thc-thc.com.pl

Popularność Używania Marihuany Wśród Seniorów

Popularność używania marihuany wśród seniorów.

Zgodnie z niedawno opublikowanymi danymi w czasopiśmie Annals of Internal Medicine, używanie konopi indyjskich zyskuje na popularności wśród osób w wieku 65 lat i starszych.

Naukowcy stowarzyszeni z University of Massachusetts Medical School ocenili trendy w zgłaszanym przez samych siebie używaniu konopi indyjskich w ogólnokrajowej próbie, która objęła ponad 171 000 seniorów.

Zgodnie z wcześniejszymi ankietami stwierdzili:

„Od 2016 do 2018 roku używanie konopi indyjskich wzrosło w przypadku mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych i większości kobiet. Wśród osób w wieku od 65 do 69 lat używanie konopi indyjskich wzrosło z 4,3% do 8,2% u mężczyzn i z 2,1% do 3,8% u kobiet.”

Komentując te ustalenia, jeden ze specjalistów powiedział:

„Te wyniki nie są niczym zaskakującym. Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi w młodości i teraz wraca do nich jako potencjalna terapia łagodząca wiele objawów zdrowotnych, które pojawiają się w starszym wieku, w tym przewlekły ból.

Wielu seniorów doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnej listy poważnych niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi na receptę lekami, takimi jak opioidy, i postrzegają medyczną marihuanę jako realną alternatywę.”

Kilka ostatnich badań ustaliło, że używanie medycznej marihuany przez seniorów jest stosunkowo bezpieczne i skuteczne w łagodzeniu bólu i poprawie jakości życia zgłaszanej przez samych pacjentów.

Specjalista przyznał również, że wzrost zgłaszanego przez seniorów używania konopi indyjskich zbiega się z rosnącym poparciem społeczeństwa dla legalizacji marihuany wśród starszych Amerykanów.

Zgodnie z ogólnokrajowymi danymi ankietowymi zebranymi przez Pew Research Center prawie dwie trzecie (63 procent) osób z pokolenia „boomersów” (urodzonych w Stanach Zjednoczonych w latach 1946–1964) twierdzi, że marihuana powinna być legalna dla dorosłych. Odsetek ten znacznie wzrósł w porównaniu z dekadą temu, kiedy mniej niż jeden na trzech seniorów popierał legalizację marihuany.

„Ta zmiana demograficzna ma ważne konsekwencje dla legalizacji marihuany. Nie tylko wzmacnia ogólne poparcie społeczne na rzecz reformy prawa dotyczącego marihuany, ale także pobudza poparcie wśród prawdopodobnie najbardziej wiarygodnych i najpotężniejszych bloków wyborczych – seniorów.

Ze względy na to, że ich postawy nadal ewoluują w kwestii marihuany, spodziewaj się, że wielu polityków na szczeblu stanowym i federalnym również zmieni swoje poglądy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.