thc-thc.com.pl

5 wspaniałych rzeczy, które musisz wiedzieć o konopi

marihuana-lisc-w-uprawie

Konopia jest bliskim kuzynek marihuany, ale to nie to samo. Obie pochodzą z rośliny Cannabis sativa L., ale konopia przemysłowa zawiera tylko około 0.3% – 1.5% tetrahydrokannabinolu (THC) – związku odpowiedzialnego za haj. Marihuana zawiera 5% – 10% tej substancji.

1. Konopia jest bardziej zrównoważoną uprawą niż wiele innych – Światowa Komisja ds Środowiska i Rozwoju wyartykułowała co znaczy być „zrównoważonym” i stało się to powszechnie akceptowaną definicją zrównoważonego rozwoju: „[odpowiedzenie] na potrzeby współczesności bez umniejszania szans przyszłych pokoleń do zaspokajania własnych potrzeb.”

Około 93% papieru na świecie obecnie pochodzi z drzew, często ze starych lasów, które muszą zostać wycięte. Około 40% drzew ginie i jest przeznaczone na drewno. Każda roślina konopi może oszczędzić 12 drzew obcinając także środki chemiczne stosowane w produkcji papieru.
Około 1 akr konopi może także zastąpić 2-3 akry bawełny, często uprawianej z użyciem ciężkich pestycydów i nawozów handlowych, których konopia nie wymaga.

2. Konopia uprawiana jest od zawsze – Roślina jest tak stara, tak użyteczna i tak wiarygodna. Tkaniny konopne znalezione w Iranie oraz Iraku zostały datowane na 8000 p.n.e.

„Konopie są również uważane za najstarszy przykład przemysłu ludzkiego. W Shi Lu, chińskie dzieło dynastii Sung (500 AD), znajdujemy odniesienie do cesarza Shen Nung (28 w. p.n.e.), który nauczył swój lud uprawiać konopie na ciuchy. Uważa się, że konopie dotarły do Europy około 1200 p.n.e. Stamtąd rozprzestrzeniły się po całym starożytnym świecie.”

3. Konopia jest jednym z najbardziej wytrzymałych włókien na naszej planecie – włókna konopne są tak silne, że mogą one zastąpić metal i szkło. Włókno konopne posiada niesamowitą wytrzymałość pod względem rozciągania. W porównania do bawełny, 100% tkaniny konopne miały 62% większą wytrzymałość na rozdzieranie i 102% większą wytrzymałość na rozciąganie. W rozciągających badaniach wytrzymałościowych, osnowa konopi przetrwała 266 funtów ciśnienia, natomiast bawełna tylko 204 funty; nadzienie konopne przetrwało 178lb ciśnienia, natomiast bawełna tylko 100. W teście na wytrzymałość na rozrywanie, osnowa konopi wykazała 19.9lb ciśnienia, a bawełna 12.7lb. Pierwszy samochód Henrego Forda miał początkowo być napędzany konopią i zostać wykonanym z tworzyw sztucznych konopi.

4. Konopie mogą być wykorzystywane jako paliwo – paliwo konopne jest również lepsze dla środowiska naturalnego, ponieważ uprawa konopi jest czystsza niż uprawa wysoko notowanej pod względem GMO kukurydzy. W Stanach Zjednoczonych już około 95% etanolu pochodzi z ziaren kukurydzy, a większość tego zboża jest genetycznie zmodyfikowana.

„Konopia może być przerobiona na paliwo na dwa sposoby: Olej z prasowanej konopi można przekształcić w biodiesel lub fermentowane łodygi mogą być przekształcone w etanol i metanol. Biodiesel jest całkowicie biodegradowalny i znacznie czystszy niż inne paliwa dla powietrza. Nawet spaliny wytwarzane przy spalaniu konopnego biodiesla mają przyjemny zapach.

5. Tkanina konopna jest lepsza niż wiele innych – Włókna konopne są puste, więc gdy tkanina jest wykonana z rośliny, tkanina zapewnia ciepło w zimie i pomaga utrzymać chłód w lecie. Ponieważ jest ona również bardzo trwała, ubrania wykonane z konopi można mieć dłużej i nie będą tak łatwo wykazywać oznak zużycia. Konopie mogą produkować 250% więcej włókna niż bawełna i 600% więcej włókna niż len z wykorzystaniem takiej samej ilości ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.