thc-thc.com.pl

Społeczność Szkocji pokazuje światu, że wszystkie domy powinny być wykonane z konopi

dom-wykonany-z-konopi-konopia-w-budownictwie-th-marihuana

Wiele ludzi staje się coraz bardziej świadomymi życia, które jest harmonijne z nasza planetą. Wydaje się, iż wracamy do bardzo starego zrozumienia, jak egzystować na Ziemi, z zaawansowaną wiedzą oraz technologią i metodami.

Nowy projekt zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego w północno-zachodniej Szkocji ma na celu użycie konopi przemysłowej jako głównego materiału budowlanego. Materiał ten jest mieszaniną rdzenia rośliny ze spoiwem na bazie wapna. Jego nazwa to beton konopny i jest to coś, z czego wszystkie domy powinny być wykonane.

Konopie mają wiele zastosowań – ponad 50.000. Jeśli chodzi o nowe i zrównoważone pomysły mieszkaniowe, ważnym jest stworzenie bardziej efektywnego domu w zakresie izolacji, światła, elektryczności itp.

Beton konopny jest bardzo uniwersalny, ponieważ może być stosowany do izolacji ścian, podłóg, ścian, dachów i innych. Jest całkowicie ognioodporny, wodoodporny oraz odporny na gnicie tak długo, jak długo znajduje się nad ziemią. Beton konopny jest dużo bardziej wszechstronnym, łatwym w użyciu i giętkim materiałem niż beton. Nawet trzęsienia ziemi nie są w stanie złamać tych struktur, ponieważ są one 3 razy bardziej odporne niż zwykły beton.

Wapno jest materiałem wiążącym, co oznacza, że wykonawcy nie muszą wykorzystywać ciepła – co czyni się podczas tworzenia betonu. Wynikiem tego jest oszczędność energii w dużej ilości podczas wytwarzania betonu konopnego.

Konopie nie wymagają nawozów, pestycydów czy środków grzybobójczych, aby rosnąć. Nasiona konopi mogą być zbierane jako pożywne jedzenie bogate w kwasy omega-3, aminokwasy, białko i błonnik. Uważa się je za „super-pożywienie”. Włókna zewnętrzne wykorzystane mogą być do tworzenia ubrań, papieru i licznych przedmiotów użytku codziennego. Jest to naprawdę potężna roślina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.