thc-thc.com.pl

Ilość Tlenu Do Wzrostu Zdrowych Roślin Marihuany

Tlen — kto go nie potrzebuje? Ale czy roślina konopi potrzebuje tak samo jak my? Absolutnie tak!

Jednak nie jest to takie proste. Nie musisz kupować butli z tlenem, aby rośliny były szczęśliwe. Zatem jak ważny jest tlen w uprawie marihuany? Wielu hodowców często zapomina o znaczeniu tlenu w uprawie konopi – kto chce myśleć o powietrzu, kiedy już karmisz swoje rośliny boosterami,co nie?

Prawda jest taka, że tlen jest jednym z kluczowych składników zdrowia i wzrostu rośliny, zwłaszcza jeśli chcesz mieć duże, krzaczaste bryłki. Twoim celem jako hodowcy konopi musi być wypróbowanie wszystkiego, co zapewnia maksymalną satysfakcję Twoim roślinom.

W miarę czytania zrozumiesz, jak ważny jest tlen i jak rośliny mogą z niego skorzystać. Ale poczekaj, czy powietrze wokół ciebie nie ma już wystarczającej ilości tlenu? Tak, nasza atmosfera zawiera około 21% tlenu — to wystarcza większości hodowców — ale jeśli chcesz przenieść swoją uprawę na wyższy poziom, musisz zapewnić roślinie więcej tlenu.

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

• Poprawa cyrkulacji powietrza, aby Twoja roślina mogła oddychać świeżym powietrzem.
• Zwiększenie poziomu tlenu w strefie korzeniowej poprzez napowietrzanie podłoża lub użycie rozpuszczonego tlenu (DO).

Pierwsza metoda poprawia wymianę powietrza między rośliną a atmosferą, podczas gdy druga sprawia, że korzenie rosną szybciej z gęstymi włośnikami, poprawiając pobieranie składników odżywczych i wody. Ostatecznie roślina będzie produkować więcej plonów. Tak więc tlen, zwłaszcza podczas uprawy hydroponicznej marihuany, może zwiększyć plony.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego twoja roślina konopi potrzebuje tlenu i jak możesz sprawić, by do niej dotarł.

Fotooddychanie

Podobnie jak inne rośliny, konopie również oddychają. Bez oddychania roślina będzie walczyć o śmierć i życie. Jednak tlen nie jest tak ważny jak inne składniki, takie jak, powiedzmy, woda dla konopi, ponieważ atmosfera zawiera dużo tlenu. Oznacza to, że nie ma potrzeby uzupełniania tlenu powyżej korzeni lub poziomu gruntu. Konopie, podobnie jak inne rośliny, również uwalniają tlen podczas fotosyntezy. Potrzebuje jednak tlenu pod korzeniami.

Dość powiedzieć, że marihuana nie potrzebuje tlenu tak bardzo jak ludzie. Ale potrzebują dobrze wentylowanego środowiska, aby rosnąć zdrowo. Podczas oddychania tlenowego rośliny konopi wykorzystują liście, korzenie i łodygi, a tlen służy jako utleniacz. Oddychanie tlenowe zachodzi przez cały dzień, ale w nocy jest przyspieszone z powodu braku fotosyntezy. W procesie fotosyntezy korzenie konopi pochłaniają wodę, podczas gdy liście pochłaniają CO2. Następnie roślina wykorzystuje światło słoneczne do konwersji CO2 i wody w celu uwolnienia tlenu z powrotem do powietrza.

Jak już rozumiesz, fotosynteza obejmuje wiele procesów. A bez światła słonecznego w nocy roślina konopi zwiększa swoją aktywność fotooddychania. Jest to jeden z powodów, dla których musisz manipulować temperaturami w nocy i utrzymywać je na niskim poziomie. Słyszałeś, że CO2 pomaga roślinom rosnąć zdrowo i słusznie. Jednak nie ma potrzeby wstrzykiwania tlenu powyżej poziomu korzenia, aby wspomóc konopie. Zamiast tego możesz zwiększyć poziomy tlenu poniżej, aby rośliny były szczęśliwe.

Jak ważne jest więc poprawianie poziomu tlenu poniżej poziomu gruntu?

Niezwykle ważne jest, aby gleba lub woda i korzenie miały wystarczającą ilość tlenu. Jeśli używasz gleby, jeszcze ważniejsze jest, aby była ona natleniona. Czemu? Ponieważ gleba jest pełna drobnoustrojów, które również potrzebują tlenu, aby przeżyć. Kiedy hodujesz rośliny w glebie, rośliny rosną zdrowo i wchłaniają składniki odżywcze dzięki mikroorganizmom, więc ważne jest, aby były szczęśliwe. Ponadto gleba powinna być porowata, aby rośliny mogły swobodnie oddychać. Możesz stworzyć własną mieszankę, dodając perlit lub kupując luźną ziemię.

Krótko mówiąc, konieczne jest utrzymywanie szparek roślinnych w czystości, aby roślina mogła oddychać. Szparki te to pory, przez które roślina oddycha CO2 i uwalnia tlen do atmosfery. Możesz utrzymać je w czystości, myjąc je wodą. Na zewnątrz nie stanowi to problemu, ponieważ dba o to natura. Jednak w pomieszczeniach można spryskać liście, w tym spód, aby upewnić się, że wszystko jest czyste i zapobiec zatykaniu.

W jaki sposób roślina konopi wykorzystuje tlen?

Korzenie rośliny konopi pochłaniają tlen z gleby. Jeśli roślina rośnie w wodzie, pobiera rozpuszczony tlen obecny w wodzie. Brak tlenu narazi korzenie na działanie wielu patogenów, które mogą zniszczyć roślinę. Pamiętaj, że zimna woda ma więcej tlenu niż ciepła woda. Dlatego możesz utrzymać temperaturę wody w zakresie od 70 ° F do 73 ° F tak bardzo, jak to możliwe, aby zapewnić roślinom dużo tlenu. Na przykład możesz użyć chłodnicy do wody, aby utrzymać wodę w odpowiedniej temperaturze. Chodzi o to, aby utrzymać chłodną temperaturę w zbiorniku, nawet jeśli otoczenie jest gorące. Omówimy wiele metod zwiększania tlenu w kolejnych sekcjach poniżej.

Jak poprawić cyrkulację powietrza w roślinach konopi?

Jeśli uprawiasz marihuanę na zewnątrz, nie musisz się o to zbytnio martwić, ponieważ wykorzystywana jest tam moc naturalnego obiegu powietrza. Możesz jednak podjąć dodatkowe środki, aby zapewnić dobre natlenienie pomieszczenia do uprawy roślin indoor. Aby wspomóc cyrkulację powietrza w roślinie domowej, musisz skupić się na trzech czynnikach:

• Utrzymuj szparki w czystości, aby liście mogły efektywnie oddychać — możesz to zrobić, po prostu często spryskując spód liści wodą. Jednak nie przesadzaj, bo skończy się to przelaniem.  Wystarczy szybkie spryskanie ich raz na 7-10 dni.
• Dobra cyrkulacja powietrza, dzięki czemu roślina zawsze ma dostęp do świeżego powietrza.
• I konsekwentna wymiana powietrza między rośliną a powietrzem w pomieszczeniu do uprawy.

Aby zapewnić prawidłowy wzrost roślin, należy zapewnić równomierną dystrybucję powietrza w całym pomieszczeniu. Stojące powietrze może być szkodliwe dla rośliny, prowadząc do spowolnienia wzrostu, a nawet do inwazji pleśni w twojej uprawie.

To zachowanie równowagi — powietrze nie może być ani zbyt wilgotne, ani zbyt suche.

Poprawa cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu do uprawy

Aby osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie niezbyt wilgotnego lub niezbyt suchego środowiska w pomieszczeniu do uprawy, możesz zainwestować w różne urządzenia, takie jak:

• Filtry węglowe oczyszczają powietrze z charakterystycznego zapachu konopi
• Wentylatory wlotowe do wciągania świeżego powietrza do pomieszczenia do uprawy
• Wentylatory wyciągowe do wypychania powietrza
• Kanały wentylacyjne wspomagające wymianę powietrza
• Wentylatory (sufitowy, klipsowy i oscylacyjny) do cyrkulacji powietrza i unikania ciepłych stref w pomieszczeniu do uprawy
• Skrzynka akustyczna redukująca dźwięk wentylatorów
• Nawilżacz lub osuszacz do kontrolowania wilgotności względnej w pomieszczeniu do uprawy
• Termohydrometr do pomiaru wilgotności i temperatury w pomieszczeniu do uprawy

Jak zwiększyć poziom tlenu w strefie korzeni?

Cyrkulacja powietrza ma kluczowe znaczenie, ale roślina pobiera tlen również przez korzenie. Istnieje więc lepszy sposób na nakarmienie rośliny większą ilością tlenu, aby rosła zdrowo i wysoko. Możesz zwiększyć poziom tlenu w strefie korzeni na dwa sposoby:

• Popraw retencję powietrza w podłożu
• Wprowadź więcej tlenu do wody.

Kiedy twoja roślina transpiruje, wydycha tlen i parę wodną przez szparki, co pomaga roślinie zachować chłód, utrzymać ciśnienie osmotyczne komórek i umożliwia stałe pobieranie składników odżywczych i wody na poziomie korzeni.

Tak więc, gdy korzenie są dobrze natlenione, mogą wydajniej wchłaniać składniki odżywcze, ponieważ tlen zwiększa ich energię metaboliczną. Ponadto wyższy poziom tlenu w strefie korzeniowej prowadzi do większej masy korzeniowej z gęstymi włośnikami, co prowadzi do jeszcze większego wchłaniania składników odżywczych i wody.

Z drugiej strony brak tlenu w strefie korzeni utrudnia pobieranie składników odżywczych i wody, co dodatkowo ogranicza wzrost rośliny, proces fotosyntezy i zdolność przenoszenia glukozy.

W ciężkich przypadkach może nawet prowadzić do stresu cieplnego i więdnięcia oraz produkcji etylenu, co może powodować ryzyko choroby i rozpadu komórek. Krótko mówiąc, może to spowodować wiele problemów dla Twojej rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.