thc-thc.com.pl

Mniejszy Stygmat i Zwiększone Wykorzystanie Marihuany Wśród Osób Starszych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ilu siwowłosych pacjentów przychodzi, aby omówić zalety i wady badania medycznej marihuany do lekarza?

Wśród tych pacjentów są osoby w wieku 60 lat z niewydolnością nerek, które nie mogą już przyjmować niektórych leków przeciwbólowych, ale nadal muszą radzić sobie z przewlekłym bólem, po pacjentów w wieku 90 lat, którzy chcą dobrze wyspać się w nocy i obawiają się skutków ubocznych tradycyjnych leków nasennych.

Niektórym z nich – typowo „dzieciom lat 60-tych” – całkiem odpowiada pomysł używania medycznej marihuany; inni poruszają temat po cichu, jakby prosząc o pozwolenie na złamanie prawa.

Według ostatnich badań opublikowanych w Journal of the American Medical Association, używanie konopi indyjskich wśród osób starszych (zdefiniowanych jako osoby powyżej 65 roku życia) w Stanach Zjednoczonych stale rośnie. W tym badaniu rozpowszechnienie używania konopi indyjskich w ostatnim roku wzrosło z 2,4% do 4,2% od 2015 do 2018 roku. Badanie to jest zgodne z innymi badaniami, a także raportami lekarzy, którzy zalecają konopie indyjskie w swoich codziennych praktykach.

Co może kryć się za tym trendem?

Wydaje się, że odpowiedzialna jest zbieżność czynników, w tym zmniejszenie piętna związanego z używaniem konopi indyjskich oraz zwiększone zainteresowanie używaniem medycznej marihuany przez starszych pacjentów. Piętno to skomplikowana kwestia, ale większość zgodzi się, że piętno związane z używaniem konopi indyjskich maleje, zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany. W niedawnym sondażu 94% Amerykanów wyraziło poparcie dla legalnego dostępu do medycznej marihuany, a większość stanów zatwierdziła jakąś formę legalnego dostępu do cannabis.

Jednym z wyznaczników spadku stygmatyzacji jest niedawne oświadczenie 38-milionowego AARP, w którym zadeklarowali oni poparcie dla medycznego stosowania marihuany przez osoby starsze w stanach, które ją zalegalizowały, w ścisłej konsultacji ze swoimi dostawcami usług medycznych, gdzie omawiają najbardziej aktualne dowody kliniczne, rozważając równowagę korzyści i szkód, jakie niesie ze sobą stosowanie rośliny.

W jakich przypadkach osoby starsze używają konopi indyjskich?

Badania pokazują, że starsi dorośli często używają medycznej marihuany w takich samych przypadkach, jak młodsi pacjenci: ból, bezsenność, neuropatia i stany lękowe.

Jakie są zagrożenia dla osób starszych używających medycznej marihuany?

To nowy obszar, ponieważ albo nie było dużej liczby starszych osób, które zgłosiły używanie medycznej marihuany, albo jeśli używali jej, utrzymywali to w sekrecie ze względu na jej nielegalność i piętno. Medyczna marihuana jest zazwyczaj dobrze tolerowana przez osoby starsze; jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich leków, nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad, co oznacza, że ​​zawsze trzeba wziąć pod uwagę ewentualne skutki uboczne i wady.

Zdrowie serca i używanie konopi

Wiadomo, że konopie indyjskie zwiększają częstość akcji serca i mogą zwiększać ciśnienie krwi, chociaż według niedawnego przeglądu opublikowanego przez Journal of the American College of Cardiology nie ma zbyt wielu dowodów jakościowych bezpośrednio łączących używanie konopi indyjskich ze zdarzeniami wieńcowymi. Mimo to autorzy tego przeglądu zalecają badania przesiewowe osób z chorobą wieńcową pod kątem używania konopi indyjskich. Scenariusz, o który najbardziej można się martwić to starszy pacjent z chorobą wieńcową, przyjmujący bardzo wysokie dawki konopi (być może przez pomyłkę, jak to się często dzieje w przypadku produktów spożywczych z marihuaną), a następnie atak lęku, który może wywołać zespół wieńcowy lub arytmię.

Interakcje leków

Starsi ludzie posiadają zwykle współistniejące schorzenia i mogą przyjmować wiele leków. Konopie zawierają około 600 substancji chemicznych i teoretycznie dwa główne aktywne składniki cannabis, THC i CBD, mogą zwiększać lub zmniejszać poziomy innych przyjmowanych leków we krwi, wpływając na enzymy w wątrobie, które pomagają metabolizować leki. W szczególności CBD stwarza zagrożenie dla innych leków znajdujących się w twoim organizmie poprzez „konkurencyjne hamowanie” (lub, mówiąc prostym językiem, używanie w tym samym czasie) cząsteczek, które musisz rozłożyć i usunąć te leki z organizmu.

Ludzie powinni zachować szczególną ostrożność podczas używania konopi indyjskich z lekami przeciwdrgawkowymi i lekami rozrzedzającymi krew, ponieważ leki te mają zwykle poważne skutki uboczne, i ważne jest, aby zawsze komunikować się z lekarzem na temat zażywania konopi . Ujawnienie używania marihuany jest szczególnie ważne, jeśli planujesz operację, ponieważ leki stosowane w znieczuleniu i leczeniu bólu pooperacyjnego mogą wymagać odpowiedniego dostosowania dawek.

Zmiany w myśleniu, zarówno za, jak i przeciw

Psychoaktywność lub odurzenie, które powoduje cannabis jest kolejnym potencjalnym problemem dla osób starszych, szczególnie tych zagrożonych dezorientacją i demencją. W dzisiejszych czasach, dzięki możliwości kupowania konopi w aptekach medycznych, istnieje większa kontrola nad rodzajami lub odmianami konopi, które można kupić i spożywać, i łatwiej jest uniknąć haju, kontrolując dawkę i obniżenie zawartości THC.

Odmiany marihuany o niskiej zawartości THC (substancji chemicznej powodującej haj) i wyższej zawartości CBD, która nie jest odurzająca, mogą być preferowane, aby uniknąć psychoaktywnego doświadczenia marihuany. Mimo to, jeśli starsza osoba doświadczyła majaczenia lub jakichkolwiek dolegliwości psychiatrycznych, ona i ich lekarze powinni zachować ostrożność.

Co ciekawe, istnieją badania, które wskazują, że funkcje poznawcze mogą faktycznie ulec poprawie, gdy pacjenci używają medycznej marihuany, między innymi dzięki poprawie snu i kontroli bólu. Wydaje się prawdopodobne, że starsi pacjenci mogą przyjmować mniejsze dawki leków przeciwbólowych i nasennych, które mogą wpływać na myślenie, a także zwalczają negatywne skutki przewlekłego bólu i bezsenności, które również mają wpływ na funkcje poznawcze. Jednak, podobnie jak w przypadku większości rzeczy związanych z konopiami, to również wymaga dalszych badań, aby potwierdzić i wyjaśnić te kwestie.

Używanie konopi indyjskich wśród osób starszych rośnie wraz z rosnącą akceptacją społeczną i mniejszym piętnem. Medyczna marihuana jest coraz częściej postrzegana jako skuteczna opcja radzenia sobie z bezsennością i przewlekłym bólem. Kluczowe jest przeprowadzenie świadomej rozmowy z lekarzem w celu rozważenia zagrożeń dla bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli masz problemy z sercem, przyjmujesz wiele leków lub masz zmiany poznawcze spowodowane starzeniem się. Poinformuj siebie (i swojego lekarza) jak najwięcej o marihuanie, zanim zaczniesz jej używać. Większość działań niepożądanych związanych z używaniem konopi indyjskich jest zależna od dawki, dlatego ważne jest, aby znać siłę zażywanej marihuany i „zacząć od niskiej dawki i robić to powoli”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.