thc-thc.com.pl

53 procent Amerykanów chce legalnej marihuany

Ankieta Pew: 53 procent Amerykanów chce legalnej marihuany.

Większość chce, aby prawo federalne w końcu się zmieniło.

Jest to jedno z nowych badań przeprowadzonych przez Pew Research Center na temat zdania publicznego do legalizacji marihuany. Badanie wykazało, że 53 procent Amerykanów twierdzi, że stosowanie marihuany powinno być legalne.

Jednak w interesującym następstwie badacze Pew zapytali, czy ludzie zawsze mieli takie nastawienie do legalizacji, czy też ich zdanie było odmienne. Wyniki mówią: około 40 procent zwolenników legalizacji twierdziło, że wcześniej twierdzili co innego. Dla kontrastu, tylko 16 procent przeciwników od lat utrzymuje to samo zdanie.

Pytanie pokazuje, że ruch legalizacji marihuany skutecznie zmienia zdanie ludzi w kwestii legalizacji. „Im więcej ludzie dowiadują się o marihuanie i patrzą na zalety legalizacji, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą wspierać reformę” – powiedział Tom Angell, przewodniczący największej grupy pro-legalizacyjnej cannabis. Natomiast przeciwnicy legalizacji do tej pory nie zmienili zdania – tylko 7 procent ogólnej populacji twierdzi, że obecnie sprzeciwiają się legalizacji, ale kiedyś ją popierali.

Kevin Sabet, prezes Smart Approaches to Marijuana, grupy sprzeciwiającej się legalizacji mówi, że „ludzie zmienili zdanie dzięki wielomilionowym wysiłkom zmierzającym do normalizacji leku, który hamuje normalny rozwój mózgu, przyczynia się do chorób psychicznych i jest bezpośrednio związany z wieloma wypadkami samochodowymi…”

Pew zadało również otwarte pytanie, pytając dlaczego tak się czuli.
„Najczęstszymi przyczynami popierania legalizacji marihuany są jej korzyści medyczne (41 procent) oraz przekonanie, że marihuana wcale nie jest gorsza od innych narkotyków (36 procent) – przy czym wielu wyraźnie wspomina, że uważają, iż nie jest ona bardziej niebezpieczna niż alkohol lub papierosy” – pisali autorzy badania.

Dla kontrastu, przeciwnicy ogólnie mówią, że marihuana rani społeczeństwo lub jest szkodliwa dla jednostek, lub że jest niebezpieczna i uzależniająca. Raczej niewytłumaczalnie, 19 procent przeciwników twierdzi, że marihuana powinna być nielegalna, ponieważ jest nielegalna – a ty rób co chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.