thc-thc.com.pl

Jeff Sessions Jest w Błędzie!

Od czasu głośnych działań amerykańskiego prokuratora generalnego, Jeff Sessions, istnieje pragnienie wycofania medycznej marihuany w celu zwalczania „historycznej epidemii narkotyków”. Jednak znalezienie solidnych, opartych na badaniach dowodów, które sprzeczne są z jego twierdzeniami nie jest trudne. Po prostu – stanowisko Sessions nie odzwierciedla faktów, a konsekwencje jego wojny z narkotykami mogą mieć katastrofalne skutki w kraju jak i na świecie.

1. Winowajcami są opioidy, nie marihuana

Nadmierne użycie i nadużywanie heroiny, leków przeciwbólowych na receptę doprowadziło do zdumiewającej liczby przedawkowań i zgonów w USA. National Institute on Drug Abuse szacuje, że

„W Stanach Zjednoczonych na zaburzenia związane z nadużywaniem substancji cierpi około 2,1 miliona osób (leki przeciwbólowe na receptę), a około 467 tysięcy osób uzależnionych jest od heroiny (dane z 2012 roku).”

Pisma Sessions do Kongresu nie zawierają wyraźnego odniesienia do planów, które poprawiłyby kryzys opioidowy.

2. Zależność od cannabis jest realna, ale ogólnie dużo mniejsza niż od leków na receptę

Według Scientific American, „dziewięć na dziesięć osób, które próbują marihuany, nie uzależniają się od narkotyków”. Ponadto, 20-letni przegląd epidemiologiczny stwierdził, że „ryzyko wynikające z uzależnienia wśród osób, które kiedykolwiek stosowały marihuanę, zostało oszacowane na 9 procent na początku lat 90 XX wieku, nikotyna uzyskała 32 procent, heroina 23 procent, kokaina 17 procent, alkohol 15 procent, a środki pobudzające 11 procent”.

3. Cannabis jest bezpieczniejsze od opioidów

Nie istnieje pojęcie takie jak przedawkowanie marihuany. Cannabis pozostaje w tyle jeśli chodzi o szkodliwe narkotyki. Ze wszystkich dostępnych substancji, marihuana stwarza najmniejsze ryzyko śmiertelności.

4. Prawdziwym narkotykiem wprowadzającym do cięższych narkotyków są opioidy

Wiele osób uzależnionych od leków przeciwbólowych na receptę przenosi się na heroinę lub odwrotnie. NIDA donosi, że „prawie połowa młodych osób, które wstrzykiwała sobie heroinę, obecnie nadużywa opioidów wydawanych na receptę”.

5. Liczba zgonów związanych z opioidami spada wraz ze wzrostem programów dotyczących medycznej marihuany

Dr. Marcus Bachhuber, główny autor badania przeprowadzonego przez JAMA Internal Medicine, który opracował przepisy dotyczące medycznej marihuany stwierdził, że

„Okazało się, że po wdrożeniu medycznej marihuany, nastąpił około 25-procentowy spadek liczby zgonów związanych z nadużywaniem środków przeciwbólowych na receptę.”

6. Większość Amerykanów popiera stosowanie medycznej marihuany

W kwietniu, ankieta przeprowadzona przez CBS wykazała, że „obecnie największy odsetek Amerykanów w historii faworyzuje legalną marihuanę, 61 procent wyborców twierdzi, że marihuana powinna być legalna dla osób dorosłych, a 88 procent wyborców popiera legalizację medycznej marihuany.”

Opinie Sessions są nie tylko niepopularne, ale także mają wpływ na 2 miliony pacjentów, którzy odnajdują ulgę w cannabis, a jego poglądy stwarzają zagrożenie dla setek miejsc pracy powstających w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.