sklep z nasionami marihuany, konopi, automatic, feminizowane

Konopia przemysłowa

marihuana-a-pieniadze-tania-czy-droga-marihuana

Konopia przemysłowa jest tanim i przyjaznym dla środowiska substytutem bawełny, lin, drewna oraz wielu innych.
Jak cannabis sam w sobie, konopia występuje w wielu formach.

W najprostszym ujęciu, termin „konopie przemysłowe” odnosi się do konopi uprawianej na dużą skalę, która wykorzystana ma być do celów przemysłowych – takich jak na przykład masowa produkcja odzieży, lin, papieru, mydła lub różnych innych zastosowań.

„Konopie przemysłowe były niegdyś dominującą uprawą w amerykańskim krajobrazie,” podkreśla magazyn Forbes. „Są odpornym i odnawialnym zasobem (jedną z pierwszych udomowionych roślin korzeniami sięgających czasów neolitu w Chinach), który został dopracowany do różnych zastosowań przemysłowych, w tym papier, tekstylia, liny.

Wydaje się, że istnieje niewyczerpana lista zastosowań, dla których konopia przemysłowa jest powszechnie uprawiana. Konopia przemysłowa często promowana jest jako tania, dostępna alternatywa dla bawełny, drewna, a nawet paliwa zasilającego samochody, ponieważ jest tak łatwa w uprawie oraz może rosnąć w różnorodnych klimatach na całym świecie.

„Z biegiem czasu, stosowanie konopi przemysłowych przekształciło się w jeszcze większą gamę produktów, w tym zdrowa żywność, ekologiczna pielęgnacja ciała, odzież, materiały budowlane, biopaliwa, kompozyty tworzyw sztucznych oraz wiele więcej (w zależności od źródła, podaje się, że ponad 25.000 produktów może być wykonanych z konopi).”

Dodać do tego trzeba, że konopia przemysłowa jest przyjazna środowisku: Wymaga dużo mniej środków chemicznych, a naturalne włókna konopi użyźniają glebę.

Jak na ironię, biorąc pod uwagę te wszystkie zastosowania – i apetyt opinii publicznej do ich spożywania – uprawa konopi przemysłowej jest w dużej mierze nielegalna na świecie, chociaż powoli dąży to ku zmianie.

Inne na THC Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies, tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz THC Info.