thc-thc.com.pl

Chudnij paląc marihuanę

Wierz lub nie, ale ty też możesz schudnąć na diecie cannabis!

Kiedy mówisz ludziom, że możesz stracić na wadze dzięki paleniu marihuany, patrzą na ciebie dziwnie. W końcu cannabis znane jest z powodowania dodatkowego apetytu.

Jednak ostatnie badania wykazały, że ludzie, którzy stosują marihuanę regularnie mają obwód talii o 1,5 cala mniejszy niż osoby, które nie palą marihuany.

Dlaczego?

1. Osoby palące marihuanę są bardziej aktywne.

Stosowanie cannabis może powodować zmiany w zachowaniu, co z kolei może prowadzić do większej aktywności, wg badań opublikowanych w czasopiśmie Journal of Health Economics. Ludzie, którzy stosują cannabis, mają większą ochotę na aktywność fizyczną. Palenie, a w szczególności palenie odpowiedniej odmiany, może sprawiać że czujesz się bardziej pobudzony, co z kolei inicjuje aktywności takie jak sprzątanie domu, spacery, czy przejażdżki rowerowe.

2. Osoby palące marihuanę mniej piją.

To samo badanie wykazało, że ludzie, którzy stosują marihuanę piją mniej niż osoby niepalące. Wyniki te odnoszą się szczególnie do osób w młodym wieku.

Alkohol, szczególnie piwo, ma dużo kalorii; średnie jasne piwo ma 150 kalorii, a ciemne 200 i więcej, w zależności od marki. Może się do wydawać niedużo, ale większość ludzi nie poprzestaje na wypiciu jednego.

3. Nie wszystkie odmiany pobudzają apetyt.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wszystkie odmiany marihuany prowadzą do pobudzenia apetytu. Odmiany o wysokiej zawartości THCV mogą w rzeczywistości tłumić apetyt i mogą być stosowane w walce z otyłością. THCV posiada takie same efekty jak THC, jednak nie trwają one długo. Efekty przybliżone są raczej do efektów stymulantów. Uważa się również, że THCV reguluje poziom glukozy i zmniejsza odporność na insulinę, co natomiast pomaga w zapobieganiu cukrzycy.

4. Z pomocą cannabis można przeprowadzić detoks.

Wyciskanie surowej marihuany w celu detoksykacji jest dość popularne w takich miejscach jak na przykład Kolorado, gdzie marihuana jest legalna, a ludzie kupują jej duże ilości.

Cannabis posiada wiele takich samych dobroczynnych składników odżywczych jak inne zielone liściaste warzywa, a połączenie kannabinoidów i kwasów tłuszczowych zwalcza stany zapalne i poprawia funkcjonowanie komórek. Oczywiście, roślina musi być surowa, a to nie sprawi że poczujesz efekty haju, ale z pewnością będziesz o wiele zdrowszy.

5. Marihuana przyspiesza metabolizm.

Badanie opublikowane w czasopiśmie medycznym wykazało, że osoby stosujące cannabis mają zazwyczaj niższy wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała) niż osoby nie będące użytkownikami marihuany i bardzo rzadko są one otyłe. Jednym z powodów jest to, że cannabis wydaje się pomagać w przyspieszaniu metabolizmu. Wyniki badania pokazały, że osoby stosujące cannabis metabolizują skuteczniej węglowodany niż osoby nie stosujące marihuany.

Oczywiście nie oznacza to, że możesz palić cannabis, zajadać się chipsami i oglądać Netflix. Jeśli chcesz schudnąć koniecznością jest zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.