thc-thc.com.pl

Koronawirus i Cannabis: Co Na To Eksperci

Ze względu, że coraz więcej miast i krajów prosi obywateli o pozostanie w domu, aby walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ludzie stają w obliczu nowych normalnych pytań dotyczących etykiety. Czy można biegać bezpośrednio obok kogoś, kto spaceruje? (Nie.) Czy możesz normalnie odebrać swoją przesyłkę? (Być może, ale prawdopodobnie bezpieczniej, gdy skierujesz ją do paczkomatu, lub podpiszesz „wirtualnie”). Czy mogę cały dzień leżeć na kanapie i oglądać Netflix? (Jak najbardziej.) I jeśli marihuana jest legalna w miejscach, w których wprowadzono zasady utrzymania dystansu społecznego, jakie są zasady odnoście koronawirusa i cannabis?

Janet Matula, strateg firmy Platinum, zajmującej się produktami do wapowania oraz artykułami spożywczymi z marihuaną mówi, że rozprzestrzenianie się COVID-19 zdecydowanie nie powstrzymuje ludzi przed konsumpcją marihuany. Według danych trendów konsumenckich, społeczność łączącą konsumentów konopi z detalistami, w drugim tygodniu marca odnotowała 20% wzrost zamówień w porównaniu z pierwszym tygodniem. Nastąpił także 18% wzrost zamówień na artykuły spożywcze, w porównaniu z 21% spadkiem zamówień na kwiaty, co sugeruje, że ludzie mogą próbować palić mniej, ale nadal chcą korzystać z psychoaktywnych efektów marihuany.

„Wiele osób jest bardzo zestresowanych. Wiele osób ma problemy ze snem. Nowe wiadomości na temat pandemii dochodzą do nas 24/7, wiele osób po prostu potrzebuje przerwy,” mówi Matula.
Czekaj – czy palenie marihuany w obliczu pandemii jest w ogóle bezpieczne?

Dr Neha Pathak, MD, DipABLM, Diplomat, American Board of Lifestyle Medicine oraz redaktor medyczny WebMD, mówi, że COVID-19 wpływa na układ oddechowy, które przenosi powietrze głęboko do naszych płuc do małych worków powietrznych. Gdy twoje ciało walczy z wirusem, powstały stan zapalny dodatkowo uszkadza drogi oddechowe.

„Wszystko, co w jakiś sposób uszkadza płuca, może zwiększać ryzyko powikłań COVID-19” – mówi dr Pathak. „Palenie papierosów, wapowanie, mieszkanie w obszarze o dużym zanieczyszczeniu powietrza – to wszystko może uszkadzać nasze płuca. Zdecydowanie zalecam zaprzestanie palenia czegokolwiek, w tym produktów cannabis.”

Zgadza się z tym Mary Pryor, założycielka witryny Cannaclusive i CMO of Tonic Vibes, firmy CBD. „Biorąc pod uwagę sposób, w jaki wirus atakuje płuca, sensownym jest nie podejmowanie żadnych działań, które mogłyby je potencjalnie uszkadzać.”

„W branży cannabis istnieje wiele innych sposobów na konsumpcję marihuany” mówi Pryor, wskazując na CBD jako niepsychoaktywny produkt z konopi o potencjalnym działaniu przeciwlękowym oraz łagodzącym doświadczany stres. „Uwielbiam palić trawkę w staromodny sposób, ale całkowicie przestawiam się teraz na produkty spożywcze, ponieważ nie chcę ryzykować.”

Czy bezpiecznie jest się udać do sklepu z legalną marihuaną?

W Kalifornii, gdzie korzystanie z rekreacyjnej marihuany jest legalne, przychodnie zostały uznane za „firmy niezbędne”, ale podobnie jak restauracje, przyjmują tylko zamówienia na wynos. Więc jeśli zwykle udajesz się do przychodni w sąsiedztwie, aby uzupełnić zapasy, sprawdź dokładnie, czy tym razem nie oferuje ona dostawy swoich produktów.

Matula kładzie również nacisk na trzymanie się z dala od nielegalnego rynku. Niedawno, jej firma przeprowadziła badanie, w ramach którego użytkownicy cannabis oddawali kasety przeznaczone do wapowania, które kupili na nielegalnym rynku, w zamian za nowe, darmowe kasetki.
Platinum przetestowało je i stwierdziło, że 80% nie nadawało się do spożycia przez ludzi”, mówi Matula. Wyniki wykazały wysoki poziom pestycydów, metalu i pleśni w oleju, który jest również stosowany w innych produktach. CDC zauważa również, że większość produktów związanych z uszkodzeniem płuc związanym z wapowaniem jest kupowana na czarnym rynku.

„Nalegam, aby ludzie byli bardzo, bardzo ostrożni w kwestii miejsca zakupu marihuany” – mówi Matula.
W jaki sposób rozmawiać ze współlokatorami na temat palenia marihuany w pomieszczeniu?

Relacje z współlokatorami są często napięte, ale kiedy wszyscy utknęli w jednym miejscu, mogą być one jeszcze bardziej trudne.

Roxanne Dennant, właścicielka Fruit Slabs, wegańskiej firmy spożywczej, sugeruje rozpoczęcie rozmowy ze współlokatorami na temat tego, co jest dopuszczalne, jeśli chodzi o spożywanie marihuany w domu.

Sugeruje również wybór produktów, które nie wytwarzają dymu, zarówno ze względów zdrowotnych wymienionych powyżej, jak i dlatego, że są one mniej inwazyjne jeśli chodzi o przestrzeń twoich współlokatorów.

Jak poradzić sobie z konsumpcją marihuany, jeśli mieszkasz z rodzicami?

Pryon, Dennant i Matula sugerują stosowanie mniej rzucających się w oczy sposobów konsumpcji, takich jak oleje i produkty spożywcze. Dennant zwraca również uwagę, że osoby starsze są bardziej narażone na poważne komplikacje lub śmierć z powodu COVID-19, dlatego warto poprosić przyjaciela, aby odebrał za ciebie zamówienie marihuany i dokonał bezdotykowej dostawy. W ten sposób interakcja między tobą a innymi osobami, które mogą być zarażone wirusem jest ograniczona.

W tej sytuacji Pryor sugeruje również rozważenie CBD, substancja nie posiada efektów psychoaktywnych tak jak THC, a skorzystać mogą na nim również Twoi rodzice.
Ostatecznie, jeśli legalnie używasz marihuany z jakiegokolwiek powodu, nie musisz rezygnować z niej podczas tej pandemii. Bądź rozważny, bądź ostrożny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.