thc-thc.com.pl

Konopia przemysłowa

marihuana-a-pieniadze-tania-czy-droga-marihuana

Konopia przemysłowa jest tanim i przyjaznym dla środowiska substytutem bawełny, lin, drewna oraz wielu innych. Jak cannabis sam w sobie, konopia występuje w wielu formach.

W najprostszym ujęciu, termin „konopie przemysłowe” odnosi się do konopi uprawianej na dużą skalę, która wykorzystana ma być do celów przemysłowych – takich jak na przykład masowa produkcja odzieży, lin, papieru, mydła lub różnych innych zastosowań.

„Konopie przemysłowe były niegdyś dominującą uprawą w amerykańskim krajobrazie,” podkreśla magazyn Forbes. „Są odpornym i odnawialnym zasobem (jedną z pierwszych udomowionych roślin korzeniami sięgających czasów neolitu w Chinach), który został dopracowany do różnych zastosowań przemysłowych, w tym papier, tekstylia, liny.

Wydaje się, że istnieje niewyczerpana lista zastosowań, dla których konopia przemysłowa jest powszechnie uprawiana. Konopia przemysłowa często promowana jest jako tania, dostępna alternatywa dla bawełny, drewna, a nawet paliwa zasilającego samochody, ponieważ jest tak łatwa w uprawie oraz może rosnąć w różnorodnych klimatach na całym świecie.

„Z biegiem czasu, stosowanie konopi przemysłowych przekształciło się w jeszcze większą gamę produktów, w tym zdrowa żywność, ekologiczna pielęgnacja ciała, odzież, materiały budowlane, biopaliwa, kompozyty tworzyw sztucznych oraz wiele więcej (w zależności od źródła, podaje się, że ponad 25.000 produktów może być wykonanych z konopi).”

Dodać do tego trzeba, że konopia przemysłowa jest przyjazna środowisku: Wymaga dużo mniej środków chemicznych, a naturalne włókna konopi użyźniają glebę.

Jak na ironię, biorąc pod uwagę te wszystkie zastosowania – i apetyt opinii publicznej do ich spożywania – uprawa konopi przemysłowej jest w dużej mierze nielegalna na świecie, chociaż powoli dąży to ku zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.