thc-thc.com.pl

Dlaczego Przycinanie Roślin Marihuany Jest Konieczne?

Pozostawiona samej sobie, maleńka roślina doniczkowa w twojej szafie skupia całą swoją energię na wyhodowaniu jednej, jak największej, głównej łodygi.

Rezultatem jest jedna dominująca cola z małymi, niedojrzałymi topami poniżej łodygi, które naprawdę nie nadają się do niczego.

Chociaż może to być sukces, gdy po raz pierwszy wyhodujesz własne rośliny doniczkowe, tak naprawdę każdemu hodowcy marihuany zależy na krzaczastej roślinie z dużą ilością dojrzałych – i silnych – pąków.

Przycinanie marihuany sprawia, że jest to możliwe.

Odcięcie głównej łodygi zmusza roślinę do przekierowania hormonu wzrostu oraz energii na mniejsze, boczne gałęzie.

Przy większej liczbie gałęzi bocznych roślina może tworzyć więcej miejsc na pąki, co z kolei prowadzi do większej liczby kwiatów.

Możesz nawet zdecydować się na dodanie marihuany do tych bocznych gałęzi. Spowoduje to, że roślina wyrośnie jeszcze bardziej – kto nie lubi pięknych roślin?! – i wyprodukuje jeszcze więcej pąków.

I o to naprawdę chodzi – o jak największą liczbę pąków!

Dystrybucja światła

Zanim przejdziesz do tego, kiedy i jak, ważne jest, aby zrozumieć, że przycinanie roślin marihuany polega na czymś więcej, niż tylko na jej rozkrzewieniu. Chodzi również o dystrybucję światła.

Przycinanie cannabis pozwala także, aby światło padało na roślinę w bardziej „równy” sposób, ponieważ sama roślina staje się bardziej szeroka niż wysoka. Krzaczasty kształt sprawia, że ​​miejsca pąków otrzymują mniej więcej taką samą ilość światła w ciągu dnia.

Jeśli nie przytniesz swojej rośliny, dominująca pionowa łodyga oraz główna cola dostaną większą część światła, podczas gdy dolne gałęzie rozwijać będą się w cieniu.

Jak pewnie wiesz, cień nie sprzyja rozwojowi pąków.

Kiedy warto zacząć przycinać rośliny marihuany?

Przycinanie roślin cannabis staje się ważne na etapie wegetatywnym rośliny doniczkowej

W fazie wegetacji łodyga będzie stawała się coraz grubsza oraz rosła w górę, a także zacznie tworzyć nowe węzły. Te węzły będą produkować jeszcze więcej liści, a nawet nowe gałęzie. Zalecamy poczekać, aż roślina cannabis wyprodukuje cztery, pięć lub sześć węzłów, zanim zaczniesz przycinać marihuanę. Zapewni to roślinie wystarczający rozwój łodygi oraz korzeni, aby aby zregenerować się po szoku związanym z przycinaniem.

Kiedy zaczynasz przycinać marihuanę, nie tnij niżej niż czwarty węzeł i nie wyżej niż szósty węzeł, aby nierówna dominacja i priorytetowy, pionowy wzrost nie miały znaczenia.

Po przycinaniu, należy podać roślinie dużo świeżej, ciepłej wody oraz:
• dobrze przepływające, suche powietrze
• nawóz bogaty w azot (np. wodorosty)
• tyle gleby, ile zmieści się w donicy.

Wszystko to razem pomaga twojej roślinie marihuany odzyskać siły po szoku związanym z wierzchołkami i wyrosnąć z małej, młodej rośliny na drzewo o wysokości dwóch do trzech stóp w ciągu trzech do sześciu tygodni.

Wzrost rośliny w dużej mierze zależy od tempa, w jakim jej liście mogą gromadzić światło słoneczne i przekształcać je w energię chemiczną (fotosynteza).

Gdy roślina osiągnie szczyt swoich możliwości, nieco zahamuje swój wzrost i zacznie rozszerzać na boki. W końcu, gdy zacznie otrzymywać mniej naturalnego światła dziennego na zewnątrz lub gdy w pomieszczeniach zostanie ograniczone światło – z 18 do 12 godzin światła fluorescencyjnego dziennie – roślina zainwestuje całą swoją energię w uprawę kwiatów, których szukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.