thc-thc.com.pl

Jak to jest konsumować cannabis?

Jak to jest konsumować cannabis? Dobre pytanie.

Efekty marihuany są różne w przypadku każdej osoby, w zależności od różnych warunków, zmiennych, czasu, stanu umysłu oraz wykorzystywanej w danym momencie marihuany. Chociaż ogólnie marihuana jest dość łagodna, nie istnieje substancja, która jest bezpieczna w każdej możliwej sytuacji. I zasada ta obejmuje także marihuanę. Zalecane jest przyjmowanie jej w bezpiecznym środowisku oraz zachowanie rozsądku.

Efekty palonej lub wapowanej marihuany odczuwalne są w ciągu kilku sekund. Maksymalne efekty utrzymują się od 15 minut do 30 minut, a następnie gwałtownie spadają a następnie ustępują w okresie od 2 do 4 godzin. Można palić ją w ręcznie zwijanych papierosach, zwanych jointami lub spliffami, różnych fajkach, fajkach wodnych (tzw. bongach). Nowa technologia w postaci wapowania marihuany umożliwia spożywanie jej poprzez ogrzewanie, bez konieczności spalania materii roślinnej eliminujący tym samem skutki uboczne związane z paleniem samego materiału.

Efekty jedzonej marihuany na początku nie są wcale wyczuwalne. Dobrze jest po sugerowanej dawce odczekać zanim przyjmiemy kolejną dawkę. Pół godziny wystarczy, aby pojawiły się efekty początkowe, które krótko po tym czasie mogą być zarówno nagłe jak i mocne. Względnie stabilne, ustępują całkowicie po około 4 – 6 godzinach. Intensywność zależy zarówno od dawki jak i metabolizmu danej osoby. Ale jeśli nie znasz swojego organizmy – bądź ostrożny. Jeśli jednak tak się stanie i zjesz za dużo marihuany, postaw na świeże powietrze, sok i delikatny relaks.

WZMACNIACZ

Używanie marihuany może zwiększać koncentrację, sprawiając, że nastroje, odczucia oraz doświadczenia danej osoby wydają się bardziej intensywne. Twoje serce może wydawać się walić jak szalone, muzyka może być wyjątkowa fantastyczna, a deser, który jesz wydawać się najlepszym deserem jaki kiedykolwiek jadłeś – i wow, natura również robi na tobie niesamowite wrażenie.
Problem jednak polega na tym, że jeśli koncentrujesz się na czymś negatywnym, możesz również zintensyfikować to uczucie. Na szczęście, łatwo jest odwrócić swoją uwagę.

PAMIĘĆ

Marihuana nie wpływa na pamięć rzeczywistą. Nadal pamiętasz swoje nazwisko i adres, rodziców, dzieciństwo i wszystko, czego nauczyłeś się w życiu. Cannabis może być wyzwalaczem pamięci, co oznacza, że prawdopodobnie przypomni ci o rzeczach, które kojarzyłeś z marihuaną w przeszłości. Istnieją pewne historyczne dowody, że niektórym użytkownikom marihuany udało się odzyskać stracone wspomnienia.

Marihuana wpływa natomiast na pamięć krótkotrwałą. Zakłócenia krótkotrwałej pamięci są dość częste. Mówca może stracić świadomość tego, co powiedział przed chwilą. Ten efekt jest tymczasowy, chociaż dość mocny, ale ogólnie nie wpływa na pamięć.

CZY CANNABIS TO UCIECZKA?

Większość ludzi uważa marihuanę za środek poprawiający wrażenia, a nie za sposób ucieczki od rzeczywistości. Jeśli czujesz się dobrze, wszystko może wydawać się jeszcze lepsze. Kiedy niektórzy ludzie odczuwają przygnębienie lub depresję, palenie może być „nieodpowiednie” i odczuwane przez nich uczucia mogą stać się jeszcze gorsze. Ale wiele osób twierdzi, że może to prowadzić do nowego zrozumienia lub spojrzenia na problem, pomagając go rozwiązać i tym samym podnieść nastrój.

Oczywiście, zdarzają się także przypadki dla których może to być ucieczka, dobra, czy zła – wszystko zależy od sposobu jej wykorzystania. Jeśli pozwala nam nabrać dystansu, do dobrze;;; jeśli jednak jest to mechanizm unikania, nie jest to dobre wykorzystanie konopi. Tutaj mają zastosowanie koncepcje rozsądnego i odpowiedzialnego użytkowania przez dorosłych.

KREATYWNOŚĆ

Podczas palenia marihuany wiele osób doświadcza wybuchu kreatywności. Panuje objawienie i realizacja.

Może to skutkować niekontrolowanym chichotaniem na temat głupich pomysłów lub serią skomplikowanych spostrzeżeń. Możliwości są nieograniczone, ponieważ każda osoba oraz organizm jest unikalny, zatem nie ma jednego równania na wszystkich.

UMIEJĘTNOŚĆ OSĄDU

W przeciwieństwie do zatrucia alkoholem ludzie, którzy odczuwają efekt marihuany, są tego świadomi i zwykle odpowiednio łagodzą swoje zachowanie. Na przykład większość ludzi woli nie prowadzić samochodu, gdy jest na haju, ponieważ wie, że ich postrzeganie jest nieco zmienione, nawet jeśli nie jest całkowicie zakłócone.

Wiele osób twierdzi, że marihuana czyni ludzi bardziej otwartymi i tolerancyjnymi wobec różnorodności.

CZAS

Twój puls nieco przyspiesza, więc liczba uderzeń serca może dać poczucie, że upłynęło więcej czasu niż faktycznie. Wydaje się, że zewnętrzny pomiar czasu również płynie wolniej. Na przykład: może się wydawać, że minęła godzina, ale kiedy spojrzysz na zegar, może to być tylko dziesięć minut.

Zdarzenia wydają się przebiegać wolniej, umożliwiając bardziej szczegółowe obserwacje i reakcje.

SEKS

Większość ludzi, którzy go doświadczyli, sądzi, że marihuana poprawia seks. Niektórzy nawet uważają ją za łagodny afrodyzjak.

Ma tendencję do zwiększania przyjemności seksualnej, ponieważ może zmniejszać zahamowania, spowalniać czas, wywoływać relaksację, uwrażliwić ludzi na dotyk i zmysły oraz pomóc skupić się na chwili obecnej. Orgazmy mogą nie być bardziej intensywne, ale doświadczenie może wydawać się bardziej zmysłowe.

Spożycie marihuany prowadzi do głębszego uznania dla atmosfery, takiej jak światło świec, estetyka wizualna i muzyka.

EFEKTY FIZYCZNE

Wszystkie efekty fizyczne są tymczasowe. Zaczerwienienie oczu; nieznaczny tymczasowy wzrost częstości bicia serca; chłodne palce u rąk i nóg; wysuszone usta – „cotton mouth”. Cannabis oraz kannabinoidy są całkowicie nietoksyczne. Sam dym natomiast jest drażniący i może wystąpić podrażnienie oskrzeli, ale nie udowodniono bezpośredniego związku z nowotworami. Jak na ironię marihuana jest również środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne i rozszerzającym oskrzela, więc może faktycznie pomóc niektórym chorym na astmę.

Nie istnieją przypadki śmiertelne, którym przypisano by wykorzystanie cannabis, ale możliwe jest doświadczenie bardzo nieprzyjemnych efektów, szczególnie przy spożyciu zbyt dużej ilości cannabis. Jest to niezwykle rzadkie, ale jeśli tak się stanie, możesz po prostu zwymiotować lub przeczekać.

JEDZENIE

Większość osób doświadcza wzrostu apetytu, który zwany jest „gastrofazą” i mówi się, że normalne jedzenie smakuje wyjątkowo dobrze.

Istnieją również przypadki odwrotne; utrata apetytu. Czasami towarzyszy temu wzmożony apetyt po zakończeniu działania marihuany.

MYŚLENIE / ZMIANA ŚWIADOMOŚCI

Konsumenci marihuany mogą odczuwać lekką euforię, szczęście lub poczucie „dobrego samopoczucia”. Wiele przyziemnych rzeczy nagle wydaje się bardziej interesujących; żywych; bogatych w szczegóły. Problemy wydają się mniej poważne i naglące.

Dla niektórych jednak myślenie może być „mgliste”; mniej wyraźne lub skupione.

Oprócz tego, marihuana może powodować głębokie myśli na temat życia i przeznaczenia. Ten aspekt doprowadził do tego, że marihuana jest używana jako sakrament w wielu religiach świata w całej historii.
Istnieje wiele wyznań chrześcijańskich, hinduskich, islamskich i innych wyznań religijnych, które czczą marihuanę jako świętą roślinę. Pismo biblijne jest cytowane na poparcie wykorzystania cannabis.

PARANOJA/ STANY LĘKOWE

Niektóre osoby, zwłaszcza początkujący palacze mogą czuć się niekomfortowo ze zmianami, których doświadczają podczas palenia marihuany. Mogą doświadczać paranoi lub zwiększonej samoświadomości, czy też paniki (szczególnie w przypadku, gdy zdadzą sobie sprawę, że zjedli zdecydowanie za duże ilości marihuany).
Wynika to często z nagłego i często podprogowego uznania, że ​​serce konsumenta konopi bije szybciej. Samo przypomnienie im, że jest to normalny efekt, zazwyczaj zmniejszy ich niepokój.

Antidotum: Ten dyskomfort zwykle rozwiązuje się poprzez zmianę środowiska, zaczerpnięcie świeżego powietrza i próbę odprężenia. Należy położyć się, oddychać powoli i napić się świeżego soku pomarańczowego. Pomocny jest również przyjaciel. Pamiętaj: bez względu na wszystko, efekt zniknie za kilka godzin.

RELAKS / ZMĘCZENIE

Na poziomie fizycznym marihuana pomaga rozluźnić mięśnie i zmniejszyć skurcze, w tym te spowodowane urazem kręgosłupa lub stwardnieniem rozsianym. Wiele osób dorosłych często używa konopi indyjskich do relaksu i odpoczynku po pracy, aby uwolnić się od napięć doświadczanych danego dnia i się zresetować.

PRZEDAWKOWANIE?

Nikt nigdy nie umarł z powodu konsumpcji marihuany. Nie ma czegoś takiego jak śmiertelne przedawkowanie. Z drugiej strony można spożyć więcej niż wygodną ilość marihuany, szczególnie podczas jej jedzenia lub picia.

Objawami nadmiernego spożycia cannabis są zwykle nieprzyjemne reakcje fizyczne lub przesadny nacisk psychologiczny na irytujące sytuacje, które mogą prowadzić do paranoi lub rzadko paniki.

Ze względu na to, że efekty palonej marihuany są praktycznie natychmiastowe, stosunkowo łatwo jest temu zapobiec przerywając spożycie, pozostając na komfortowym poziomie. Wszelkie negatywne skutki znikają w krótkim czasie i często możesz po prostu położyć się i spać. Generalnie po przebudzeniu się nie doświadczysz kaca.

SOCJALIZACJA

Niektóre osoby lubią palić i wchodzić w interakcje z innymi, i czują, że cieszą się specjalną komunikacją lub kontaktami z innymi palaczami, gdy są na haju.

Inni mogą być raczej cicho, doświadczać introspekcji, samoświadomości lub nawet mieć trudność z rozmową i wolą nie palić marihuany w miejscach publicznych lub towarzyskich.

MUZYKA

Większość ludzi twierdzi, że muzyka brzmi o wiele lepiej na haju. Słyszą oni dźwięki inaczej, bardziej żywo i intensywniej. Niektórzy twierdzą, że zwiększa to ich zdolność do słyszenia wyraźnych linii kilku instrumentów jednocześnie oraz że lepiej rozumieją interakcje różnych instrumentów.

CZYTANIE

Dla niektórych czytanie wydaje się niemożliwe, gdy są na haju, ponieważ zdarza im się zapomnieć początek zdania, zanim dotrą do końca. Upaleni często czytają ten sam akapit kilkanaście razy. Z drugiej strony – inni doświadczają zwiększonego skupienia, i marihuana sprawia, że czytanie jest jeszcze przyjemniejsze. Podczas czytania bycie na haju może zwiększyć poczucie empatii i pomóc w wizualizacji sytuacji i historii znajdujących się w książce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.