thc-thc.com.pl

Kontrola wilgoci w uprawie indoor

Światło, Klimatyzacja, Kontrola wilgoci.

Są to trzy rzeczy, na których najbardziej skupiają się hodowcy, ale to właśnie ta trzecia przysparza im najwięcej problemów. To właśnie podczas kontroli wilgoci hodowcy popełniają najwięcej błędów. Obejmują one wszystko, od wykorzystywania nieodpowiednich urządzeń po słabą cyrkulację powietrza.

„Największym błędem, jaki widzimy u hodowców jest to, że nie chcą oni inwestować środków na kontrolę wilgoci już od początków uprawy. Dopóki nie pojawiają się problemy takie jak mączniak czy gnicie pąków, hodowcy nie traktują sprawy poważnie.”

Mamy dzisiaj kilka wskazówek, które każdy domowy hodowca może wdrożyć do swojej uprawy tak, aby poziom wilgoci był idealny.

Zapraszamy do czytania!

1. Dobrze uszczelnij pokój uprawy.

Techniki budowlane przeszły naprawdę długą drogę, a jednym z najlepszych sposobów na stworzenie stabilnego środowiska, które pozwoli ci na zarządzanie wilgotnością, jest upewnienie się, że pomieszczenie jest odpowiednio uszczelnione.

Osoby zajmujące się budowlanką często stosują w celu uszczelnienia pomieszczenia materiały takie jak na przykład izolacja piankowa, która tworzy grubą barierę pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem zewnętrznym. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko w regionach, w których wilgotność na zewnątrz jest wysoka, ale prawie na całym świecie – nawet w Kolorado i Nowym Meksyku.

„Uszczelnianie zapobiega negatywnym wpływom czynników zewnętrznych takich jak wiatr, wilgoć i bezpośrednie światło słoneczne, na naszą uprawę. Niektóre z tych czynników wpływają na temperaturę, która z kolei wpływa na wilgotność, więc jak sam możesz zauważyć, wszystko jest ze sobą połączone. Na szczęście dobrze uszczelniony pokój zapobiegnie jakimkolwiek niespodziankom.”

2. Kontroluj temperaturę w pomieszczeniu.

Temperatura może być problemem każdego hodowcy, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromną ilość ciepła wytwarzanego przez światła uprawy. Przy kontrolowaniu temperatury najważniejsza jest spójność.

„Zazwyczaj hodowcy inwestują w za duże urządzenia. Nasz instynkt może podpowiadać nam, że im większe urządzenie tym lepiej, ale w rzeczywistości – jeśli urządzenie jest zbyt duże lub zbyt małe – powodować będzie wahania temperatury, które negatywnie wpływać będą zarówno na rośliny jak i wilgotność.”

Dwa główne czynniki przyczyniają się do wahań temperatury w systemach klimatyzacji: strefa braku czułości i zbyt krótkie cykle. Strefa braku czułości to zakres 3 do 5 stopni Fahrenheita wokół temperatury ustawionej na termostacie. Przy górnej krawędzi strefy, jednostka będzie rosnąć, aby utrzymać chłód; przy dolnej, będzie się wyłączać, aby zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu.

Kiedy jednostka AC jest odpowiednio zwymiarowana, pomaga pobierać więcej wody z powietrza, co z kolei zmniejsza obciążenie osuszaczy i pomaga prowadzić uprawę w bardziej przewidywalny sposób.

3. Ruch powietrza to konieczność!!

Pomimo faktu, że utrzymuje wodę – wilgotne powietrze jest lżejsze od otaczającego je powietrza, więc wznosi się na sam szczyt pokoju uprawy. CO2, krytyczne dla wzrostu roślin, osiada w dolnej części pomieszczenia – z tego też powodu wszyscy możemy się zgodzić, że ruch powietrza to istotny składnik zdrowego wzrostu roślin.

„Ruch powietrza ma kluczowe znaczenie, a tradycyjne wentylatory w wielu przypadkach mogą okazać się nie wystarczające, ponieważ ochładzają one powietrze jedynie w czaszy roślin, ale nie powodują, że powietrze krąży po pokoju. Potrzebujemy powietrza, które dochodzić będzie z góry, z dołu i ze ścian.”

Zatem co będzie najlepszym rozwiązaniem? Zdecydowanie wentylatory podłogowe. Wentylatory te są w stanie przepychać powietrze przez całe rośliny, co z kolei pomaga im w tworzeniu bardziej spójnego środowiska o zrównoważonym poziomie wilgotności i bardziej równomiernym rozkładzie CO2.

4. Nie dopuść do tego, aby woda stała w donicach.

Jedną z najprostszych i najtańszych rzeczy jakie producenci marihuany mogą wykonać, aby skuteczniej kontrolować wilgoć jest dobre zarządzanie stojącą wodą. To proste rozwiązanie jest jednym z najczęściej pomijanych. Hodowcy powinni skupiać się na tym, aby w pomieszczeniu były odpowiednie odpływy tak, aby w przypadku nadmiernego podlania, stojąca woda nie gromadziła się w ziemi i nie powodowała niepotrzebnej wilgoci w przestrzeni. Ponadto, wszelkiego rodzaju zbiorniki wodne znajdujące się w przestrzeni uprawy powinny być zakryte.

5. Postaw na osuszacz powietrza.

Oczywistym może wydawać się zainwestowanie w specjalny osuszacz w przypadku kiedy staramy się kontrolować wilgoć w uprawie, ale przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Osuszacze mieszkaniowe nie są dobrym wyborem w przypadku uprawy marihuany z kilku powodów. Po pierwsze, są one nieefektywne, zużywają dużo energii elektrycznej, a wykonują stosunkowo mało pracy = skutkują horrendalnymi rachunkami za energię elektryczną. Po drugie, i co ważniejsze, po prostu nie są zaprojektowane tak, aby utrzymać obciążenie ciągłą pracą w pomieszczeniach do uprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.