thc-thc.com.pl

Fioletowe Odmiany Marihuany

Zarówno środowisko, jak i genetyka odgrywają rolę w ubarwieniu rośliny. Ale co dokładnie powoduje, że każda odmiana wygląda tak, jak wygląda? Co nadaje Black Cherry Soda nieziemski ciemnofioletowy kolor z jaskrawymi pomarańczowymi trichomami?

Jak genetyka wpływa na kolor marihuany?

Aby rośliny mogły wyrażać żywe, inne niż zielone barwy, potrzebują do tego elementów genetycznych. Te bloki budulcowe nazywane są antocyjanami i są rodziną flawonoidów zapewniających purpurowe, czerwone lub niebieskie pigmenty – można je również znaleźć w jagodach, bakłażanach, czerwonej kapuście, winogronach, fiołkach i innych roślinach o bogatych kolorach. Niektóre odmiany konopi zawierają w naturalny sposób wyższy poziom antocyjanów niż inne.

Czy zauważyłeś, że niektóre z twoich ulubionych odmian mają tendencję do wyrażania tych samych kolorów? Na przykład, Granddaddy Purple wydaje się być zawsze pięknie fioletowo-pastelowa!

To alternatywne zabarwienie wskazuje na predyspozycje odmiany do wysokiego poziomu antocyjanów i z pewnością jest to jakość, którą niektórzy hodowcy konopi próbują wybierać i wymuszać, ze względu na to, że wielu hodowców jest wzrokowcami (stąd długa linia odmian Purple – Purple Kush, Mendocino Purps, Purple Urkle itd.).

Które odmiany marihuany zmieniają kolor na fioletowy, niebieski lub czerwony?

Wiele odmian posiada genetyczne predyspozycje do wysokiego poziomu antocyjanów i często można je znaleźć pod pseudonimami zaczynającymi się od kolorów takich jak fioletowy, czerwony, niebieski lub różowy. Nie, nie oznacza to, że te odmiany zawsze będą prezentować fantazyjne barwy, ale mają większy potencjał, aby tak się stało, jeśli warunki uprawy będą odpowiednie.

Rośliny o niskiej zawartości antocyjanów mogą wytwarzać różne kolory w ostatnich tygodniach kwitnienia ze względu na inną rodzinę cząsteczek zwanych karotenoidami. Są one odpowiedzialne za ziemisty, złoty kolor oraz żółty odcień pąków, które mogą zmienić kolor przed samymi zbiorami.

W jaki sposób rośliny marihuany zmieniają kolor z zielonego na fioletowy?

Jak być może pamiętasz z zajęć z biologii elementarnej, chlorofil jest tym, co nadaje roślinom zielony kolor. Chlorofil jest niezwykle ważny w procesie fotosyntezy, w którym rośliny pobierają energię ze światła słonecznego.

Gdy rośliny konopi dojrzewają, wytwarzają mniej dominującego pigmentu chlorofilu i zaczynamy zauważać, że zmieniają kolor na fioletowy, czerwony oraz błękitny. Hodowcy powinni pamiętać, że istnieją szczególne warunki środowiskowe, które powodują zatrzymanie produkcji chlorofilu.

Jakie inne czynniki środowiskowe wpływają na kolor marihuany?

Chociaż nie wszystkie odmiany konopi indyjskich będą wyrażać fioletowe, niebieskie lub czerwone odcienie, odmiany wyposażone w odpowiednią genetykę mogą to zrobić w określonych warunkach środowiskowych. Naukowcy zauważyli, że powodem, dla którego konopie indyjskie produkują flawonoidy i antocyjany, jest samoobrona.

„Akumulacja flawonoidów [jest] zaangażowana w wiele aspektów wzrostu roślin” – napisali autorzy badania – „w tym odporność na patogeny, produkcję pigmentów i ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, które przyczynia się do wzrostu pyłku i rozwoju okrywy nasiennej”.

Informacje na temat produkcji antocyjanów w konopiach są ograniczone. To, co wiemy, pochodzi w dużej mierze z doświadczenia w uprawie konopi indyjskich i badań mierzących wzorce produkcji antocyjanów w innych roślinach.

Po pierwsze, temperatura.

Fioletowe, czerwone i niebieskie odcienie mogą pojawić się w odpowiedzi na spadki temperatury, ponieważ produkcja chlorofilu zostaje naturalnie wstrzymana jesienią, gdy dni stają się chłodniejsze.

Badania innych owoców i kwiatów wykazały, że wyższe temperatury niszczą produkcję antocyjanów. To samo badanie wykazało również, że wyższe poziomy pH prowadzą do zniszczenia pigmentów antocyjanów, co oznacza, że ​​mają one tendencję do rozwoju w bardziej kwaśnym środowisku.

Poziom pH określa, jaki pigment przyjmuje roślina:

• Środowiska kwaśne mają tendencję do wywoływania czerwonego i różowego zabarwienia
• Fioletowe zabarwienie występuje w środowiskach o neutralnym pH
• Przy wyższych poziomach pH kolor zmienia się na niebieski
• Żółty rozwija się w warunkach alkalicznych

Czy fioletowe odmiany są genetycznie mocniejsze?

Mogą bardziej przyciągać wzrok, ale fioletowe odmiany niekoniecznie są silniejsze niż ich zielone siostry. Roślina o fioletowych kwiatach wystawiona na działanie niskich temperatur może w rzeczywistości produkować mniej THC, więc należy pamiętać, jak trafnie ujął to Robert Clarke w The Cannabible, że „wiele cech okazuje się pożądanych tylko u niektórych odmian w określonych warunkach”.

Polecamy chętnie wybierane nasiona marihuany purpurowych odmian z naszego sklepu:

Odmiany konopi automatycznie kwitnące, czyli z autofloweringiem, oznaczone u nas jako automatic:

Odmiany konopi pełno sezonowe, zwykłe żeńskie, czyli takie które nie posiadają autofloweringu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.