thc-thc.com.pl

Odpowiednie przechowywanie koncentratów

Dbanie o poprawne przechowywanie koncentratów jest ważne pod kątem zachowania przez nich zarówno swojego smaku jak i mocy. Jeśli zaniedbasz tę kwestię, koncentraty zepsują się – zmarnujesz nie tylko produkt, ale także własne pieniądze.

Koncentraty, takie jak oleje, woski i nalewki są świetnym sposobem stosowania marihuany. Możesz je palić, robić na ich bazie produkty spożywcze, stosować je doustnie lub wapować. Ale co jeśli nie dasz rady skończyć danego produktu za jednym razem? Większość rodzajów koncentratów zepsuje się jeśli nie będziesz ich odpowiednio przechowywać. Zanim się zorientujesz, produkt straci zarówno smak i moc… a przecież jest to ostatnia rzecz, której chcesz doświadczyć!

Cannabis, podobnie jak żywność, którą przechowujesz w domu, to naturalny produkt, który zawiera wiele substancji chemicznych odpowiedzialnych za jej moc, smak i aromat. Z pewnością słyszałeś o THC i CBD, ale cannabis to o wiele więcej – zawiera w sobie także aromatyczne związki zwane terpenami. Musisz uświadomić sobie, że te substancje są dość delikatne i wraz z upływem czasu mogą ulegać zepsuciu lub degradacji.

Ze względu na to, że nawet najbardziej zapaleni palacze nie będą w stanie wykorzystać całego koncentratu w ciągu jednego dnia – musisz zastanowić się nad tym, jak poprawnie przechowywać pozostały produkt.

• Co może się stać jeśli nie będziesz prawidłowo przechowywać koncentratów?

Jeśli zdecydujesz się nie wkładać żadnego wysiłku w przechowywanie, skutkować może to wieloma złymi rzeczami. Wilgoć znajdująca się w powietrzu może prowadzić do pojawienia się pleśni; a ciepło i ekspozycja na światło rozkładają kannabinoidy powodując, że produkt traci swoją moc. Ponadto, może on również stracić swój smak i odpowiednią konsystencję.

Przy nieodpowiednim przechowywaniu istnieje także ryzyko zepsucia koncentratu przez czynniki zanieczyszczające środowisko, takie jak kurz, sierść zwierząt domowych, robaki i inne substancje. Jest to nie tylko obrzydliwe, ale nawet może być szkodliwe, zwłaszcza jeśli koncentrat ma kontakt z domowymi środkami czyszczącymi lub innymi substancjami chemicznymi.

• Jak długo można przechowywać koncentraty?

Czas przechowywania koncentratów zależy przede wszystkim od sposobu ich przechowywania. Mimo że niektóre koncentraty mogą zachowywać swoją moc bez dany przydatności (z pewną naturalną, ale minimalną degradacją kannabinoidów), wszystko zależy od ciebie i od tego ile wysiłku wkładasz w ich odpowiednie przechowywanie.

Na przykład, jeśli chcesz utrzymać koncentrat dobrym przez kilka tygodni, zwykły silikonowy pojemnik z pokrywką powinien załatwić sprawę. Wystarczy trzymać go w chłodnym i suchym miejscu, i wszystko będzie dobrze. Jeśli jednak zależy ci na dłuższym przechowywaniu koncentratów – powyżej kilku miesięcy – musisz zainteresować się bardziej kompleksowymi metodami przechowywania.

• W jaki sposób przechowywać koncentraty?

JEDEN TYDZIEŃ

Jeśli po prostu musisz utrzymać koncentrat w świeżości przez kilka dni, do tygodnia, najlepszym sposobem będzie wykorzystanie nieprzezroczystych pojemników wykonanych z silikonu. Silikon jest w tym przypadku najbardziej optymalny, ponieważ zapobiega on przywarciu koncentratu do ścianek pojemnika. Ważne jest również, aby wielkość pojemnika dostosowana była do ilości produktu – zależy nam, aby w pojemniku znajdowała się jak najmniejsza ilość powietrza.

Kolejną ważną kwestią w przypadku krótkiego przechowywania koncentratów oprócz korzystania z odpowiednich pojemników jest miejsce ich przechowywania. Jakie miejsce będzie najbardziej odpowiednie? Takie, w którym jest zarówno ciemno jak i chłodno – jak na przykład szafka. Upewnij się, że pojemnik umieszczony jest z dala od światła i ciepła, a zagwarantuje ci to świetną jakość koncentratu przez cały okres użytkowania.

KILKA TYGODNI

W przypadku przechowywania koncentratów trochę dłużej, przez okres do jednego miesiąca, wymaga to trochę więcej wysiłku. Po pierwsze, zalecamy przechowywanie koncentratów w odpowiednich, szklanych pojemnikach z hermetyczną pokrywą. Jeśli masz większą ilość produktu, warto rozważyć podzielenie go na kilka części, a następnie owinięcie każdego kawałka w nieprzywierający papier (pergamin do pieczenia), a następnie włożenie każdego z nich osobno do hermetycznej torebki i już na koniec – umieszczenie wszystkich torebek w szklanym pojemniku lub słoiku. I tak jak poprzednio, pojemnik umieszczamy w suchym, chłodnym miejscu, takim jak piwnica lub szafka.

PRZECHOWYWANIE DŁUGOTERMINOWE (kilka miesięcy)

Wiele rodzajów koncentratów nie przetrwa tego rodzaju okresu, chyba że zdecydujesz się je zamrozić.
Z drugiej strony, istnieją nalewki cannabis na bazie alkoholu i one jak najbardziej po otwarciu nadal dobre będą do spożycia po upływie kilku miesięcy. Czas ich przechowywania zwykle zależy od zawartości alkoholu w nalewce oraz od tego, czy nalewka zawiera również inne składniki ulegające psuciu. Przechowywane w czystych butelkach nalewki mogą być zdatne do spożycia przez kilka miesięcy, a nawet rok po otwarciu.

PS: Jeśli kupujesz gotowe nalewki lub oleje w specjalnej aptece, zazwyczaj produkty te posiadają odpowiednie zalecania jak je przechowywać oraz w jakim okresie spożyć. Upewnij się zatem, że zapoznasz się z nimi odpowiednio.

• Mrożenie koncentratów cannabis

Jeśli posiadasz koncentrat, który chciałbyś przechowywać długoterminowo, nie ma zbyt wielu opcji do wyboru – pozostaje jedynie zamrażanie. Z drugiej strony, mrożenie może być trochę ryzykowne, ponieważ jeśli nie zachowamy odpowiedniej ostrożności, może to wpłynąć na jakość marihuany. Jednym z problemów związanych z mrożeniem jest to, że może ono narazić produkt na działanie wilgoci – a to bezpośrednio wpływa na pogorszenie jakości koncentratu.

W takim razie w jaki sposób przeprowadzić cały proces narażając produkt na jak najmniejsze ryzyko?

1. Podobnie jak w przypadku przechowywania koncentratów przez średni czas, potrzebujemy hermetycznie zamykanych, szklanych pojemników, które dedykowane są do mrożenia.
2. Zacznij od owinięcia kawałków koncentratu w nieprzywierający papier pergaminowy, a następnie umieść każdy z nich osobno w woreczku zamykanym hermetycznie.
3. Następnie włóż wszystkie kawałki do szklanego pojemnika, zamknij go dokładnie i umieść w zamrażarce.
4. Kiedy zechcesz użyć zamrożony koncentrat, najważniejszą częścią jest odpowiednie, powolne rozmrażanie.

Dodatkowo, nie ważne jak długo chcesz przechowywać koncentrat, mamy dla ciebie jeszcze jedną dodatkową radę. Zawsze, ale to ZAWSZE oznaczaj torby, pojemniki, woreczki datą. Może wydawać ci się to banalne, ale z pewnością nam za to podziękujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.