thc-thc.com.pl

Jak Zacząć Uprawiać Marihuanę Indoor

Obawy związane z bezpieczeństwem podczas pandemii COVID-19 i fali nowej legalizacji powodują, że wiele osób jest zainteresowanych uprawą własnej marihuany w zaciszu i bezpieczeństwie swoich domów. Większość produktów potrzebnych do uprawy konopi można kupić w każdym lokalnym centrum ogrodniczym (a wiele miejsc ma nawet lokalny sklep z hydroponikami). Omówmy więc opcje i sprzęt, wszystko, co powinieneś rozważyć.

Wybór miejsca do uprawy

Zastanów się najpierw, ile roślin chcesz uprawiać i jak duże chcesz, aby były. Weź pod uwagę światła, pojemniki, systemy cyrkulacji powietrza (wentylatory lub bardziej zaawansowane konfiguracje) i przestrzeń, w której możesz poruszać się po zakupie tych wszystkich rzeczy. Staraj się unikać dywanów lub innych miejsc trudnych do dezynfekcji.

Będziesz także potrzebować pełnej kontroli nad oświetleniem, więc zaciemnij wszystkie okna. Nawet przecieki przez popękane drzwi, szwy lub okiennice mogą zakłócić rozwój roślin. Przepływ powietrza jest kolejnym krytycznym czynnikiem. Idealnie byłoby, gdybyś potrzebował przestrzeni, w której możesz zainstalować wentylatory wyciągowe, ale przynajmniej będziesz musiał mieć możliwość cyrkulacji powietrza w przestrzeni do uprawy.

Wybór świateł do uprawy

Istnieją trzy główne opcje oświetlenia do uprawy w pomieszczeniach, z których każda ma swoje unikalne właściwości.

Żarówki wyładowcze o dużej intensywności (HID)

Wielu profesjonalistów używa żarówek wyładowczych o dużej intensywności (HID), które zapewniają niebiesko-białe światło w fazie wegetacji lub bardziej bursztynowe, jesienne światło, aby zainicjować kwitnienie. Jeśli wybierzesz te żarówki, możesz również spodziewać się zakupu własnych osłon lub odblasków, a nawet statecznika do regulacji mocy. Należy również pamiętać, że światła HID palą się gorąco. Może to być przydatne lub nie, w zależności od naturalnej temperatury pomieszczenia.

Świetlówki

Świetlówki są tańsze, ale mniej energooszczędne i prawdopodobnie zmniejszą ilość zebranych gramów na zużyty wat.

Światła LED

Diody LED są energooszczędne i wytwarzają niewiele ciepła. Kiedyś były one nieco droższe, ale ceny ustabilizowały się w ostatnich latach, co czyni je standardową opcją dla wielu hodowców amatorów.

Składniki odżywcze

Konopie indyjskie zużywają głównie azot w stanie wegetatywnym oraz potas i fosfor w fazie kwitnienia. Będziesz także chciał karmić je mikroelementami, które obejmują miedź, żelazo, wapń i magnez. Powinny być dostępne w każdym sklepie ogrodniczym lub hodowlanym.

Systemy hydroponiczne na ogół wykorzystują ciekłe składniki odżywcze zmieszane z wodą, a hodowcy glebowi mogą mieszać sproszkowane nawozy z ziemią. Należy pamiętać, że niektóre nawozy płynne mogą być dostarczane w dwóch butelkach – części A i B – do podawania zgodnie z zaleceniami na etykietach. Ogólnie przygotuj się do uważnego przeczytania wielu etykiet.

Klimatyzatory i osuszacze/ nawilżacze (opcjonalnie)

Bardziej skrupulatni hodowcy lub hodowcy w trudnych warunkach mogą chcieć zainwestować w ścisłą kontrolę temperatury i wilgotności.

Konopie preferują temperatury pomiędzy 70-85 stopni (F) w ciągu dnia i 60-70 w nocy.

W większości sklepów można znaleźć małe nawilżacze, które zmiękczają suche powietrze. Ostatecznie ten czynnik ma mniejsze znaczenie niż twoje podłoże i składniki odżywcze, którymi je karmisz, ale jeśli chcesz zmaksymalizować plony, spraw, aby twój pokój wyglądał jak lato na bagnach.

Mierniki pH

Konopie najlepiej rozwijają się przy pH między 6 a 7 w glebie i między 5,5 a 6,5 ​​w wodzie. Zbyt daleko poza ten zakres może spowodować spalenie składników odżywczych – gdy ostre chemikalia fizycznie uszkadzają roślinę lub powodują blokadę składników odżywczych – kiedy korzenie nie są w stanie prawidłowo wchłaniać składników odżywczych.

Wentylatory

Profesjonalne operacje wykorzystują systemy kanałów z wentylatorami wlotowymi i wylotowymi i możesz zakupić te elementy, jeśli masz miejsce i wiedzę, aby je zainstalować.

Timery i przełączniki

Im bardziej możesz zautomatyzować swój system, tym lepiej możesz regulować warunki i tym mniej będziesz musiał pracować. Elektroniczne przełączniki termometru można zainstalować między wentylatorami a ich wylotami i zaprogramować tak, aby włączały się, gdy temperatura jest zbyt wysoka. Podobnie, światła mogą (i często powinny) być wyposażone w timery, które będą włączać i wyłączać światła zgodnie z wybranym harmonogramem.

Ziemia doniczkowa

Rozpocznij każdą roślinę od świeżej, czystej gleby doniczkowej znalezionej w każdym centrum ogrodniczym, ale pamiętaj, aby unikać wszelkich gleb, które zawierają nawozy uwalniające się w czasie. Chociaż te nawozy świetnie nadają się do wielu kwiatów i warzyw, nie zapewnią cyklu składników odżywczych, których konopie potrzebują, aby naprawdę dobrze się rozwijać.

Doniczki

Prawie wszystko może być używane jako doniczka, jeśli posiada odpowiedni drenaż. Korzenie konopi są wrażliwe na nasycenie, więc upewnij się, że woda może łatwo spłynąć przez dno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Jak Zacząć Uprawiać Marihuanę Indoor”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.