thc-thc.com.pl

Odpowiedni Poziom pH

Odpowiedni poziom pH w uprawie marihuany i jak je regulować.

Jeśli kiedykolwiek uprawiałeś rośliny, prawdopodobnie spotkałeś się z terminem pH. Pomiar pH jest ważny w wielu praktykach naukowych i biologicznych, w tym w uprawie konopi. Zrozumienie i utrzymywanie pH może pomóc każdemu rolnikowi zoptymalizować wydajność operacji uprawy, aby uzyskać jeszcze lepsze plony.

Wiele problemów z korzeniami lub niedoborów związanych z konopiami ma związek z wahaniami pH. Na szczęście pH można łatwo skorygować za pomocą niedrogich technik, które są łatwe do wykonania.

Co to jest pH?

pH lub „potencjał wodoru” to skala, której używamy do pomiaru kwasowości lub zasadowości roztworu na bazie wody. Pomiar pH zasadniczo mówi nam o stężeniu obecnych jonów wodoru. Im bardziej kwaśny roztwór, tym niższy poziom pH. Im bardziej zasadowy roztwór, tym wyższy poziom pH. Roztwór o pH 6 jest dziesięć razy mniej kwaśny niż roztwór o pH 5.

Skala pH

Skala pH mieści się w zakresie od 0 (kwaśny) do 14 (zasadowy), gdzie 7 oznacza neutralność. Czysta woda ma pH 7 (większość wody z kranu), co oznacza, że nie jest ani kwaśna, ani zasadowa. Interesujące jest to, że temperatura zmienia punkt neutralny roztworu. Więc jeśli temperatura jest wyższa niż 25°C (temperatura pokojowa), to pH neutralne jest niższe niż 7.

Supermocne kwasy mogą mieć pH poniżej 0, a supermocne zasady mogą mieć pH powyżej 14. W przypadku konopi indyjskich musimy skupić się tylko na pH około 4 – 8, ponieważ rzadko zdarza się, aby woda z kranu wykraczała poza ten zakres.

Dlaczego pH jest ważne?

W przypadku większości roślin prawidłowe pH umożliwia korzeniom najefektywniejsze wykorzystanie dostępnych składników odżywczych rozpuszczonych w wodzie. Korzenie zaczynają tracić wydajność, gdy pH jest poza pożądanym poziomem, co prowadzi do niedoborów, toksyczności i ogólnego pogorszenia zdrowia roślin.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz konopie w glebie, czy w hydroponice, pH musi być świadomie utrzymywane dla prawidłowego wzrostu i plonów. Wahania pH są w rzeczywistości korzystne dla roślin konopi ze względu na sposób wchłaniania minerałów na pewnych poziomach.

PH jest również ważne do rozważenia, ponieważ wyższe stężenia niektórych składników odżywczych są wymagane na różnych etapach wzrostu. W glebie rośliny konopi najlepiej pobierają składniki odżywcze w zakresie pH 6 – 7. W hydroponice idealny poziom pH wynosi od 5,5 do 6,5. Tak czy inaczej, obie metody korzystają z lekko kwaśnego roztworu.

Cyfrowe mierniki pH można kupić w większości sklepów dla hodowców w przystępnej cenie, co sprawia, że pomiar pH jest niezwykle łatwy. Można stosować zestawy kropli pH, ale zwykle nie są one tak dokładne jak miernik.

Jak dostosować poziom pH?

Kiedy pH wypada poza prawidłowy zakres, bardzo ważne jest, aby zostało naprawione. Regulatory PH służą do zwiększania lub zmniejszania poziomu pH wody lub roztworu. Te kwasy i zasady można kupić w prawie wszystkich sklepach rolniczych i są bardzo przydatne w każdym pomieszczeniu do uprawy. Regulatory PH są dostarczane w dwóch oddzielnych butelkach, oznaczonych jako pH w górę (+) lub pH w dół (-). Zwiększenie pH powoduje, że roztwór jest bardziej zasadowy, a obniżenie pH powoduje, że roztwór jest bardziej kwaśny.

Ponieważ woda z kranu zwykle ma wysokie pH, większość hodowców stosuje płyny obniżające pH w celu dostosowania. Dodanie składników odżywczych do wody najpierw obniży pH, jednak może być konieczne wprowadzenie dalszych korekt. Tak więc, po dodaniu składników odżywczych do wody, odczekaj 10-15 minut, aż pH się ustabilizuje. Ph w górę lub w dół można następnie wykorzystać do dalszej korekty pH.

Oto przykład, jak można dostosować pH świeżego roztworu do podlewania:

• Napełnij wiadro wodą z kranu
• Pozostaw wodę na 24 godziny, aby umożliwić odparowanie chloru
• Dodaj składniki odżywcze
• Odczekaj 10 – 15 minut
• Sprawdź poziom pH za pomocą cyfrowego pehametru
• Dostosuj pH za pomocą roztworu pH w górę/w dół
• Odczekaj 10 minut i ponownie sprawdź/wyreguluj.

Wskazówka: Do zmiany pH wody lub roztworu potrzebne są tylko niewielkie ilości regulatora pH. Ponownie, zależy to od jakości używanej wody z kranu. Twarda woda wymaga większych dawek podwyższenia lub obniżenia pH niż woda miękka, aby uzyskać właściwy poziom pH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.