thc-thc.com.pl

Zbyt Suche Pąki Marihuany

W niektórych miejscach klimat jest tak suchy, że wilgoć odparowuje z pąków konopi znacznie szybciej niż powinna. Kiedy nasza marihuana staje się zbyt sucha, istnieje kilka przydatnych sztuczek, które możemy zastosować, aby przywrócić ją do formy. W tym artykule omawiamy najskuteczniejsze sposoby ponownego nawodnienia pękających pąków.

Suszenie konopi

Niska wilgotność sprawia, że utrzymanie wilgoci w pąkach konopi jest wyzwaniem. Jeśli kiedykolwiek uprawiałeś własną marihuanę, być może doświadczyłeś trudności z suszeniem pąków do odpowiedniego poziomu. Jednak być może zauważyłeś również, że suszenie pąków konopi może ponownie wchłonąć wilgoć w wilgotny dzień.

Jeśli zawartość wilgoci wewnątrz pąka jest wyższa niż wokół niego, woda zostaje „utracona”. Z drugiej strony, gdy wilgotność względna na zewnątrz jest wysoka, ale pąki są suche, wilgoć może zostać ponownie wchłonięta przez kwiat, gdy woda w atmosferze próbuje odzyskać równowagę.

Potrzebujesz ponownie nawodnić swoje pąki?

Zbyt sucha marihuana nie jest najlepsza, ale nie oznacza to, że jest całkowicie zrujnowana. Zastanów się, czy naprawdę warto spróbować ponownie nawodnić marihuanę. Jeśli jest sucha jedynie delikatnie poza optymalnym punktem, ponowne wprowadzenie wilgoci może nie być warte ryzyka. Tracisz trochę na wadze, gdy marihuana wysycha, ale to lepsze niż potencjalna utrata wszystkiego ryzykując pleśnią z powodu niewłaściwych technik nawadniania. Zrób to na własne ryzyko i staraj się nie spieszyć, dodając więcej wilgoci, myśląc, że twój pąk może szybko odzyskać wagę.

Problem z konopiami indyjskimi, które wyschły zbyt mocno, polega na tym, że zaczyna tracić dużo smaku. Podczas suszenia konopi niektóre oleje mogą odparować wraz z wilgocią.

Inną rzeczą, która może wpłynąć na ogólną jakość produktu końcowego, jest zbyt szybkie wysychanie pąków. Szybkie suszenie nie daje wystarczająco dużo czasu na rozkład niektórych niechcianych związków chemicznych, takich jak chlorofil. Chlorofil może nadać marihuanie ten zielony, trawiasty smak, a dzięki szybkiemu wysuszeniu marihuana pozostaje „zamknięta” w pąku. Dym staje się ostry, a przyjemność z palenia kwiatu może drastycznie się zmniejszyć.

Optymalna zawartość wilgoci w pąkach marihuany

Suszenie i konserwacja

to najważniejsze elementy każdego zbioru konopi. Właściwe wykonanie wymaga starannej kontroli środowiska w tym czasie, aby pąki wysychały powoli i stabilnie do punktu, w którym można je przechowywać przez długi czas bez obawy o grzyby lub utratę smaku i mocy.

Dobrze wysuszony i utwardzony pąk konopi powinien mieć około 15% pozostałej wilgoci. Pąki nie powinny być zbyt wilgotne z powodu pleśni ani zbyt suche, w przeciwnym razie rozpadną się w pył i spalą się bardzo gorąco, tworząc ostry, nieprzyjemny dym.

Opakowania nawilżające do utrzymywania wilgoci

Opakowanie nawilżające to opakowanie zawierające głównie naturalne sole i wodę, które ma na celu utrzymanie stałego poziomu wilgotności względnej w słoikach lub innych pojemnikach. Istnieją zestawy nawilżające z wilgotnością względną specjalnie dla konopi indyjskich, które wykorzystują odwróconą osmozę do uwalniania pary wodnej w odpowiedniej ilości, aby utrzymać poziomy na optymalnym poziomie.

Opakowania nawilżające, znane również jako środki utrzymujące wilgoć, działają odwrotnie niż opakowania z żelem krzemionkowym, które są pochłaniaczami wilgoci powszechnie stosowanymi do pochłaniania wilgoci z przestrzeni. Idealne, jeśli szukasz kontrolowanego sposobu na zrównoważenie zawartości wilgoci w pąkach.

Skórka cytrusowa i sałata

Aby uzyskać super naturalny sposób na dodanie odrobiny wilgoci do pąków konopi, dlaczego nie spróbować dodać trochę skórki pomarańczowej lub cytrynowej do hermetycznych słoików? Chociaż ta metoda może wpłynąć na smak pąków, nie ma to negatywnego wpływu i może w rzeczywistości dodać trochę smacznej skórki.

Z drugiej strony sałata nie dodaje smaku i po prostu zapewnia wilgoć potrzebną do nawodnienia naszych pąków. Sałata składa się w około 95% z wody, więc działa naprawdę wydajnie.

W przypadku każdej z tych metod najlepiej jest umieścić skórkę lub sałatę w plastikowej torebce z zamkiem błyskawicznym (zamkniętej, ale nie do końca) i pozostawić ją na wierzchu pąków wewnątrz pojemnika na jeden dzień. Aby uniknąć problemów z pleśnią, sprawdzaj marihuanę codziennie i rób to do momentu, aż będziesz zadowolony z jej wyglądu.

Gąbczaste i sterylne przedmioty

Możesz użyć metody, o której wspominaliśmy powyżej, ale zamiast skórki z owoców lub sałaty użyj gąbczastych i sterylnych materiałów, które zatrzymują wilgoć i powietrze. W tym przypadku można użyć wielu artykułów gospodarstwa domowego, takich jak waciki, patyczki higieniczne, filtry papierosowe, gąbki, rolki kuchenne i wiele innych. Po prostu zwilż przedmiot (upewnij się, że nie jest przemoczony tylko wilgotny) i umieść go w plastikowej torbie z zamkiem błyskawicznym i zamknij słoik z marihuaną. Sprawdzaj co dziennie i w razie czego reaguj!

Humidory

Na rynku dostępne są również wyszukane, drogie produkty zaprojektowane specjalnie do konserwacji i przechowywania konopi przy idealnej wilgotności względnej przez dłuższy czas. Humidory, z których często korzystaliśmy w przeszłości, chronią cygara przed nadmiernym wysychaniem, ale działają one również bardzo dobrze w przypadku konopi indyjskich. Humidor to drewniane pudełko lub pojemnik, którego wnętrze jest zwykle wykonane z drewna cedrowego. Mają wbudowany higrometr do regulacji wilgotności względnej i używają systemu wody destylowanej z gąbką, aby kontrolować poziom wilgoci.

Świeże kwiaty/ łodygi

Dodanie do słoików marihuany, która wciąż ma wystarczającą ilość wilgoci, może pomóc w redystrybucji wody w pąkach bez użycia jakiegokolwiek innego materiału oprócz marihuany. Pomaga to, jeśli jest to ten sam szczep, więc nie mieszasz marihuany, ale możesz również użyć techniki wspomnianej powyżej, umieszczając marihuanę w oddzielnym plastikowym zamknięciu i wewnątrz słoika z pąkami, które chcesz nawodnić.

Możesz również użyć łodyg, jeśli masz pod ręką świeże. Łodygi i szypułki zatrzymują dużo wilgoci i zwiększają wilgotność w słoikach, gdy są umieszczone obok suchych pąków. Ponownie, skuteczny sposób nawodnienia bez dodawania czegokolwiek poza surowym składnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.