na rynku. Są solidne, mocne i wytrzymują długo. Większość lamp HPS działa bardzo dobrze przez co najmniej 20 do 24 000 godzin. Gdy żarówka przestanie działać, należy ją wymienić. Możesz użyć metalohalogenków w fazie wegetatywnej; jednak będziesz musiał przełączyć się na światła HPS na etapie reprodukcji, ponieważ światła MH nie działają zbyt dobrze, gdy rośliny kwitną. Musisz zrozumieć, że musisz zmieniać światła, ponieważ musisz odtworzyć pory roku. Głównym powodem, dla którego nie należy stosować MH w fazie kwitnienia, jest to, że wytwarzają one dużo niebieskiego światła. Obfitość niebieskiego światła w fazie wegetatywnej jest zdumiewająca, ale staje się przeszkodą w okresie kwitnienia. W fazie kwitnienia idealne są lampy HPS, czyli wysokoprężne lampy sodowe.

Wytwarzają mnóstwo żółtego światła, które większość roślin konopi uwielbia, zwłaszcza podczas kwitnienia. Jedną z zalet stosowania HID jest to, że są one tanie i dostępne niemal wszędzie. Jednakże, ze względu na ilość zużywanej przez nie energii, rachunek za prąd może okazać się nieco za wysoki jak na Twój gust. Jeśli budżet nie stanowi problemu, najlepszym oświetleniem, jakie możesz zapewnić podczas uprawy automatów będzie użycie kombinacji lamp MH i HPS. Jednak uwaga, jeśli używasz HID. Ponieważ dają dużo światła, szybko się nagrzewają. Dlatego należy zwrócić uwagę na wentylację. Kup wentylatory o dużej mocy, które zapobiegną spaleniu blatów. Wentylatory zmniejszą również ciepło, a Ty zapobiegniesz wszelkim nieszczęściom.

4. Światła LED.

Diody LED lub diody elektroluminescencyjne to bez wątpienia najlepsze źródła światła do uprawy automatycznie kwitnących odmian marihuany. Szczerze mówiąc, diody LED są idealne do uprawy każdego rodzaju marihuany. Chociaż w przypadku roślin automatycznie kwitnących nie ma potrzeby przełączania cykli światła i ciemności, większość diod LED ma taką opcję. W ten sposób możesz nawet zaoszczędzić trochę pieniędzy, oszczędzając energię. Możesz wykorzystać diody LED na swoją korzyść, zapewniając niebieskie światło w fazie wegetatywnej, a następnie przełączając się na czerwone światło w fazie reprodukcji lub wykorzystując pełne spektrum od nasion do zbiorów. Z tą opcją dostępne są teraz nawet mniejsze diody LED. Diody LED stanowią wspaniałą kombinację większości wymienionych tutaj typów świateł.

Chcesz uprawiać marihuanę w szafie? Można kupić mniejsze diody LED, które mieszczą się w szafie. Masz duży pokój do uprawy? Kup jedną z tych eleganckich lamp o mocy od 300 do 2000 W.

Największą zaletą stosowania diod LED jest to, że nie nagrzewają się one w przeciwieństwie do innych wydajnych urządzeń oświetleniowych. Wcześniej światła LED były bardzo drogie, ale teraz są tanie dzięki technologii. Możesz nawet zaopatrzyć się w paski LED, które pokryją każdy obszar, do którego nie dociera dużo światła. Większość diod LED jest również wyposażona w wentylatory, więc ciepło nie będzie stanowić problemu.

5. Światło słoneczne.

Jak można sobie wyobrazić, nic nie zastąpi natury. Rośliny konopi indyjskich rosną w świetle słonecznym od tysięcy lat, więc możemy powiedzieć, że światło słoneczne jest najlepszym rodzajem światła dla konopi indyjskich i dla hodowców, ponieważ zapewnia pełne spektrum światła z promieniami UVA i UVB, a jednocześnie jest w 100% wolne. Jeśli więc hodowcy mogą uzyskać darmowe światło, które jest o wiele, wiele lepsze niż wspomniane powyżej oprawy oświetleniowe, dlaczego mieliby uprawiać w pomieszczeniach zamkniętych? Cóż, w zależności od tego, gdzie mieszkasz, warunki klimatyczne mogą nie być najlepsze do uprawy na zewnątrz, co zmusza hodowców do uprawy w pomieszczeniach po sezonie na zewnątrz.

Podsumowanie

Podsumowując, po porównaniu większości rodzajów oświetlenia, które można zastosować w szczególności do uprawy automatów, można śmiało stwierdzić, że najlepsze są diody LED. Ze względu na funkcje, moc i żywotność, jaką oferuje, możesz mieć pewność, że wyhodujesz duże pąki z ogromną ilością żywicy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.